Σούπερ Λιγκ 2: Δόξα Δράμας-Παναχαϊκή: 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Δύσκολη έξοδο για την ομάδα της Παναχαϊκής η οποία αντιμετωπίζει στην Δράμα, την τοπική Δόξα για την 7η αγωνιστική της Σουπερ Λιγκ 2 με στόχο να επιστρέψει στις νίκες και να μείνει στο κόλπο της ανόδου.

O προπονητής της Παναχαϊκής, Νίκος Παπαδόπουλος έχει κάνει σημαντικές αλλαγές καθώς κατεβάζει 11αδα με  4-2-3-1 ο σχηματισμός με τον Ανάκογλου σε θέση 10αριού και τον Σκεπετάρη στο ένα από τα δύο άκρα της μεσαίας γραμμής. Στον πάγκο θα είναι ο Γιούσης ενώ από την αποστολή αποκλείστηκαν ο Μπάτροβιτς που σύμφωνα με πληροφορίες είχε κάποιες ενοχλήσεις που αποκόμισε από το ματς με τον Ιωνικό. Από τους τερματοφύλακες έμεινε εκτός ο Ορέστης Μένκα με τον Σούλη να παίρνει  θέση στον πάγκο.

ΤΟ ΦΙΛΜ

11’ Ο Ανάκογλου γύρισμα στον Σκεπετάρη μέσα στην περιοχή ο τελευταίος πραγματοποιεί αδύναμο σουτ το οποίο απομάκρυνε ο Παπαργυρίου

15’ Σαμπανίδης μέσα από την περιοχή κάνει το σουτ με τον Λαρέα να βάζει την κόντρα και ο Κολοβούρης να αποκρούει σε κόρνερ

21′ Κίτρινη κάρτα για τον Μαρινάκη της Δόξας

24’ Ο Λαρέα τροφοδοτεί τον Σταμόπουλο αυτός βγάζει την σέντρα με τον Κουσκουνά να κατεβάζει την μπάλα ωραία μέσα στην περιοχή όμως δεν κατάφερε να νικήσει τον πορτιέρο της Δόξας που απέκρουσε σε κόρνερ.

27′ Κίτρινη κάρτα για τον Αποστολόπουλο της Παναχαϊκής

43′ Δύο αναγκαστικές αλλαγές για την Παναχαϊκή των Πλιάτσικα και Κουσκουνά

46′ Ο διαιτητής της συνάντησης σφύριξε την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τις ομάδες να βρίσκονται στο 0-0

54′ Σουτ Μαυριάς κόντραρε στον Σταμόπουλο και η μπάλα κατέληξε κόρνερ.

66′ Λάθος υπόδειξη  του βοηθού για θέση οφσάιντ του Τσερούτι

73′ Κουτσιανικούλης “σπάει” την μπάλα στο Μαυριά ο οποίος κάνει το σουτ με τον Κολοβούρη να μπλοκάρει.

78′ Ο Λαρέα μόνος μέσα στην περιοχή δεν έκανε καλό κοτρόλ και μπλόκαρε ο Στεφανάκος

83′ Κίτρινη κάρτα για τον Σταμόπουλο

87′ Εκτελείτε γρήγορα το πλάγιο ο Μουστακόπουλος βγάζει την μπάλα με το εξωτερικό ο Παπαδόπουλος την τσιμπάει… με αποδέκτη τον Αραβίδη που με κεφαλιά εξ επαφής στέλνει την μπάλα άουτ

88′ Κίτρινη κάρτα για τον Μαυριά της Δόξας

91′ Κίτρινη κάρτα για τον Μουστακόπουλο της Παναχαϊκής

Ο διαιτητής της αναμέτρησης σφύριξε την λήξη της αναμέτρησης με την Παναχαϊκή να μην καταφέρνει να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης ωστόσο να παραμένει αήττητη στα εκτός έδρας ματς.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κολιτσιδάκης):  Στεφανάκος, Μαρινάκης, Μαυριάς, Παπαργυρίου, Σπυρόπουλος, Αγιώτης, Σαμπανίδης (64′ Βουγιακλίγια), Παρασκευάς (83′ Φυτόπουλος), Μενσα (64′ Πινδώνης), Αγγελόπουλος, Αντερσον (54′ λ.τ. Κουτσιανικούλης).

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (Παπαδόπουλος): Κολοβουρης, Αποστολόπουλος, Πλιάτσικας (37′ λ.τ. Μρκοπουλιώτης), Λαρεα, Σταμόπουλος, Μπρους (57′ Τσερούτι), Μουστακόπουλος, Αραβίδης, Σκεπετάρης (57′ Κόκκας), Ανάκογλου (57′ Παπαδόπουλος), Κουσκουνάς (43′ λ.τ. Γιούσης).