Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 2023
Connect with us

Ερασιτεχνικό

ΚΥΠΕΛΛΟ: Εύκολα στην επόμενη φάση ο ΑΠΣ Πάτραι (Φωτογραφίες)

Δημοσιεύθηκε

στις

Δεν δυσκολεύτηκε ο ΑΠΣ Πάτραι να πάρει την πρόκριση για την επόμενη φάση του θεσμού καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 της Δόξας Παραλίας.

 

ΓΚΟΛ: 62’ Στειακάκης- 5΄ Βλασόπουλος, 8΄Σουγλέρης, 65΄ Παπαγεωργίου.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ελένη Αντωνίου.

ΔΟΚΑΡΙ: 30΄ Μιχαλόπουλος.

ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Χ. Τσίκας): Σμιγάδης, Πυρρής, Τσαούσης (75’ Σύψας), Δηματκόπουλος (75’ Καντερές), Πέτρου Τσιβγινίδης, Στάμος (45’ Κανελλακόπουλος), Παλούμπης, Μπουρλάκης (68’ Ρέβης), Χιώνης Στειακάκης (68’ λ.τ. Αγγελούσης).

ΑΠΣ ΠΑΤΡΑΙ (Γ. Δημητρόπουλος): Φωτόπουλος, Β. Γερογιάννης (82΄Καλαμπόκας), Γιαννόπουλος, Ζέλος, Μιχαλόπουλος, Ν. Βλασόπουλος (70΄Σταυρόπουλος), Παπαγεωργίου (70΄ Γασπαρινάτος), Ζελενίτσας, Σπ. Γερογιάννης, Σουγλέρης (60΄Μητρόπουλος), Θ. Βλασόπουλος (82΄Θεοφάνης).

 

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Οι ρέφερι των αγώνων του Σαββατοκύριακου

Δημοσιεύθηκε

στις

Η αρμόδια επιτροπή της ΕΠΣ Αχαΐας ανακοίνωσε τους διαιτητές που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις των πρωταθλημάτων το Σαββατοκύριακο (4/5-2).

Αναλυτικά τα προγράμματα με τους ρέφερι έχουν ως εξής:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/2

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3:30μ.μ.)

Γήπ. Νιφορεΐκων: Δόξα Νιφορεΐκων-Ίκαρος Λακκόπετρας, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Κ. Ζάρρας: Αχαιός Σαραβαλίου-Αχαϊκή, Γιώργος Μπακόπουλλος

Γήπ. Λακκόπετρας: Λιμνοχώρι-Δίας Σαραβαλίου, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Ριόλου: Πανμοβριακός Ριόλου-Δόξα Παραλίας, Κώστας Τηλιγάδας

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3:30μ.μ.: Απόλλων Εγλυκάδος-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Ελένη Αντωνίου

Γήπ. Ακράτας, 3:30μ.μ.: Αιγείρα/Ακράτα-Νίκη Προαστίου, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. Θ. Χρυσανθόπουλος, 3:30μ.μ.: Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Πήγασος Μπεγουλακίου, Νίκος Χρονάς

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Αετός Πατρών-Άρης Πατρών, Κώστας Οικονόμου

Γήπ. Προσφυγικών, 6μ.μ.: Εθνικός/Πολύτεκνος-Ατρόμητος Πατρών, Νίκος Δανιήλ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3:30μ.μ.)

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πλαστήρα: Θύελλα Αιγίου-Καλάβρυτα, Κώστας Ανδριανός

Γήπ. Καμαρών: Αχιλλέας Καμαρών-Αστέρας Τέμενης, Μιχάλης Ζήκος

Γήπ. Αχιλλέα: Δαβουρλής K. ’92-Αργυρά Πατρών, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3:30μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Χαλανδρίτσας: Βασιλικό-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων, Γιάννης Ζεντέλης

Γήπ. Βραχνεΐκων: Καμίνια-Προοδευτική Πατρών, Γιάννης Κονιδάρης

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Δάφνη Πατρών-Ωλενιακός, Σπύρος Παλαιολόγος

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ροδιάς Απόλλων Συνοικισμού-Φοίνικας Αγυιάς, Γιώργος Αβραμόπουλος

Γήπ. Ρίου: Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας 2018, (Δεν έχει οριστεί)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/2

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3:30μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεΐκων: Διαγόρας Βραχνεΐκων-Ατρόμητος Λάππα, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Μιντιλογλίου: Αστέρας Μιντιλογλίου-Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Ελένη Αντωνίου

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Κ. Ζάρρας: Πάτρα 2005-Αναγέννηση Ψαθόπυργου, Νίκος Χρονάς

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 1μ.μ.: Αχαϊκός-Παναχαϊκός, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Κ.Ζάρρας, 1:30μ.μ.: Αστέρας Λεοντίου-Αναγέννηση Πατρών, Μιχάλης Ζήκος

Γήπ. Ροιτίκων, 3:30μ.μ.:ΑΕ Ροϊτίκων –Σταροχώρι, Νίκος Δανιήλ

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3:30μ.μ.: Πείρος Ισώματος-Αρόη Α.Π.Ο., Γιώργος Κουτρουμάνης

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3:30μ.μ.: Ίκαρος Πετρωτού-Άτλας Α.Σ., Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. Νιφορεΐκων, 3:30μ.μ.: Κρίνος-Περιβόλα, Γιάννης Κονιδάρης

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Τριταία –Φαραϊκός, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ρίου, 3:30μ.μ.: Αετός Ρίου-Φοίνικας  Ζήριας, Γεράσιμος Ξουρής

Γήπ. Αχιλλέα, 3:30μ.μ.: Ηρακλής Πατρών-ΑΕ Αιγίου, Σωτήρης Ασημακόπουλος

Γήπ. Ροδιάς, 3:30μ.μ.: Φλόγα Ρόδιας-Άνω Καστρίτσι, Βασίλης Μαρδάς

Γήπ. Προσφυγικών, 6μ.μ.: ΑΕ Αρόης-Ζαβλάνι/Αίας, Παναγιώτης Γκαβός

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 11:30π.μ.: Πυρσός Πατρών-Ολυμπιακός Φίλων, Δημήτρης Τσεντούρος

Γήπ. Προσφυγικών12μ.: Ολυμπιακός Πατρών-Νεάπολη, Χρήστος Αργυρόπουλος

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Κ. Ζάρρας, 10:30π.μ.: Α.Ε.Κ. Πατρών-Άβυθος Αιγιάλειας, Σωτήρης Παπαχρήστος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 10:30π.μ.: Πετεινοί-Αυτόνομη

Γήπ. Αχιλλέα, 12:30μ.μ.: Αίας Πατρών-Σκεπαστό, Βασίλης Τσάκης

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

Συλλογική προσπάθεια απ’ όλους

Δημοσιεύθηκε

στις

Η εντολή της ΕΠΟ ήταν αυτό το Σαββατοκύριακο όλες οι ομάδες θα πρέπει να έχουν απινιδωτή έτσι ώστε να διεξαχθεί κάποια αναμέτρηση σε διαφορετική περίπτωση ο αγώνας αναβάλλεται.

Τα αντανακλαστικά της ΕΠΣ Αχαΐας λειτούργησαν άψογα και οφείλουμε να το αναφέρουμε καθώς όλη την ημέρα η διοίκηση ήταν με ένα τηλέφωνο στο χέρι και έχοντας άψογη συνεργασία με τον Αντιδήμαρχο παιδείας και αθλητισμού Τάκη Πετρόπουλο έλυσαν τα όποια προβλήματα μπορεί να υπήρχαν με τον απινιδωτή.

Σε αυτό φυσικά συνέβαλλαν και οι ομάδες όπως για παράδειγμα στην αναμέτρηση του Κεραυνού με τον Πήγασο ο πρώτος δεν διέθετε απινιδωτή. Άμεσα η ομάδα του Μπεγουλακίου θα μεταφέρει τον δικό της απινιδωτή έτσι ώστε να μην υπάρξει πρόβλημα στην διεξαγωγή.

Από την άλλη ο Aντιπεριφερειάρχης Αχαΐας Χαράλαμπος Μπονάνος θα χορηγήσει  έναν απινιδωτή στην ομάδα των Βραχνεϊκων και ούτω καθεξής.

Εδώ όμως αξίζει να αναφέρουμε ότι αν όλοι μαζί δεν είχαν φροντίσει να υπάρχουν σε αρκετά μεγάλο ποσοστό απινιδωτές στα σωματεία αυτή την στιγμή όσο και να έτρεχε η ΕΠΣ Αχαϊας δεν θα μπορούσε να καλύψει τόσους απινιδωτές.

Φυσικά αυτό δεν το είχαν φροντίσει όλες οι ενώσεις όπως για παράδειγμα η γειτονική ΕΠΣ Ηλείας η οποία ανέβαλε όλη την αγωνιστική δράση του Σαββατοκύριακου.

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

Περίπατο ο Αρης, πρόκριση για Θύελλα και ΑΠΣ Πάτραι- Σοβαρός τραυματισμός του Σμπόρα

Δημοσιεύθηκε

στις

Ο Αρης Πατρών είναι ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι για την πρώτη προκριματική φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών καθώς αυτή την στιγμή κερδίζει με το ευρύ 3-0 τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου. Τα τέρματα των “ερυθρόλευκων” σημείωσαν οι Αγγελής (9’΄), Σπανός (18′, 45′).

Νωρίτερα η Θύελλα Πατρών πήρε το εισιτήριο καθώς επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας της Νίκης με την αναμέτρηση να επισκιάζεται από τον σοβαρό τραυματισμό του Κώστα Σμπόρα με τις πρώτες εκτιμήσεις να αναφέρουν για κάταγμα.

Ο ΑΠΣ Πάτραι νίκησε με 2-1 εκτός τον Αστέρα Τσουκαλεϊκων όπως και ο Αετός Ρίου με 2-0 τον Ικαρο Λακκόπετρας και 2-1 η Αιγείρα/Ακράτα στην Αναγέννηση Πατρών.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Νίκη Προαστίου-Θύελλα Πατρών 0-3 (5΄, 60’,  80’Σκουμή)

Αετός Ρίου-Ίκαρος Λακκόπετρας 2-0 (Παπαχαραλάμπους Χούσος)

Αστέρας Τσουκαλείκων-ΑΠΣ Πάτραι 1-2 (66’ Χατζηπαπάς- 33’, 76’ Σουγλέρης)

Αναγέννηση Πατρών-Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας 1-2 (65’ Ν. Διαματόπουλος-25’ πεν. Μητρόπουλος, 57’ Κλουκίνας)

Άρης Πατρών-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 3-0 (9′ Αγγελής, 18′, 45′ Σπανός).

 

Τα ζευγάρια του Δ’ Γύρου για το Κύπελλο ερασιτεχνών:

Δ’ ΓΥΡΟΣ (Φάση των 16)

ΖΕΥΓΑΡΙ Νο 1: Αιγείρα / Ακράτα – Διαγόρας Βραχνεϊκων

ΖΕΥΓΑΡΙ Νο 2: Λιμνοχώρι – Αρης ή Κεραυνός Αγ. Βασιλείου

ΖΕΥΓΑΡΙ Νο 3: Εθνικός / Πολύτεκνος – Ατρόμητος Πατρών

ΖΕΥΓΑΡΙ Νο 4: Απόλλων Εγλυκάδας – Θύελλα Πατρών

ΖΕΥΓΑΡΙ Νο 5: Αετός Ρίου – Αναγέννηση Ψαθοπύργου

ΖΕΥΓΑΡΙ Νο 6: Αστέρας Μιντιλογλίου – Πανμοβριακός Ριόλου

ΖΕΥΓΑΡΙ Νο 7: Σταροχώρι – Αετός Πατρών

ΖΕΥΓΑΡΙ Νο 8: Πήγασος Μπεγουλακίου – Πάτραι ΑΠΣ

Ε’ ΓΥΡΟΣ (Φάση των 8)

ΖΕΥΓΑΡΙ Νο 9: Νικητής Ζευγαριού Νο 7 – Νικητής Ζευγαριού Νο 5

ΖΕΥΓΑΡΙ Νο 10: Νικητής Ζευγαριού Νο 4 – Νικητής Ζευγαριού Νο 1

ΖΕΥΓΑΡΙ Νο 11: Νικητής Ζευγαριού Νο 2 – Νικητής Ζευγαριού Νο 3

ΖΕΥΓΑΡΙ Νο 12: Νικητής Ζευγαριού Νο 8 – Νικητής Ζευγαριού Νο 6

ΣΤ’ ΓΥΡΟΣ (Φάση των 4)

ΖΕΥΓΑΡΙ Νο 13: Νικητής Ζευγαριού Νο 10 – Νικητής Ζευγαριού Νο 11

ΖΕΥΓΑΡΙ Νο 14: Νικητής Ζευγαριού Νο 9 – Νικητής Ζευγαριού Νο 12

ΤΕΛΙΚΟΣ

Νικητής Ζευγαριού Νο 13- Νικητής Ζευγαριού Νο 14

 

ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΊΔΙ ΤΟΥ ΑΡΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΕΡΑΥΝΟ

 

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα