Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου 2023
Connect with us

Ποδόσφαιρο

Αμείωτο το ενδιαφέρον στην Super League 1

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Ντέρμπι αύριο σε OPAP Arena και Τούμπα με τις συναντήσεις ΑΕΚ-Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ-Άρης-Αυλαία σήμερα στο Αγρίνιο, Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός

Επιστροφή στην ελληνική πραγματικότητα και στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 1, όπου το πρόγραμμα της 4ης ημέρας θα κρατήσει αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων, καθώς η εν λόγω αγωνιστική περιλαμβάνει δύο ντέρμπι.

Το ένα ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό, που θα διεξαχθεί αύριο (21:30) στην OPAP Arena και το δεύτερο στο γήπεδο της Τούμπας, όπου ο ΠΑΟΚ θα φιλοξενήσει τον Άρη μια ώρα νωρίτερα (20:30).

ΑΥΛΑΙΑ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ

Την αυλαία αυτής της αγωνιστικής ανοίγει ο Παναθηναϊκός σήμερα (20:30), φιλοξενούμενος στο Αγρίνιο του Παναιτωλικού και στόχο οι πράσινοι έχουν τη νίκη, προκειμένου να παραμείνουν ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα. Νωρίτερα δε, (17:30) στο «Αθ. Διάκος» η Λαμία υποδέχεται τον ΟΦΗ.

ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΒΟΛΟΣ

Το κλείσιμο αυτής της αγωνιστικής θα «πέσει» μεθαύριο με την αναμέτρηση Ατρόμητος-Βόλος, που θα διεξαχθεί στις 18:00.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 4ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής με τους αντίστοιχους διαιτητές είναι το εξής:

16/9, 17:30:  Λαμία-ΟΦΗ: Διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας). Βοηθοί: Νικόλαος Σάββας (Σερρών), Πέτρος Πάτρας (Μακεδονίας). 4ος: Κωνσταντίνος Κατοίκος (Αθηνών). VAR: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας). AVAR: Ανδρέας Φωτόπουλος (Αθηνών).

20:30: Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός: Διαιτητής: Πέτρος Τσαγκαράκης (Χανίων). Βοηθοί: Τρύφωνας Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Αντώνιος Σινιοράκης (Χανίων). 4ος: Σταύρος Τσιμεντερίδης (Κοζάνης). VAR: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας). AVAR: Κωνσταντίνος Νικολαΐδης (Μακεδονίας).

17/9, 15:00: Αστέρας-ΠΑΣ Γιάννινα: Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών). Βοηθοί: Χασάν Κούλα (Ξάνθη), Βασίλειος Μωυσιάδης (Γρεβενών). 4ος: Αριστείδης Βάτσιος (Δυτ. Αττικής). VAR: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών). AVAR: Δημήτριος Σαμοΐλης (Αθηνών).

18:00: Κηφισιά-Πανσερραϊκός: Διαιτητής: Μιχαήλ Ματσούκας (Αιτωλοακαρνανίας). Βοηθοί: Μιχαήλ Παπαδάκης (Ηρακλείου), Χρήστος Κορώνας (Πειραιά). 4ος: Χρήστος Βεργέτης (Αρκαδίας). VAR: Σπυρίδων Ζαμπάλας (Ηπείρου). AVAR: Γεώργιος Χριστακόγλου (Χαλκιδικής).

20:30: ΠΑΟΚ-Άρης: Διαιτητής: Τάσος Παπαπέτρου (Αθηνών). Βοηθοί: Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας), Ιορδάνης Απτόσογλου (Αθηνών). 4ος: Ιωάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας). VAR: Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου). AVAR: Θεόφιλος Μωυσιάδης (Ηπείρου).

21:30: AEK-Ολυμπιακός: Διαιτητής: Αρτούρ Σοάρες Ντίας (Πορτογαλία). Βοηθοί: Σοάρες Πάουλο (Πορτογαλία), Ριμπέιρο Πέδρο (Πορτογαλία). 4ος: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας). VAR: Μιγκέλ Χούγκο (Πορτογαλία). AVAR: Κωνσταντίνος Ψαρρής (Ζακύνθου).

18/9, 18:00: Ατρόμητος-Βόλος: Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης (Ηπείρου). Βοηθοί: Ηλίας Κωνσταντίνου (Πρέβεζας/Λευκάδας), Θεόδωρος Τζιουβάρας (Κοζάνης). 4ος: Παναγιώτης Ραφαήλ Τσιάρας (Καβάλας). VAR: Ευστάθιος Γκορτσίλας (Μακεδονίας). AVAR: Ανδρέας Μεϊντάνας (Αχαΐας).

 

Ροή ειδήσεων

Advertisement