Basket League: Ο Απόλλων έχασε στο Λαύριο 74-68 και μπήκε σε μπελάδες

Σε μπελάδες μπήκε ο Απόλλων μετά την ήττα που υπέστη στο Λαύριο (74-68) από την ομώνυμη ομάδα για την 17η αγωνιστικής της Basket League.

Η μελανόλευκη ομάδα αν και ήταν πίσω στο σκορ καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού υπερέβαλλε εαυτό πίεσε στο τρίτο δεκάλεπτο και στα τελευταία λεπτά του αγώνα, αλλά δεν κατάφερε το θαύμα και συνάμα να φύγει έχοντας πετύχει το θαύμα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο προπονητής Νίκος Βετούλας αποβλήθηκε στο 18΄΄ του τρίτου δεκαλέπτου με τεχνική ποινή.

Τα δεκάλεπτα: 13-15, 34-31, 60-52, 74-68.

ΛΑΥΡΙΟ (Λιμνιάτης): Γκρέι 8 (2) , Φλαγκ 10, Κόουλ 13 (1), Νικολαΐδης 8 (2), Λάντζεβαϊν 18, Ζάρας 8 (2) , Κολοβέρος 5 (1), Γερομιχαλός 4.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Βετούλας): Γκρίφιν 12 (2), Ντέιβις 4, Μπόγρης 4, Φιλιππάκος 5 (1), Καράμπελας 4, Βερτζ 26 (1), Σιλά 6, Καλχούν, Μαστρογιαννόπουλος 7 (1).