Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου 2024
Connect with us

Ερασιτεχνικό

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Πλησιάζει ο Άτλας, κορυφή ξανά για Λεόντιο

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας με την 17η αγωνιστική και στους δύο ομίλους.

Στον πρώτο όμιλο η Δάφνη στο ντέρμπι με το Σταροχώρι αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 ενώ ο Άτλας επικράτησε εκτός έδρας του Κρίνου με 3-1 και πλησίασε την πρώτη θέση.

Στον β’ όμιλο ο Αστέρας Λεοντίου πήρε σπουδαίο «διπλό» με 2-1 επί της Αβύθου και μετά το στραβοπάτημα του Ηρακλή από την ΑΕ Αιγίου που ηττήθηκε με 3-2 πέρασε ξανά στην πρώτη θέση.

Συνοπτικά τ’ αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

17η Αγωνιστική

Ικαρος Λακκόπετρας- ΑΕ Νεάπολη 4-1

Σταροχώρι- Δάφνη Πατρών 1-1

Δίας Σαραβαλίου- ΑΟ Τριταίας 1-1 

Κρίνος- Α.Σ. Άτλας 1-3

Πυρσός Πατρών- Φαραϊκός 4-0

Λιμνοχώρι- Παναχαϊκός 2-2

Ολυμπιακός Φίλων – Αστέρας Μιντιλογλίου 0-3 α.α.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

18η Αγωνιστική

Δάφνη Πατρών- ΑΕ Νεάπολη

Αστέρας Μιντιλογλίου- Ίκαρος Λακκόπετρας

ΑΟ Τριταίας – Σταροχώρι

Φαραϊκός- Δίας Σαραβαλίου

Παναχαϊκός- Κρίνος

Πυρσός Πατρών- Λιμνοχώρι

Άτλας – Ολυμπιακός Φίλων

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

17η Αγωνιστική

Α.Ε. Αρόης – Πανιώνιος Αχιλλέας  0-1

Άβυθος Αιγιάλειας- Αστέρας Λεοντίου 1-2

Απόλλων Εγλυκάδος- Πάτρα 2005  1-2

Αχιλλέας Καμαρών- Αίας Πατρών 6-0

Αστέρας Τέμενης- Απόλλων Συνοικισμού 4-1

Ηρακλής Πατρών- ΑΕ Αιγίου 2-3

Φοίνικας Ζήριας- Πετεινοί 4-0

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

18η Αγωνιστική

Αστέρας Λεοντίου- Πανιώνιος Αχιλλέας

Πάτρα 2005 – Α.Ε. Αρόης

Αίας Πατρών- Άβυθος Αιγιάλειας

Απόλλων Αιγίου- Απόλλων Εγλυκάδος

ΑΕ Αιγίου – Αχιλλέας Καμαρών

Πετεινοί- Αστέρας Τέμενης

Ηρακλής Πατρών- Φοίνικας Ζήριας

 

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Δάφνη Πατρών      40-12 41

Άτλας Πατρών        44-16 40

Αστέρας Μιντ.       33-10 37

Σταροχώρι             37-21 33

Λιμνοχώρι              29-16 31

Πυρσός Πατρών   30-22 31

Ίκαρος Λακ.          31-36 23

Δίας Σαραβαλίου  35-27 22

Φαραϊκός              26-28 19

ΑΟ Τριταίας         27-35 18

Παναχαϊκός           24-35 13

Νεάπολη Πατρών  18-43 13

Κρίνος                        17-49 7

Ολυμπιακός Φίλων  8-49 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Αστέρας Λεοντίου 30-14 34

Ηρακλής Πατρών  38-14 32

Φοίνικας Ζήριας    36-24 32

Αχιλλέας Καμαρών   31-18 31

ΑΕ Πάτρα 2005      28-21 31

Απόλλων Συν           34-26 27

ΑΕ Αιγίου               32-27 26

ΑΕ Αρόης               41-35 26

Πανιώνιος/Αχιλλέας  27-19 24

Αστέρας Τέμενης       27-23 23

Αβυθος Αιγιαλείας    26-39 23

Απόλλων Εγλυκάδας 27-29 21

Πετεινοί                         18-39 6

Αίας Πατρών                 15-82 0


Ροή ειδήσεων

Advertisement