Ποδόσφαιρο

ΙΚΑΡΟΣ – ΓΙΑΝΝΙΝΑ 2-2: Ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ

Δημοσιεύθηκε

στις

Με τον βαθμό τις ισοπαλίας έφυγε από τα Ιωάννινα η ομάδα του Ικαρου Πετρωτού (2-2) για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής.

Το συγκρότημα του Αντώνη Ζήκου αν και βρέθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 2-0 χάρης στα δύο γκολ που σημείωσε η Βαρσάνη (25’, 35’) κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος τους σκορ και να ισοφαρίσει. Στο 42’ η Τσάμη μειώσει σε 2-1 και στο 57’ η Ζώτου έφερε το παιχνίδι στα ίσια (2-2)

Ο Αντώνης Ζήκος έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετές νεαρές παίκτριες ενώ στην επανάληψη θα μπορούσε να πάρει ακόμα και την νίκη χάνοντας αρκετές ευκαιρίες καθώς είχε και δύο δοκάρια.

ΙΚΑΡΟΣ (Α. Ζήκος): Κρίκη Χ., Φλάουερ, Ράϊκου, Κρίκη Μ., Κέτα, Βάτσικα, Τσαραντάνη, Σπηλιοπούλου, Τσάμη, Γαρουφαλή (65’ Θανοπούλου), Ζώτου.