LIVE: Παναχαϊκή-Προοδευτική 0-1 (Τελικό)

Δείτε LIVE μέσω του gnomip.gr την εξέλιξη αγώνα, ανάμεσα στην Παναχαϊκή και την Προοδευτική από το γήπεδο της Αγυιάς, για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα 2 της περιόδου 2022-2023. Στο γήπεδο βρίσκεται ο Χαράλαμπος Γαλαριώτης και στην επιμέλεια της ιστοσελίδας είναι ο Τάσος Αγγελόπουλος.

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι. Και ο αγώνας των δύο ομάδων ξεκίνησε.

Διαιτητής της συνάντησης είναι ο Κωνσταντίνος Μπαϊρακτάρης του συνδέσμου Αθηνών, με βοηθούς τους Δημήτρη Σταυρόγλου, Αλέξανδρο Ισσά, αμφότεροι από τον σύνδεσμο  Αθηνών. Τέταρτος διαιτητής είναι ο Γιώργος Αλάμπεης επίσης από τον ίδιο σύνδεσμο.

Ο Παυλίδης για λογαριασμό της Προοδευτικής, βρέθηκε σε θέση βολής, πλάσαρε, αλλά ευτυχώς με προβολή ο Λαρρέα τον ανέκοψε πριν γίνει επικίνδυνος.

Σουτ του Καρακλάιτς, η μπάλα περνά άουτ.

12΄ Σουτ του Χαντί όμως ο Αστράς κράτησε ανέπαφη την εστία του με απόκρουση.

19΄ Ο Τσακίρης βρέθηκε απέναντι από τον Κολοβούρη, αλλά ο Λιοφάγος πρόλαβε την φάση και ανέκοψε τον αντίπαλό του, πριν εκτελέσει τον Αχαιό γκολκίπερ.

37΄ΔΟΚΑΡΙ: Σουτ του Πάβλα από καλή θέση η μπάλα βρίσκει το δοκάρι και καταλήγει άουτ.

38΄ Ο Μπουρλάκης “έστρωσε” στον Μυτίδη που βρέθηκε “φάτσα” με την κενή εστία χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ, καθώς “έπιασε” αέρα!.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου: Παναχαϊκή-Προοδευτική 0-0

Β΄ Ημίχρονο

Και το παιχνίδι ξεκίνησε.

48΄ Σουτ του Νταβιώτη, ο Κολοβούρης σώζει την Παναχαϊκή από βέβαιο γκολ.

49΄ Ο Παυλίδης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, προσπάθησε να πλασάρει τον Κολοβούρη, αλλά ο Σίλβα τον ανέκοψε πριν σουτάρει.

57΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Κάρλος, έξω ο Κωνσταντακόπουλος.

60΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Καπνίδης, εκτός ο Μάντιτς.

60΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Νικολής, έξω ο Τσακίρης.

62΄ Σουτ του Κάρλος έξω από την περιοχή η μπάλα περνά άουτ.

66΄ ΓΚΟΛ: Μετά από λάθος της άμυνας, ο Νταβιώτης ήταν στην περιοχή της Παναχαϊκής και με σουτ έκανε το 1-0 για την Προοδευτική.

67΄ Η κοκκινόμαυρη ομάδα ανασκουμπώθηκε ο Κάρλος βρέθηκε σε καλή θέση, σούταρε η μπάλα κατέληξε άουτ.

70΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Τοπάλ, έξω ο Στεργίδης.

70΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Παπαχρονόπουλος, εκτός ο Χαντί.

79΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Μεγαρίτης, έξω ο Καρίκι.

79΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Αγγελόπουλος, εκτός ο Παυλίδης.

79΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Ζυγκερίδης, έξω ο Σίλβα.

79΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Στασινόπουλος, εκτός ο Λιοφάγος.

80΄ Σουτ του Καπνίδη, ο Κολοβούρης του είπε “όχι”.

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά του αγώνα με τον ρέφερι να δείχνει 4 λεπτά καθυστερήσεων.

90΄+1 Ο Καπνίδης είδε τον Κολοβούρη εκτός εστίας σούταρε η μπάλα κατέληξε άουτ.

90΄+2 ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Ομπανόρ, έξω ο Νταβιώτης.

Παναχαϊκή-Προοδευτική 0-1 (Τελικό).

Κύριες και κύριοι καλό σας βράδυ.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ι. Βογιατζής): Κολοβούρης, Λιοφάγος (79΄Στασινόπουλος), Λαρρέα, Μπουρλάκης, Τσακμάκης, Κωνσταντακόπουλος (57΄Κάρλος), Σίλβα (79΄Ζυγκερίδης), Χαντί (70΄Παπαχρονόπουλος), Μυτίδης, Στεργίδης (70΄ Τοπάλ), Ν. Καρακλάιτς.

Στον πάγκο βρίσκονται οι Μικές, Κοντοχρήστος, Ζυγκερίδης, Κάρλος, Στασινόπουλος, Παπαχρονόπουλος, Τοπάλ, Ρουγκάλας.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Απ. Χαραλαμπίδης): Αστράς, Αλεξίου, Πάβλας, Χατζηδίμπας, Πότσι, Καρίκι (79΄Μεγαρίτης), Πίσσας, Παυλίδης (79΄Αγγελόπουλος), Μάντιτς (60΄Καπνίδης), Νταβιώτης (90΄Ομπανόρ), Τσακίρης (60΄Νικολής).

Στον πάγκο βρίσκονται οι Πράνταλος, Νικολής, Παντελίδης, Ομπανόρ, Μεγαρίτης, Αγγελόπουλος, Καπνίδης, Γιαννιτσάνης, Αλιμπέ.