Κυριακή 14 Απριλίου 2024
Connect with us

Ερασιτεχνικό

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Χέρι-χέρι Δάφνη και Άτλας, το ντέρμπι το Λεόντιο

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Συνεχίστηκε με αμείωτο ενδιαφέρον το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας με την 11η αγωνιστική.

Στον πρώτο όμιλο το πρωτάθλημα οδηγούν χέρι-χέρι Δάφνη και Άτλας με τον πρώτο να κερδίζει 1-0 τον Ίκαρο Λακκόπετρας και τον δεύτερο με 3-0 τον Δία.

Το παιχνίδι Αστέρας Μιντιλογλίου-Σταροχώρι διεκόπη στο 85’ της συνάντησης λόγω επεισοδίων και ενώ το σκορ ήταν 2-1 υπέρ των γηπεδούχων.

Στον β’ όμιλο ο Αστέρας Μιντιλογλίου στο ντέρμπι νίκησε με 3-2 την ΑΕ Αρόης και απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής. Μεγάλο «διπλό» απέσπασε στο ντέρμπι ο Αχιλλέας Καμαρών με 4-2 του Απόλλωνα Συνοικισμού. Ο Ηρακλής νίκησε με το ευρύ 3-0 τους Πετεινούς ενώ ο Φοίνικας επικράτησε με 2-1 του Πανιώνιου Αχιλλέα.

Συνοπτικά τ’ αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

11η Αγωνιστική

Πυρσός Πατρών – Παναχαϊκός 2-1

Φαραϊκός – Κρίνος 4-1

Α.Σ. Άτλας– Δίας Σαραβαλίου 3-0

ΑΟ Τριταίας – Ολυμπιακός Φίλων 6-2

Αστέρας Μιντιλογλίου – Σταροχώρι 2-1 (διεκόπη)

Δάφνη Πατρών – Ίκαρος Λακκόπετρας 1-0

Λιμνοχώρι-Νεάπολη 3-0

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

12η Αγωνιστική

Κρίνος – Πυρσός Πατρών

Δίας Σαραβαλίου – Παναχαϊκός

Ολυμπιακός Φίλων– Φαραικός

Σταροχώρι – Α.Σ. Άτλας

Ίκαρος Λακκόπετρας – ΑΟ Τριταίας

Νεάπολη – Αστέρας Μιντιλογλίου

Δάφνη Πατρών – Λιμνοχώρι

 

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

11η Αγωνιστική

Ηρακλής Πατρών – Πετεινοί 3-0

ΑΕ Αιγίου – Αστέρας Τέμενης 1-2

Απόλλων Αιγίου – Αχιλλέας Καμαρών 2-4

Αίας Πατρών – Απόλλων Εγλυκάδος 1-6

Πάτρα 2005– Άβυθος Αιγιάλειας 0-3

Αστέρας Λεοντίου – Α.Ε. Αρόης 3-2

Φοίνικας Ζήριας – Πανιώνιος Αχιλλέας 2-1

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

12η Αγωνιστική

Αστέρας Τέμενης – Ηρακλής Πατρών

Αχιλλέας Καμαρών – Πετεινοί

Απόλλων Εγλυκάδος – ΑΕ Αιγίου

Άβυθος Αιγιάλειας – Απόλλων Συνοικισμού

Αρόης Α.Ε. – Αίας Πατρών

Πανιώνιος Αχιλλέας – Πάτρα 2005

Αστέρας Λεοντίου – Φοίνικας Ζήριας

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Δάφνη Πατρών                28-7   28

Άτλας Πατρών                 28-8   28

Αστέρας Μιντιλογλίου   20-5   23

Σταροχώρι                        23-13 22

Λιμνοχώρι                        17-8   20

Ίκαρος Λακκόπετρας    20-17 16

Πυρσός Πατρών             15-16 16

ΑΟ Τριταίας                   17-23 13

Φαραϊκός                        14-15 12

Παναχαϊκός                   18-21 10

Δίας Σαραβαλίου          14-20 9

Νεάπολη Πατρών        10-26 8

Ολυμπιακός Φίλων     8-31   7

Κρίνος                           11-33 5

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Αστέρας Λεοντίου     22-8   24

ΑΕ Αρόης                   34-20 20

Ηρακλής Πατρών    22-9   20

Απόλλων Συν.            26-15 20

Αχιλλέας Καμαρών   19-15 20

Φοίνικας Ζήριας        21-19 19

Αστέρας Τέμενης      19-14 16

ΑΕ Αιγίου                     15-15 16

Αβυθος Αιγιαλείας     19-29 16

ΑΕ Πάτρα 2005           17-17 15

Πανιώνιος/Αχιλλέας  20-15 13

Απόλλων Εγλυκάδας  20-20 13

Πετεινοί                          14-27 5

Αίας Πατρών                  11-56 0

 

Ροή ειδήσεων

Advertisement