Παναχαϊκή

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ Κ15: “Κλάπηκε” η νίκη στο 88′ της συνάντησης, 3-3 κόντρα στην ΑΕΚ

Δημοσιεύθηκε

στις

Τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα της Super League 2 πήρε η Κ15 της Παναχαϊκής απέναντι στην ΑΕΚ με σκορ 3-3 για την 6η αγωνιστική.

Μάλιστα η κοκκινόμαυροι προηγήθηκαν με 3-2 στο 78’ της συνάντησης ένα σκορ το οποίο δεν κατάφεραν να κρατήσουν μέχρι το τέλος με τους κιτρινόμαυρους να σώζουν την παρτίδα στο 88’.

Το 0-1 ήρθε στο 16’ με πλασέ του Φρατζεσκάκη  για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια στο 33’ ο Βιανέλλο με εκπληκτική εκτέλεση κόρνερ.

Ένα λεπτό αργότερα η ΑΕΚ πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με γκολ που πέτυχε ο Ποντίκης (1-2).

Στην επανάληψη το συγκρότημα του Δημήτρη Κατριμπούζα  δεν το έβαλε κάτω και σημείωσε την ολική ανατροπή. Στο 67’ και πάλι ο Βιανέλλο εκτέλεσε το φάουλ με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα με την βοήθεια και του δοκαριού κάνοντας το 2-2.

Στο 75’ η Παναχαϊκή κάνει το 3-2 με τον Παπακωνσταντίνου να κερδίζει σε τετ α τετ τον Βαζινταρή όμως η ΑΕΚ στο 88’ κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια (3-3) με γκολ του Αδάμου και να «κλέψει» το βαθμό της ισοπαλίας.

Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Μιχάλης Ζήκος με βοηθούς τους Ωρολογά – Αγγελόπουλο.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ Κ15 (Κατριμπούζας): Ανδρεόπουλος, Αλεξόπουλος (60′ Ανδρικόπουλος), Λινάρδος, Χριστοδουλόπουλος, Κόλλιας (47′ Ασπρούδης), Βιανέλλο, Τσαλπατούρος, Ναλπάντης (76′ Ρουμελιώτης), Σχινάς (47′ Ηλιόπουλος), Γασπαρινάτος, Παπακωνσταντίνου.

ΑΕΚ Κ15 (Αποστόλου): Βαζινταρής, Αρναούτης, Κουμουκέλης, Τσιπουρλιάνος (41′ Κατσαβός), Σαλτοριάδης (41′ Αδάμος), Στεργιαρόπουλος, Ποντίκης, Ρίννης (50′ Μπουζίκας), Ζούμπος (50′ Κολλιμάτσης), Μαρίνος (62′ Ταμπάκογλου), Φραντζεσκάκης.