Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 2023
Connect with us

Ερασιτεχνικό

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι Αναγέννηση Πατρών-Σταροχώρι

Δημοσιεύθηκε

στις

Ερασιτεχνικό

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Ισόπαλο το ντέρμπι κορυφής, νίκες για Δαβουρλή και Αχιλλέα Καμαρών

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι κορυφής του Β’ ομίλου της Β’ Κατηγορίας καθώς ολοκληρώθηκε με 1-1. Φυσικά η ισοπαλία αυτή ευνοεί την Θύελλα Αιγίου που ήταν και η πρώτη απώλεια σε δεκατρείς αναμετρήσεις πηγαίνοντας στους 37 βαθμούς και τα Καλάβρυτα στους 32. Μετά την λήξη της αναμέτρησης υπήρξε αρκετή ένταση.

Ο Δαβουρλής επικράτησε με 3-2 της Αργυράς ενώ ο Αχιλλέας Καμαρών πήρε σπουδαίο «τρίποντο» με 2-0 επί του Αστέρα Τέμενης.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Αιγίου-Καλάβρυτα 1-1

Δαβουρλής K. 92-Αργυρά Πατρών 3-2

Αχιλλέας Καμαρών-Αστήρ Τέμενης 2-0  

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ-Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Εκανε σεφτέ μετά από 13ρις στροφές- Πεντάρα ο Πανμοβριακός, σπουδαίο “διπλό” η Αχαϊκή

Δημοσιεύθηκε

στις

Ούτε μία, ούτε δύο, αλλά δεκατρείς ολόκληρες αγωνιστικές χρειάστηκε να περάσουν για να σημειώσει ο Απόλλων Εγλυκάδος την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας και στον Β’ όμιλο. Η ομάδα της Εγλυκάδας επικράτησε στο ντέρμπι ουραγών με 2-0 του Πανιώνιου/Αχιλλέα με δύο τέρματα του Μανιάτη. Από κει και πέρα ο Πανμοβριακός φιλοδώρησε με 5-0 την Δόξα Παραλίας ενώ η Αχαϊκής πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί του Αχαιού. Σημαντική νίκη με 2-0 σημείωσε ο Δίας ενώ χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα στην Δόξα Νιφορεϊκων και τον Ικαρο Λακκόπετρας.

Στον Β’ όμιλο ο Κεραυνός επικράτησε με 4-2 του Πήγασου ενώ η Αιγείρας/Ακράτα επιβλήθηκε με 1-0 της Νίκης Προαστίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Πανμοβριακός – Δόξα Παραλίας 5-0 (8′ Καζαντζής, 22′ 37′ 44′ Ρουμπάτος, 82′ Καρακάσης)

Αχαιός – Αχαΐκή 1-2 (52′ Μούτσα – 12′ 93’ Φωτόπουλος)

Λιμνοχώρι – Δίας 2-0  (19′ Μπίτρας, 52′ Καραλής)- Κόκκινη : 65′ Νιφόρας (Λιμνοχώρι)

Δόξα Νιφορεΐκων – Ικαρος Λακκόπετρας 0-0

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Εγλυκάδας – Πανιώνιος /Αχιλλέας 2-0 (16′ 33′ Μανιάτης)

Κεραυνός – Πήγασος 4-2 (60′, 62′, 66′ πεν. Καϊμακάς, 84′ Γ. Γραμματικόπουλος – 58′ πεν., 78′ πεν. Αποσκίτης)

Αιγείρα/Ακράτα – Νίκη 1-0  (48′ Π. Μητρόπουλος)

Εθνικός Πατρών-Ατρόμητος Πατρών (18.00)

Αστραπή/Αετός – Αρης Πατρών (18.00)

 

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Οι ρέφερι των αγώνων του Σαββατοκύριακου

Δημοσιεύθηκε

στις

Η αρμόδια επιτροπή της ΕΠΣ Αχαΐας ανακοίνωσε τους διαιτητές που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις των πρωταθλημάτων το Σαββατοκύριακο (4/5-2).

Αναλυτικά τα προγράμματα με τους ρέφερι έχουν ως εξής:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/2

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3:30μ.μ.)

Γήπ. Νιφορεΐκων: Δόξα Νιφορεΐκων-Ίκαρος Λακκόπετρας, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Κ. Ζάρρας: Αχαιός Σαραβαλίου-Αχαϊκή, Γιώργος Μπακόπουλλος

Γήπ. Λακκόπετρας: Λιμνοχώρι-Δίας Σαραβαλίου, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Ριόλου: Πανμοβριακός Ριόλου-Δόξα Παραλίας, Κώστας Τηλιγάδας

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3:30μ.μ.: Απόλλων Εγλυκάδος-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Ελένη Αντωνίου

Γήπ. Ακράτας, 3:30μ.μ.: Αιγείρα/Ακράτα-Νίκη Προαστίου, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. Θ. Χρυσανθόπουλος, 3:30μ.μ.: Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Πήγασος Μπεγουλακίου, Νίκος Χρονάς

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Αετός Πατρών-Άρης Πατρών, Κώστας Οικονόμου

Γήπ. Προσφυγικών, 6μ.μ.: Εθνικός/Πολύτεκνος-Ατρόμητος Πατρών, Νίκος Δανιήλ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3:30μ.μ.)

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πλαστήρα: Θύελλα Αιγίου-Καλάβρυτα, Κώστας Ανδριανός

Γήπ. Καμαρών: Αχιλλέας Καμαρών-Αστέρας Τέμενης, Μιχάλης Ζήκος

Γήπ. Αχιλλέα: Δαβουρλής K. ’92-Αργυρά Πατρών, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3:30μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Χαλανδρίτσας: Βασιλικό-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων, Γιάννης Ζεντέλης

Γήπ. Βραχνεΐκων: Καμίνια-Προοδευτική Πατρών, Γιάννης Κονιδάρης

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Δάφνη Πατρών-Ωλενιακός, Σπύρος Παλαιολόγος

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ροδιάς Απόλλων Συνοικισμού-Φοίνικας Αγυιάς, Γιώργος Αβραμόπουλος

Γήπ. Ρίου: Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας 2018, (Δεν έχει οριστεί)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/2

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3:30μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεΐκων: Διαγόρας Βραχνεΐκων-Ατρόμητος Λάππα, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Μιντιλογλίου: Αστέρας Μιντιλογλίου-Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Ελένη Αντωνίου

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Κ. Ζάρρας: Πάτρα 2005-Αναγέννηση Ψαθόπυργου, Νίκος Χρονάς

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 1μ.μ.: Αχαϊκός-Παναχαϊκός, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Κ.Ζάρρας, 1:30μ.μ.: Αστέρας Λεοντίου-Αναγέννηση Πατρών, Μιχάλης Ζήκος

Γήπ. Ροιτίκων, 3:30μ.μ.:ΑΕ Ροϊτίκων –Σταροχώρι, Νίκος Δανιήλ

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3:30μ.μ.: Πείρος Ισώματος-Αρόη Α.Π.Ο., Γιώργος Κουτρουμάνης

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3:30μ.μ.: Ίκαρος Πετρωτού-Άτλας Α.Σ., Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. Νιφορεΐκων, 3:30μ.μ.: Κρίνος-Περιβόλα, Γιάννης Κονιδάρης

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Τριταία –Φαραϊκός, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ρίου, 3:30μ.μ.: Αετός Ρίου-Φοίνικας  Ζήριας, Γεράσιμος Ξουρής

Γήπ. Αχιλλέα, 3:30μ.μ.: Ηρακλής Πατρών-ΑΕ Αιγίου, Σωτήρης Ασημακόπουλος

Γήπ. Ροδιάς, 3:30μ.μ.: Φλόγα Ρόδιας-Άνω Καστρίτσι, Βασίλης Μαρδάς

Γήπ. Προσφυγικών, 6μ.μ.: ΑΕ Αρόης-Ζαβλάνι/Αίας, Παναγιώτης Γκαβός

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 11:30π.μ.: Πυρσός Πατρών-Ολυμπιακός Φίλων, Δημήτρης Τσεντούρος

Γήπ. Προσφυγικών12μ.: Ολυμπιακός Πατρών-Νεάπολη, Χρήστος Αργυρόπουλος

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Κ. Ζάρρας, 10:30π.μ.: Α.Ε.Κ. Πατρών-Άβυθος Αιγιάλειας, Σωτήρης Παπαχρήστος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 10:30π.μ.: Πετεινοί-Αυτόνομη

Γήπ. Αχιλλέα, 12:30μ.μ.: Αίας Πατρών-Σκεπαστό, Βασίλης Τσάκης

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα