Τρίτη 16 Απριλίου 2024
Connect with us

Ερασιτεχνικό

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Ο Ηρακλής το ντέρμπι, μεγάλη νίκη του Πυρσού

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Με αμείωτο ενδιαφέρον συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας και στους δύο ομίλους.

Στον πρώτο όμιλο ο Πυρσός σημείωσε τεράστια νίκη καθώς επικράτησε με 2-1 της Δάφνης που προηγείτο στον Βαθμολογικό πίνακα. Σπουδαίο «τρίποντο» απέσπασε και το Λιμνοχώρι με 1-0 επί του Άτλαντα ενώ ο Δίας «διέλυσε» με 7-0 τον Ίκαρο Λακκόπετρας.

Στον Β’ όμιλο ο Ηρακλής Πατρών ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι κορυφής καθώς επικράτησε με καθαρό σκορ 2-0 του Αστέρα Λεοντίου μειώνοντας την διαφορά στον έναν βαθμό από την πρώτη θέση.

Συνοπτικά τ’ αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

15η Αγωνιστική

Δίας Σαραβαλίου- Ικαρος Λακκόπετρας 7-0

Κρίνος- ΑΕ Νεάπολη 2-2

Πυρσός Πατρών- Δάφνη Πατρών 2-1

Παναχαϊκός- Αστέρας Μιντιλογλίου 1-1

Φαραικός- ΑΟ Τριταίας 2-2

Λιμνοχώρι- Α.Σ. Άτλας 1-0

Ολυμπιακός Φίλων- Σταροχώρι 0-3 α.α.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

16η Αγωνιστική

Ικαρος Λακκόπετρας- Σταροχώρι

ΑΕ Νεάπολη – Ολυμπιακός Φίλων

Δάφνη Πατρών- Δίας Σαραβαλίου

Αστέρας Μιντιλογλίου- Κρίνος

ΑΟ Τριταίας – Πυρσός Πατρών

Άτλας – Παναχαϊκός

Φαραικός- Λιμνοχώρι

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

15η Αγωνιστική

Απόλλων Εγλυκάδος- Άβυθος Αιγιάλειας 2-0

Αχιλλέας Καμαρών- Α.Ε. Αρόης 4-0

Αστέρας Τέμενης- Πανιώνιος Αχιλλέας 1-3

Ηρακλής Πατρών- Αστέρας Λεοντίου 2-0

Πετεινοί- Πάτρα 2005  1-2

ΑΕ Αιγίου – Αίας Πατρών 5-2

Φοίνικας Ζήριας- Απόλλων Αιγίου 4-1

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

16η Αγωνιστική

Α.Ε.Αρόης – Άβυθος Αιγιάλειας

Πανιώνιος Αχιλλέας- Απόλλων Εγλυκάδος

Αστέρας Λεοντίου- Αχιλλέας Καμαρών

Πάτρα 2005- Αστέρας Τέμενης

Αίας Πατρών- Ηρακλής Πατρών

Απόλλων Συνοικισμού- Πετεινοί

ΑΕ Αιγίου – Φοίνικας Ζήριας

 

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Δάφνη Πατρών                  35-11 37

Ατλας Πατρών                    38 -15 34

Αστέρας Μιντιλογλίου     29-10 31

Σταροχώρι                            34-18 31

Λιμνοχώρι                            23-12 27

Πυρσός Πατρών                 24-21 25

Δίας Σαραβαλίου              34-22 21

Φαραϊκός                             24-20 19

Ικαρος Λακκόπετρας        25-33 19

ΑΟ Τριταίας                         25-32 17

Παναχαϊκός                         22-30 12

Νεάπολη Πατρών              14-39 10

Κρίνος                                   16-45 7

Ολυμπιακός Φίλων             8-43 2

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Αστέρας Λεοντίου             27-12 30

Ηρακλής Πατρών              30-11 29

Φοίνικας Ζήριας                30-22 28

Αχιλλέας Καμαρών           24-17 27

Απόλλων Συνοικισμού      32-21 26

ΑΕ Αρόης                            40-31 26

ΑΕ Πάτρα 2005                23-20 25

ΑΕ Αιγίου                           27-23 22

Απόλλων Εγλυκάδας        25-26 20

Αστέρας Τέμενης               23-19 20

Αβυθος Αιγιαλείας            22-36 20

Πανιώνιος/Αχιλλέας         25-18 20

Πετεινοί                                17-34 5

Αίας Πατρών                       15-70 0

Ροή ειδήσεων

Advertisement