Ερασιτεχνικό
ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Επιστροφή στα γήπεδα
Δημοσιεύθηκε
1 έτος πρνστις
Επιστρέφουν οι ομάδες της ΕΠΣ Αχαΐας στα γήπεδα μετά τη διακοπή λόγω των καρναβαλικών εκδηλώσεων. Ενδιαφέροντα παιχνίδια περιλαμβάνει η 17η αγωνιστική της Α΄ Κατηγορίας με τα βλέμματα να είναι στραμμένα στο γήπεδο «Θ. Χρυσανθόπουλος» όπου ο Κεραυνός υποδέχεται τον Εθνικό Πατρών. Επίσης σημαντικό παιχνίδι θα διεξαχθεί στο γήπεδο των Νιφορεΐκων με τη Δόξα να υποδέχεται τον Πανμοβριακό ενώ η Θύελλα Πατρών τον Αχαιό.
Αναλυτικά τα προγράμματα με τους διαιτητές έχουν ως εξής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (4:30 μ.μ.)
Γήπ. Νιφορεΐκων: Δόξα Νιφορεΐκων-Πανμοβριακός Ριόλου, Νίκος Χρονάς
Γήπ. Βραχνεΐκων: Διαγόρας Βραχνεΐκων-Λιμνοχώρι, Νίκος Δανιήλ
Γήπ. Θύελλας: Θύελλα Πατρών-Αχαιός Σαραβαλίου, Κώστας Βαβαρούτας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Θ. Χρυσανθόπουλος, 4:30μ.μ.: Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Εθνικός Πατρών, Γιώργος Παπαδόπουλος
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 4:30μ.μ.: Ατρόμητος Πατρών-Αναγέννηση Ψαθόπυργου, Αλέξανδρος Φωκάς
Γήπ. Ακράτας, 4:30μ.μ.: Αιγείρας Ακράτας ΑΕ-Απόλλων Εγλυκάδος, Κωνσταντίνος Οικονόμου
Γήπ. Προαστίου, 4:30μ.μ.: Νίκη Προαστίου-Πάτρα 2005, Κωνσταντίνος Τηλιγάδας
Γήπ. Προσφυγικών, 7μ.μ.: Άρης Πατρών-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Μιχάλης Ζήκος
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (4:30μ.μ.)
Γήπ. Χαλανδρίτσας: Φαραϊκός-Πείρος Ισώματος, Γιώργος Κουτρουμάνης
Γήπ. Κ. Ζάρρας: Αστέρας Λεοντίου-ΑΕ Ροϊτίκων, Παναγιώτης Γκαβός
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας: Περιβόλα-Άτλας, Κωνσταντίνος Ταξιάρχης
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Ρίου, 4:30μ.μ.: Άνω Καστρίτσι-Φοίνικας Ζήριας, Γιάννης Κονιδάρης
Γήπ. Αχιλλέα, 4:30μ.μ.: ΑΠΣ Ζαβλάνι-Αργυρά Πατρών, Σπύρος Παλαιολόγος
Γήπ. Καμαρών, 4:30μ.μ.: Αχιλλέας Καμαρών-Αετός Ρίου, Βασίλης Μαρδάς
Γήπ. Καλαβρύτων, 5μ.μ.: Καλάβρυτα-ΑΕ Αιγίου, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (4:30μ.μ.)
Γήπ. Προσφυγικών: Ολυμπιακός Πατρών-Καμίνια, Γιώργος Αβραμόπουλος
Γήπ. Ντα Λουζ: Ολυμπιακός Φίλων Ποδοσφαίρου-Νεάπολη, Γιώργος Ασπρουλόπουλος.
Σχετικά θέματα
ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Δύσκολες αποστολές για τους πρωτοπόρους- Όλοι οι διαιτητές των αναμετρήσεων
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Κορυφή για τον Ηρακλή
ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: “Αυτοκτόνησε” στο 93΄η Θύελλα, νίκες για Ατρόμητο και Πανμοβριακό
Ωραία ατμόσφαιρα στα Προσφυγικά (Βίντεο)
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Συνωστισμός στην κορυφή του Β’ ομίλου
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Η Δάφνη είναι η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής