Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2023
Connect with us

Αθλητισμός

Οι αθλητικές μεταδόσεις 5/12/2022 – Οι αγώνες του Μουντιάλ

Δημοσιεύθηκε

στις

Τα ματς για το Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ και το ντέρμπι Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός για την Basket League ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά όλες οι αθλητικές μεταδόσεις:

15:15 ΕΡΤ3 Athens Kallithea – ΑΕΚ Β Super League 2

17:00 ANT1 Ιαπωνία – Κροατία FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο Κατάρ

18:00 Novasports Start ΠΑΟΚ – Άρης Λεμεσού Φιλικός Αγώνας

19:15 ΕΡΤ3 Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός Basket League

21:00 ANT1 Βραζιλία – Νότια Κορέα FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο Κατάρ

Αθλητισμός

Οι αθλητικές μεταδόσεις 28/1/2023

Δημοσιεύθηκε

στις

Πλούσιο είναι το πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις.

Δείτε αναλυτικά όλες τις αθλητικές μεταδόσεις:

10:30 Eurosport 1 Ριμπάκινα – Σαμπαλένκα Αυστραλιανό Όπεν

13:00 COSMOTE SPORT 5 HD ROC Nations Cup Μηχανοκίνητα

13:45 ΕΡΤ3 ΠΑΟΚ Β – Πανσερραϊκός Super League 2

14:30 COSMOTE SPORT 9 HD Τσάρλτον – Μπόλτον League One

14:30 COSMOTE SPORT 3 HD Άκρινγκτον – Λιντς Emirates FA Cup

14:30 COSMOTE SPORT 1 HD Γουόλσολ – Λέστερ Emirates FA Cup

15:00 Novasports 1HD Κάντιθ – Μαγιόρκα La Liga

16:00 ΕΡΤ3 ΑΕΚ – Περιστέρι Basket League

16:00 COSMOTE SPORT 2 HD Έμπολι – Τορίνο Serie A

16:30 Novasports Start Χόφενχαϊμ – Γκλάντμπαχ Bundesliga

16:30 Novasports 5HD Μάιντς – Μπόχουμ Bundesliga

16:30 Novasports 4HD Βέρντερ Βρέμης – Βόλφσμπουργκ Bundesliga

16:30 Novasports 3HD Χέρτα – Ουνιόν Βερολίνου Bundesliga

16:30 Novasports 2HD Φράιμπουργκ – Άουγκσμπουργκ Bundesliga

17:00 COSMOTE SPORT 9 HD Μίντλεσμπρο – Γουότφορντ Championship

17:00 COSMOTE SPORT 8 HD Σαουθάμπτον – Μπλάκπουλ Emirates FA Cup

17:00 COSMOTE SPORT 7 HD Καρσίγιακα – Γαλατάσαραϊ Turkish Basketball Super League

17:00 COSMOTE SPORT 3 HD Φούλαμ – Σάντερλαντ Emirates FA Cup

17:00 ΕΡΤ Sports 1 Προμηθέας – Κολοσσός Basket League

17:15 Novasports 1HD Τζιρόνα – Μπαρτσελόνα La Liga

17:30 Novasports News Αϊντχόφεν – Γκόου Αχέντ Ιγκλς Eredivisie

18:00 Novasports 6HD Τρουά – Λανς Ligue 1

19:00 COSMOTE SPORT 2 HD Κρεμονέζε – Ίντερ Serie A

19:15 ΕΡΤ3 Παναθηναϊκός – Ιωνικός Basket League

19:30 COSMOTE SPORT 1 HD Βόλος ΝΠΣ – Παναιτωλικός Super League

19:30 Novasports 1HD Σεβίλλη – Έλτσε La Liga

19:30 Novasports Prime Μπάγερν Μονάχου – Άιντραχτ Φρανκφούρτης Bundesliga

20:00 COSMOTE SPORT 8 HD Πρέστον – Τότεναμ Emirates FA Cup

20:00 Novasports 2HD ΠΑΣ Γιάννινα – Ατρόμητος Super League

21:30 ΕΡΤ3 ΑΟΠ Κηφισιάς – ΠΑΟΚ Volley League Ανδρών

21:30 Novasports 3HD Ανόβερο – Καϊζερσλάουτερν Bundesliga 2

21:45 COSMOTE SPORT 6 HD Τζιρόνα – Μπαρτσελόνα ACB Liga Endesa

21:45 COSMOTE SPORT 2 HD Αταλάντα – Σαμπντόρια Serie A

21:45 Action 24 Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Πόρτο Λιγκ Καπ Πορτογαλίας

21:45 Novasports Start Σαρλερουά – Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ Βελγικό πρωτάθλημα

22:00 COSMOTE SPORT 4 HD Φιλαδέλφεια 76ερς – Ντένβερ Νάγκετς NBA

22:00 COSMOTE SPORT 3 HD Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Ρέντινγκ Emirates FA Cup

22:00 Novasports 5HD Μαρσέιγ – Μονακό Ligue 1

22:00 Novasports 1HD Χετάφε – Ρεάλ Μπέτις La Liga

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Δύσκολες έξοδοι για δύο (Ολα τα σημερινά ματς στα πρωταθλήματα)

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας για την 12η αγωνιστική με τρία παιχνίδια στον πρώτο όμιλο και τέσσερα στον δεύτερο.

Θύελλα Πατρών και Κεραυνός Αγίου Βασιλείου δοκιμάζονται στην Παραλία και στο Προάστιο ενώ ο Πήγασος σε ένα ενδιαφέρον ματς υποδέχεται τον Εθνικό Πατρών.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα με τους διαιτητές

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3 μ.μ.)

Γήπ. Λακκόπετρας: Ίκαρος Λακκόπετρας-Διαγόρας Βραχνεΐκων, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Νιφορεΐκων: Δόξα Νιφορεΐκων-Αχαιός Σαραβαλίου, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Ροϊτίκων: Δόξα Παραλίας-Θύελλα Πατρών, Κώστας Οικονόμου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Πήγασος Μπεγουλακίου-Εθνικός Πατρών, Ελένη Αντωνίου

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Ατρόμητος Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Προαστίου, 3μ.μ.: Νίκη Προαστίου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Προσφυγικών, 6μ.μ.: Άρης Πατρών-Πάτρα 2005, Νίκος Δανιήλ

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3μ.μ.: Φαραϊκός-ΑΕ Ροϊτίκων, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Άτλας Α.Σ.-Αστέρας Λεοντίου, Γιώργος Μπακόπουλος

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πλαστήρα, 3μ.μ.: Αιγίου ΑΕ-Φλόγα Ρόδιας, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Άνω Καστρίτσι-Ζαβλάνι/Αίας, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Αχιλλέα, 3μ.μ.: Δαβουρλής K. ’92-Ηρακλής Πατρών, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Καλαβρύτων, 4μ.μ.: Καλάβρυτα-Αχιλλέας Καμαρών, Γιώργος Κουτρουμάνης

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3 μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ντα Λουζ: Ολυμπιακός Φίλων-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων, Θόδωρος Βέλιου

Γήπ. Προσφυγικών: Προοδευτική Πατρών-Βασιλικό, Χαράλαμπος Κανελλόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Δημητρόπουλου: Άβυθος Αιγιάλειας-Αυτόνομη, Μιχάλης Ζήκος.

 

Περισσότερα

Ποδόσφαιρο

ΑΠΣ ΠΑΤΡΑΙ: Ετοιμάζεται για τη Νέα Σμύρνη

Δημοσιεύθηκε

στις

Δύσκολη αποστολή έχει αύριο ο ΑΠΣ Πάτραι, καθώς φιλοξενείται στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης (15:00) από τον ιστορικό Πανιώνιο για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας (4ος όμιλος).

Οι πράσινοι γνωρίζουν ότι τον πρώτο λόγο τον έχουν οι γηπεδούχοι, όμως δεν θα μείνουν με «σταυρωμένα χέρια» απέναντι στο σύνολο του Νίκου Κούστα, αντίθετα θα παλέψουν με όλες τις δυνάμεις τους, μήπως και καταφέρουν και πάρουν βαθμό ή βαθμούς από τον αντίπαλό τους.

Ο προπονητής των πράσινων Ανδρέας Ζήκος δεν έχει κανένα αγωνιστικό πρόβλημα, όλοι οι παίκτες είναι διαθέσιμοι για την αναμέτρηση που έρχεται με την προετοιμασία να ολοκληρώνεται ουσιαστικά σήμερα. Η αποστολή του ΑΠΣ Πάτραι στο μεταξύ, θα αναχωρήσει αύριο το πρωί για την πρωτεύουσα κι από εκεί για το γήπεδο της Νέας Σμύρνης.

Τ. Αγγ.

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα