Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2024
Connect with us

Ερασιτεχνικό

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Ισόπαλο το ντέρμπι, στην κορυφή Δάφνη και Ατλας

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Με αμείωτο ενδιαφέρον συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας με την 9η αγωνιστική και στους δύο ομίλους.

Στον Α’ όμιλο Αστέρας Μιντιλογλίου και Πυρσός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 και ο Άτλας που νίκησε τον Φαραϊκό με 3-1 πέρασε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα όπου έχει συγκάτοικο την Δάφνη που συνέτριψε με 6-0 τον Κρίνο.

Στον β’ όμιλο η ΑΕ Αιγίου νίκησε με 1-0 τον Απόλλωνα Συνοικισμού, αποτέλεσμα που έφερε στη κορυφή τον ΑΕ Αρόης που επικράτησε με 3-1 του Απόλλωνα Εγλυκάδος. Σπουδαία νίκη σημείωσε ο Αστέρας Λεοντίου με 3-0 του Αστέρα, ενώ Πανιώνιος και Αχιλλέας Καμαρών αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Συνοπτικά τ’ αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

9η Αγωνιστική

Φαραϊκός – Α.Σ. Άτλας  1-3

ΑΟ Τριταίας–Παναχαϊκός 1-0

Αστέρας Μιντιλογλίου – Πυρσός Πατρών 1-1

Νεάπολη ΑΕ – Δίας 3-2

Ίκαρος Λακκόπετρας – Ολυμπιακός Φίλων 2-0

Λιμνοχώρι – Σταροχώρι   0-0

Δάφνη Πατρών – Κρίνος 6-0

ΕΠΟΜΕΝΗ

10η Αγωνιστική

Παναχαϊκός – Φαραϊκός

Πυρσός Πατρών – Α.Σ. Άτλας

Κρίνος – ΑΟ Τριταίας

Δίας– Αστέρας Μιντιλογλίου

Ολυμπιακός Φίλων – Δάφνη Πατρών

Σταροχώρι – ΑΕ Νεάπολη

Ίκαρος Λακκόπετρας – Λιμνοχώρι

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 9η Αγωνιστική

ΑΕ Αιγίου – Απόλλων Συνοικισμού 1-0

Αίας Πατρών – Πετεινοί  1-6

Πάτρα 2005 – Ηρακλής Πατρών 0-0

Αστέρας Λεοντίου – Αστέρας Τέμενης  3-0

Πανιώνιος Αχιλλέας – Αχιλλέας Καμαρών 1-1

Α.Ε. Αρόης– Απόλλων Εγλυκάδος 3-1

Φοίνικας Ζήριας – Άβυθος Αιγιάλειας 1-2

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

10η Αγωνιστική

Πετεινοί – Αιγίου ΑΕ

Ηρακλής Πατρών – Απόλλων Συνοικισμού

Αστέρας Τέμενης – Αίας Πατρών

Αχιλλέας Καμαρών – Πάτρα 2005

Απόλλων Εγλυκάδος – Αστέρας Λεοντίου

Άβυθος Αιγιάλειας – Πανιώνιος Αχιλλέας

Αρόης Α.Ε. – Φοίνικας Ζήριας

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Άτλας Πατρών                   23-7   22

Αστέρας Μιντιλογλίου     17-4   20

Δάφνη Πατρών                 24-7   19

Σταροχώρι                         19-12 19

Λιμνοχώρι                          13-6   17

Ίκαρος Λακκόπετρας       18-15 13

Πυρσός Πατρών               12-13 13

Δίας Σαραβαλίου               13-14 9

Παναχαϊκός                       16-18 9

ΑΟ Τριταίας                      8-18   9

Φαραϊκός                           9-13   8

Νεάπολη Πατρών             9-19   8

Ολυμπιακός Φίλων          6-22   7

Κρίνος                               7-26   4

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕ Αρόης                           31-13 20

Απόλλων Συνοικισμού     23-6   20

Αστέρας Λεοντίου            16-6   18

Αχιλλέας Καμαρών           14-12 16

ΑΕ Αιγίου                           13-12 15

Ηρακλής Πατρών           14-8   14

ΑΕ Πάτρα 2005              16-13 14

Πανιώνιος/Αχιλλέας     17-10 13

Φοίνικας Ζήριας              15-17 13

Απόλλων Εγλυκάδας     14-16 10

Αστέρας Τέμενης            11-13 10

Αβυθος Αιγιαλείας        13-27 10

Πετεινοί                           13-23 4

Αίας Πατρών                   10-44 0

 


Ροή ειδήσεων

Advertisement