Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2024
Connect with us

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Σήμερα έχει ντέρμπι κορυφής στην Α’ Κατηγορία (Ολα τα σημερινά προγράμματα)

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Ένα από τα σημαντικότερα παιχνίδια της 12ης αγωνιστικής είναι αυτό ανάμεσα στον Κεραυνό και τον ΑΠΣ Πάτραι του Β’ ομίλου της Α’ Κατηγορίας.

Ένα παιχνίδι αρκετά σημαντικό και για τις δύο ομάδες καθώς διεκδικούν μια θέση εκ των δύο στην κορυφή.

Οι πράσινοι βρίσκονται στην πρώτη θέση έχοντας συγκάτοικο τον Άρη Πατρών ενώ ο Κεραυνός είναι δύο βαθμούς πιο πίσω στην δεύτερη. Όπως αντιλαμβάνεστε πρόκειται για ένα ντέρμπι κορυφής με την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΣ Αχαΐας να ορίζει τον έμπειρο αξιολογημένο διαιτητή Κώστα Ανδριανό.

Για τον ίδιο όμιλο (Β’) ο Άρης Πατρών έχει εύκολο θεωρητικά έργο καθώς αγωνίζεται εκτός έδρας με τον Αετό Ρίου και με νίκη των ερυθρόλευκων θα παραμείνουν στην κορυφή.

Σημαντικό παιχνίδι είναι και αυτό ανάμεσα στη Νίκη Προαστίου και τον Αχαϊκό όπως και αυτό ανάμεσα στον Δαβουρλή και τον Πήγασο.

Στον πρώτο όμιλο η Θύελλα Πατρών αγωνίζεται εκτός έδρας με τη Δόξα Παραλίας όπως και ο Πανμοβριακός με την Αναγέννηση Πατρών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα με τους διαιτητές έχει ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 15.00: Αναγέννηση Πατρών – Πανμοβριακός, Γκοτσόπουλος.

Γηπ. Κ. Ζάρρας, 15.00: Αχαιός – Δόξα Νιφορεΐκων, Μαρδάς.

Γηπ. Παραλίας, 15.00: Δόξα Παραλίας- Θύελλα Πατρών, Ταξιάρχης.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Αγυιάς, 15.00: Δαβουρλής – Πήγασος, Μέρμηγκας.

Γηπ. Προαστίου, 15.00: Νίκη Προαστίου – Αχαϊκός, Οικονόμου.

Γηπ. Πλαστήρα, 15.00: Θύελλα Αιγίου – Αιγείρα/Ακράτα,

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 15.00: Κεραυνός – Πάτραι, Ανδριανός.

Γηπ. Ρίου, 15.00: Αετός Ρίου – Άρης Πατρών, Μπακόπουλος.

Γηπ. Προσφυγικών, 18.00: Εθνικός Πατρών – Καλάβρυτα, Ζήκος.

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Φωτιά… ο πρώτος όμιλος

Συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας με τρεις αναμετρήσεις στον Α’ και μια στον Β’ όμιλο. Ωστόσο ο πρώτος όμιλος έχει σημαντικές αναμετρήσεις με τον Αστέρα να υποδέχεται τον Πυρσό, το Λιμνοχώρι το Σταροχώρι και ο Φαραϊκός τον Άτλαντα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Χαλανδρίτσας, 15.00: Φαραϊκός – Άτλας, Κονιδάρης.

Γηπ. Βραχνεΐκων, 15.00: Αστέρας Μιντιλογλίου – Πυρσός, Γκαβός.

Γηπ. Λιμνοχωρίου, 15.00: Λιμνοχώρι – Σταροχώρι, Βαβίλης.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ζήριας, 15.00: Φοίνικας Ζήριας – Αβυθος, Τσάκης.

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Προσφυγικών, 15.00: Ψηλαλώνια – Ζαβλάνι, Πρωτόγερος.

Περισσότερα


Ροή ειδήσεων

Advertisement