LIVE: Παναχαϊκή-Athens Kallithea 1-1 Τελικό

Δείτε LIVE μέσω του gnomip.gr την εξέλιξη αγώνα, ανάμεσα στην Παναχαϊκή και την Athens Kallithea, αγώνας που διεξάγεται στο γήπεδο Αγυιάς για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα 2. Στην επιμέλεια της ιστοσελίδας είναι ο Τάσος Αγγελόπουλος.

Καλησπέρα σας κύριες και κύριοι, ο αγώνας έχει ήδη ξεκινήσει.

Συμπληρώθηκαν 20 και πλέον λεπτά στην αναμέτρηση Παναχαϊκή-Athens Kallithea, χωρίς κάποια φάση ουσίας από τις δύο ομάδες, με την κοκκινόμαυρη να έχει κλείσει όλους τους διαδρόμους προς την εστία της.

26΄ Φάουλ του Ματίγια προβολή του Κυνηγόπουλου ο Κολοβούρης όμως απόκρουσε κρατώντας το “μηδέν” για την Παναχαϊκή.

27΄ Ο Αλίμπε βρέθηκε σε θέση βολής, σούταρε άτσαλα και ο γκολκίπερ της Καλλιθέας Κότσαρης του είπε “όχι”.

33΄ Κόρνερ του Μουστακόπουλου, κεφαλιά του Λουκίνα ο Κολοβούρης αποκρούει.

36΄ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Μουστακόπουλου, η μπάλα πέρασε από όλη την αμυντική γραμμή της Παναχαϊκής, δεν υπήρξε σωστή αντίδραση ο Λουκίνας μπήκε στην φάση,-αφού πρώτα είχε σουτάρει ο Κυνηγόπουλος- και με σουτ έκανε το 0-1.

42΄ ΓΚΟΛ: Ο Μασούρας έκανε τη σέντρα από κόρνερ, ο Μπάρετ γύρισε με το κεφάλι την μπάλα προς την περιοχή της Καλλιθέας και ο Πατρινός βρήκε κενό και με νέα κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

45΄ Σουτ ψιλοκρεμαστό του Αλίμπε ο τερματοφύλακας της Καλλιθέας Κοτσίρης αποκρούει.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου Παναχαϊκή-Καλλιθέα 1-1.

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Γκανσιέρ, έξω ο Γρηγορόπουλος.

64΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Βασιλόγιαννης, εκτός ο Ντεμέτριους.

67΄  Ύστερα από σέντρα του Παραστατίδη η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Μεχίας, όμως ο διαιτητής, έδειξε «παίζεται».

72΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Κυρσανίδης, έξω ο Ντε Ολιβέιρα.

74΄ Ο Βασιλόγιαννης έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στα πόδια των παικτών της Παναχαϊκή με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Κολοβούρη.

75΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Νταμιάν Σίλβα, εκτός ο Τσιντώνης.

76΄ Σουτ του Βασιλόγιαννη η μπάλα βρήκε σε αμυντικούς σε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

78΄ Γύρισμα του Μασούρα μέσα στην περιοχή της Καλλιθέας, ο Αλίμπε δεν πρόλαβε.

79΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Χριστόπουλος, έξω ο Πατρινός.

79΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Τόσκα, εκτός ο Παραστατίδης.

85΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Πετράτος, έξω ο Νάστος.

Ότι παίζουμε είναι καθυστερήσεις αυτή τη στιγμή με το ρολόι να δείχνει το 94΄. Πιθανώς να παιχτούν ένα ή δύο λεπτά ακόμη, από τα πέντε που έδειξε ο διαιτητής Μπεκιάρης.

Τέλος, Παναχαϊκή-Καλλιθέα 1-1.

Κύριες και κύριοι καλό βράδυ, καλές γιορτές.

Ο Δημήτριος Μπεκιάρης του συνδέσμου διαιτητών Κορίνθου διευθύνει την αναμέτρηση. Βοηθούς έχει τους Χρήστο Πλακά (Δυτικής Αττικής), Νικόλαο Τριαντάφυλλο (Κορίνθου). Τέταρτος διαιτητής είναι ο Αριστείδης Αλιάδας του συνδέσμου διαιτητών Κορίνθου. Παρατηρητής διαιτησίας είναι ο Γρηγόρης Πάνου (Αιτωλοακαρνανίας).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Γιάννης Τάτσης): Κολοβούρης, Καραγιάννης, Λιοφάγος, Μπάρετ, Γρηγορόπουλος (46΄ Γκανσιέρ), Μασούρας, Ντε Ολιβέιρα (72΄ Κυρσανίδης), Νάστος (85΄ λ. τρ. Πετράτος), Πατρινός (79΄ Χριστόπουλος), Παραστατίδης (79΄ Τόσκα), Αλίμπε.

Στον πάγκο βρίσκονται οι Μ. Μικές, Γκανσιέρ, Χριστόπουλος, Κυρσανίδης, Πετράτος, Τόσκα, Τραορέ, Ζέκοφ, Λ. Μικές.

ATHENS KALLITHEA (Αλέκος Βοσνιάδης): Κότσαρης, Μεχίας, Μαρόττα, Μανθάτης, Μπουλούλης, Ματίγια, Τσιντώνης (75΄Νταμιάν Σίλβα), Μουστακόπουλος, Κυνηγόπουλος, Ντεμέτριους (64΄ Βασιλόγιαννης), Λουκίνας.

Στον πάγκο βρίσκονται οι Βοσνιάδης, Πάντος, Νταμιάν Σίλβα, Βερτάινεν, Ρομαό, Βασιλόγιαννης, Βλάχος, Γουίς, Κακακιός.

Η ΠΑΕ Παναχαϊκή τίμησε δια του Βασίλη Στραβοπόδη τον Πρωταθλητή Ευρώπης του Α.Σ. «Έκρηξη» Σωτήρη Μιχόπουλο  στο ημίχρονο του αγώνα με την Athens Kallithea για το χρυσό μετάλλιο που κατέκτησε στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Τάε Κβον Ντο.

Οι πιτσιρικάδες της Παναχαϊκής Κ15, που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της Super League 1, έκαναν την εμφάνισή τους στο γήπεδο κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και αποθεώθηκαν από τον κόσμο.