Κυριακή 21 Απριλίου 2024
Connect with us

Ερασιτεχνικό

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Φωτιά… στις κορυφές των δύο ομίλων

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Μεγάλο ενδιαφέρον υπάρχει στα ψηλά του βαθμολογικού πίνακα τόσο στον Α’ όσο και στον Β’ όμιλο.

Στον πρώτο όμιλο ο Αστέρας Μιντιλογλίου ακάθεκτος νίκησε με 4-0 εκτός τη Νεάπολη ενώ το Σταροχώρι μετέτρεψε το ντέρμπι σε περίπατο καθώς συνέτριψε με 4-0 τον Άτλαντα ενώ η Δάφνη πήρε σπουδαία νίκη με 2-1 επί του Λιμνοχωρίου και φιγουράρει στην κορυφή με 31 βαθμούς.

Στον δεύτερο όμιλο ο Αστέρας Λεοντίου ηττήθηκε με 1-0 από τον Φοίνικα έχοντας πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Μαδρά με τους διώκτες της να κερδίζουν και να μειώνουν τη διαφορά στον έναν βαθμό.

Συνοπτικά τ’ αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 12η Αγωνιστική

Κρίνος – Πυρσός Πατρών 1-3

Δίας Σαραβαλίου – Παναχαϊκός 4-1

Σταροχώρι – Α.Σ. Άτλας 4-0

Ίκαρος Λακκόπετρας – ΑΟ Τριταίας 1-3

Νεάπολη – Αστέρας Μιντιλογλίου 0-4

Δάφνη Πατρών – Λιμνοχώρι 2-1

Ολυμπιακός Φίλων– Φαραικός α.α. 0-3

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

13η Αγωνιστική

Δίας Σαραβαλίου – Κρίνος

Πυρσός Πατρών – Ολυμπιακός Φίλων

Παναχαϊκός – Σταροχώρι

Φαραϊκός – Ίκαρος Λακκόπετρας

Άτλας – ΑΕ Νεάπολη

ΑΟ Τριταίας– Δάφνη Πατρών

Λιμνοχώρι – Αστέρας Μιντιλογλίου

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

12η Αγωνιστική

Αστέρας Τέμενης – Ηρακλής Πατρών 0-1

Αχιλλέας Καμαρών – Πετεινοί  1-0

Απόλλων Εγλυκάδος – ΑΕ Αιγίου  2-1

Άβυθος Αιγιάλειας – Απόλλων Συνοικισμού 0-3

Αρόης Α.Ε. – Αίας Πατρών 4-1

Πανιώνιος Αχιλλέας – Πάτρα 2005 0-0

Αστέρας Λεοντίου – Φοίνικας Ζήριας  0-1

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

13η Αγωνιστική

Αχιλλέας Καμαρών – Αστέρας Τέμενης

Ηρακλής Πατρών – Απόλλων Εγλυκάδος

Πετεινοί – Άβυθος Αιγιάλειας

ΑΕ Αιγίου – ΑΕ Αρόης

Απόλλων Συνοικισμού – Πανιώνιος Αχιλλέας

Αίας Πατρών – Αστέρας Λεοντίου

Φοίνικας Ζήριας – Πάτρα 2005

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Αστέρας Μιντιλογλίου      27-5 29

Άτλας Πατρών                    28-12 28

Δάφνη Πατρών                  28-7 28

Σταροχώρι                           27-16 24

Λιμνοχώρι                            17-8 20

Πυρσός Πατρών                 18-17 19

ΑΟ Τριταίας                         20-24 16

Ίκαρος Λακκόπετρας       21-20 16

Φαραϊκός                             17-15 15

Δίας Σαραβαλίου              18-21 12

Παναχαϊκός                      19-25 10

Νεάπολη Πατρών            10-30 8

Ολυμπιακός Φίλων           8-34 7

Κρίνος                               12-36 5

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Αστέρας Λεοντίου           22-9 24

ΑΕ Αρόης                         38-21 23

Αχιλλέας Καμαρών       20-15 23

Ηρακλής Πατρών           23-9 23

Απόλλων Συνοικισμού  29-15 23

Φοίνικας Ζήριας            22-19 22

ΑΕ Αιγίου                        16- 17 16

Αβυθος Αιγιαλείας        19-32 16

ΑΕ Πάτρα 2005              17-17 16

Απόλλων Εγλυκάδας    22-21 16

Αστέρας Τέμενης           19-15 16

Πανιώνιος/Αχιλλέας    20-15 14

Πετεινοί                           14-28 5

Αίας Πατρών                   12-60 0

Ροή ειδήσεων

Advertisement