Σούπερ Λίγκα 2: Ήττα (1-0) της Παναχαϊκής από την Προοδευτική

Την ήττα με 1-0 υπέστη η Παναχαϊκή από την Προοδευτική στο γήπεδό της, για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα 2.

Η κοκκινόμαυρη ομάδα μπορεί να πίεσε τους φιλοξενούμενους, να δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Αυτό το έπραξε η Προοδευτική που πέτυχε τέρμα με τον Νταβιώτη στο 66ο λεπτό, ενώ είχε και δοκάρι με τον Πάβλα στο 37ο λεπτό.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ι. Βογιατζής): Κολοβούρης, Λιοφάγος (79΄Στασινόπουλος), Λαρρέα, Μπουρλάκης, Τσακμάκης, Κωνσταντακόπουλος (57΄Κάρλος), Σίλβα (79΄Ζυγκερίδης), Χαντί (70΄Παπαχρονόπουλος), Μυτίδης, Στεργίδης (70΄ Τοπάλ), Ν. Καρακλάιτς.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Απ. Χαραλαμπίδης): Αστράς, Αλεξίου, Πάβλας, Χατζηδίμπας, Πότσι, Καρίκι (79΄Μεγαρίτης), Πίσσας, Παυλίδης (79΄Αγγελόπουλος), Μάντιτς (60΄Καπνίδης), Νταβιώτης (90΄Ομπανόρ), Τσακίρης (60΄Νικολής).