Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου 2024
Connect with us

Ερασιτεχνικό

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Εκπληκτικό Λεόντιο, ισόπαλο το Ηρακλής-Πανιώνιο

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Συνεχίστηκε με αμείωτο ενδιαφέρον το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας με την 8η αγωνιστική και στους δύο ομίλους.

Στον Α’ όμιλο η Δάφνη νίκησε εκτός έδρας με 4-0 του Παναχαϊκού και εκμεταλλεύτηκε το στραβοπάτημα του Αστέρα (1-1) απέναντι στον Φαραϊκό και τον έπιασε στην πρώτη θέση.

Στον Β’ όμιλο ο Απόλλων Αιγίου νίκησε με 4-0 τον Αίαντα Πατρών και παρέμεινε στην κορυφή με 20 βαθμούς ενώ διατηρεί το αήττητο σε 8 αναμετρήσεις εκμεταλλευόμενος και την ισοπαλία του Αστέρας Τέμενης με την Α.Ε. Αρόης (2-2) αυξάνοντας την διαφορά στο +3.

Στην 3η θέση ο Αστέρας Λεοντίου που επικράτησε εκτός έδρας των Πετεινών με 2-0 ενώ ο Ηρακλής Πατρών στο ντέρμπι με τον Πανιώνιο αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1.

Συνοπτικά τ’ αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

8η Αγωνιστική

Α.Σ. Άτλας– ΑΟ Τριταίας 2-0

Φαραϊκός – Αστέρας Μιντιλογλίου 1-1

Παναχαϊκός – Δάφνη Πατρών 0-4

Πυρσός Πατρών – Νεάπολη 2-0

Κρίνος – Ίκαρος Λακκόπετρας 0-2

Δίας Σαραβαλίου – Σταροχώρι 1-3

Ολυμπιακός Φίλων – Λιμνοχώρι 0-1

ΕΠΟΜΕΝΗ

9η Αγωνιστική

Φαραϊκός – Άτλας Α.Σ.

Τριταίας ΑΟ –Παναχαϊκός

Αστέρας Μιντιλογλίου – Πυρσός Πατρών

Δάφνη Πατρών – Κρίνος

Νεάπολη ΑΕ – Δίας Σαραβαλίου

Ίκαρος Λακκόπετρας – Ολυμπιακός Φίλων

Λιμνοχώρι – Σταροχώρι

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

8η Αγωνιστική

Απόλλων Συνοικισμού – Αίας Πατρών 4-0

ΑΕ Αιγίου– Πάτρα 2005  1-0

Πετεινοί – Αστέρας Λεοντίου 0-2

Ηρακλής Πατρών – Πανιώνιος Αχιλλέας 1-1

Αστέρας Τέμενης – Α.Ε. Αρόης 2-2

Αχιλλέας Καμαρών – Άβυθος Αιγιάλειας 1-2

Απόλλων Εγλυκάδος – Φοίνικας Ζήριας 1-2

ΕΠΟΜΕΝΗ

9η Αγωνιστική

Αιγίου ΑΕ – Απόλλων Συνοικισμού

Αίας Πατρών – Πετεινοί

Πάτρα 2005 A.E. – Ηρακλής Πατρών

Αστέρας Λεοντίου – Αστέρας Τέμενης

Πανιώνιος Αχιλλέας – Αχιλλέας Καμαρών

Αρόης Α.Ε. – Απόλλων Εγλυκάδος

Φοίνικας Ζήριας – Άβυθος Αιγιάλειας

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Αστέρας Μιντιλογλίου     16-3   19

Δάφνη Πατρών                 16-4   19

Σταροχώρι                         19-12 18

Άτλας Πατρών                  17-4   16

Λιμνοχώρι                         13-6   16

Πυρσός Πατρών              11-12 12

Ίκαρος Λακκόπετρας    16-15 10

Δίας Σαραβαλίου             11-11 9

Παναχαϊκός                     16-17 9

Φαραϊκός                         8-10   8

Ολυμπιακός Φίλων        6-20   7

ΑΟ Τριταίας                    7-18   6

Νεάπολη Πατρών           6-17   5

Κρίνος                              7-20   4

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Συνοικισμού   23-5   20

ΑΕ Αρόης                         28-12 17

Αστέρας Λεοντίου          13-6   15

Ηρακλής Πατρών          14-8   13

ΑΕ Πάτρα 2005              16-13 13

Φοίνικας Ζήριας              11-11 13

Πανιώνιος/Αχιλλέας     16-9   12

Αχιλλέας Καμαρών       9-8      12

ΑΕ Αιγίου                        12-12  12

Αστέρας Τέμενης          11-10  10

Απόλλων Εγλυκάδας     13-13 10

Αβυθος Αιγιαλείας         11-26  7

Πετεινοί                           7-22   1

Αίας Πατρών                  9-38   0

Περισσότερα


Ροή ειδήσεων

Advertisement