Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2024
Connect with us

Ερασιτεχνικό

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Στην κορυφή το Λεόντιο

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας με το ενδιαφέρον να παραμένει αμείωτο και στους δύο ομίλους.

Στον πρώτο όμιλο την κορυφή μοιράζονται Δάφνη και Άτλας που επικράτησαν με 3-0 εκτός του Ολυμπιακού Φίλων και 2-1 εκτός του Πυρσού αντίστοιχα.

Στον δεύτερο όμιλο, ο Αστέρας Λεοντίου με το ευρύ 3-0 νίκησε εκτός έδρας τον Απόλλωνα Εγλυκάδος και πέρασε στην πρώτη θέση αφήνοντας πίσω τον Απόλλωνα Συνοικισμού που γνώρισε βαριά ήττα από τον Ηρακλή Πατρών με σκορ 5-1 αλλά και την ΑΕ Αρόης που ηττήθηκε στη έδρα της με 4-1 από τον Φοίνικα Ζήριας.

Συνοπτικά τ’ αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

10η Αγωνιστική

Παναχαϊκός – Φαραϊκός 1-1

Πυρσός Πατρών – Α.Σ. Άτλας 1-2

Κρίνος – ΑΟ Τριταίας 3-3

Δίας– Αστέρας Μιντιλογλίου 1-3

Ολυμπιακός Φίλων – Δάφνη Πατρών 0-3

Σταροχώρι – ΑΕ Νεάπολη 4-1

Ίκαρος Λακκόπετρας – Λιμνοχώρι 2-1

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

11η Αγωνιστική

Πυρσός Πατρών – Παναχαϊκός

Φαραϊκός – Κρίνος

Α.Σ. Άτλας– Δίας Σαραβαλίου

ΑΟ Τριταίας – Ολυμπιακός Φίλων

Αστέρας Μιντιλογλίου – Σταροχώρι

Δάφνη Πατρών – Ίκαρος Λακκόπετρας

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

10η Αγωνιστική

Πετεινοί – ΑΕ Αιγίου 1-1

Ηρακλής Πατρών – Απόλλων Συνοικισμού  5-1

Αστέρας Τέμενης – Αίας Πατρών 6-0

Αχιλλέας Καμαρών – Πάτρα 2005 1-1

Απόλλων Εγλυκάδος – Αστέρας Λεοντίου  0-3

Άβυθος Αιγιάλειας – Πανιώνιος Αχιλλέας 3-2

Α.Ε. Αρόης-Φοίνικας Ζήριας 4-1

 

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

11η Αγωνιστική

Ηρακλής Πατρών – Πετεινοί

ΑΕ Αιγίου – Αστέρας Τέμενης

Απόλλων Αιγίου – Αχιλλέας Καμαρών

Αίας Πατρών – Απόλλων Εγλυκάδος

Πάτρα 2005– Άβυθος Αιγιάλειας

Αστέρας Λεοντίου – Α.Ε. Αρόης

Φοίνικας Ζήριας – Πανιώνιος Αχιλλέας

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Δάφνη Πατρών                 27-7   25

Άτλας Πατρών                  25-8   25

Αστέρας Μιντιλογλίου    20-5   23

Σταροχώρι                         23-13 22

Λιμνοχώρι                          14-8   17

Ίκαρος Λακκόπετρας     20-16 16

Πυρσός Πατρών               13-15 13

Παναχαϊκός                      17-19 10

ΑΟ Τριταίας                     11-21 10

Δίας Σαραβαλίου             14-17 9

Φαραϊκός                          10-14 9

Νεάπολη Πατρών            10-23 8

Ολυμπιακός Φίλων          6-25   7

Κρίνος                                 10-29 5

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Αστέρας Λεοντίου               19-6   21

ΑΕ Αρόης                               32-17 20

Απόλλων Συνοικισμού         24-11 20

Ηρακλής Πατρών                 19-9   17

Αχιλλέας Καμαρών                15-13 17

Φοίνικας Ζήριας                    19-18 16

ΑΕ Αιγίου                                14-13 16

ΑΕ Πάτρα 2005                     17-14 15

Πανιώνιος/Αχιλλέας            19-13 13

Αστέρας Τέμενης                  17-13 13

Αβυθος Αιγιαλείας               16-29 13

Απόλλων Εγλυκάδας           14-19 10

Πετεινοί                                 14-24 5

Αίας Πατρών                        10-50 0

 


Ροή ειδήσεων

Advertisement