Ερασιτεχνικό
B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Σπουδαίες νίκες για Αετό, Αναγέννηση, Ροΐτικα και Αχαϊκό
Με αμείωτο ενδιαφέρον συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας και στους δύο ομίλους δύο αγωνιστικές πριν πέσει η αυλαία.
Στον Α’ όμιλο τα Ροΐτικα νίκησαν με 4-1 την Περιβόλα όπως και ο Αχαϊκός με 5-2 τον Ίκαρο. Σημαντικές νίκες σημείωσαν η Αναγέννηση Πατρών που μάχεται να διεκδικήσει τη θέση των μπαράζ ανόδου. Αντίθετα η Αρόη υποβιβάστηκε στη Γ’ Κατηγορία.
Στον Β’ όμιλο η Θύελλα Αιγίου έχει πάρει και μαθηματικά την άνοδο ενώ γίνεται μάχη για τις τέσσερις θέσεις των πλέι οφ με τον Δαβουρλή να παίρνει σημαντική νίκη με 2-0 από τη Φλόγα και ο Αετός Ρίου να κερδίζει εκτός έδρας στο ντέρμπι τον Ηρακλή με 2-0. Στον Β’ όμιλο υποβιβάστηκε το Άνω Καστρίτσι.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Περιβόλα- Ροΐτικα……………………. 1-4
Αναγέννηση Π.- Φαραϊκός………….2-1
Παναχαϊκός- Σταροχώρι…………….3-0
Άτλας- ΑΟ Τριταίας……………………1-5
Πείρος- Κρίνος………………………….1-1
ΑΠΟ Αρόης- Αστέρας Λ……………..1-5
Αχαϊκός- Ίκαρος Π…………………….5-2
ΕΠΟΜΕΝΗ
25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ροΐτικα- Φαραϊκός
Σταροχώρι- Περιβόλα
ΑΟ Τριταίας- Αναγέννηση Π.
Κρίνος- Παναχαϊκός
Αστέρας Λ.- Άτλας
Αχαϊκός- Πείρος
Ίκαρος Π.- ΑΠΟ Αρόης
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Άνω Καστρίτσι- ΑΕ Αρόης……..α.α. 0-3
Καλάβρυτα- Αστέρας Τεμ…………….5-0
ΑΕ Αιγίου- Ζαβλάνι……………………..6-4
Φοίνικας- Αχιλλέας Καμ……………..0-1
Δαβουρλής- Φλόγα Ροδ………………2-0
Αργυρά- Θύελλα Αιγ…………………..3-2
Ηρακλής Π.- Αετός Ρ………………….0-2
ΕΠΟΜΕΝΗ
25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΕ Αρόης- Αστέρας Τεμ.
Ζαβλάνι- Άνω Καστρίτσι
Αχιλλέας Καμ.- Καλάβρυτα
Φλόγα Ροδ.- ΑΕ Αιγίου
Θύελλα Αιγ.- Φοίνικας
Ηρακλής Π.- Δαβουρλής
Αετός Ρ.- Αργυρά
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
ΑΕ Ροϊτίκων 24 18-4-2 65-18 58
—————————————————————————
Αχαϊκός 24 17-6-1 67-25 57
Αναγέννηση Π. 24 16-2-6 54-25 50
ΑΕ Περιβόλας 24 15-3-6 65-30 48
Σταροχώρι 24 12-2-10 49-46 38
—————————————————————————-
ΑΟ Τριταίας 24 11-4-9 35-36 37
Ατλας Πατρών 24 11-4-9 47-37 37
Παναχαϊκός 24 11-2-11 54-50 35
Φαραϊκός 24 9-5-10 44-34 32
—————————————————————————
Πείρος Ισώματος 24 7-3-14 44-61 24
Αστέρας Λεοντίου 24 6-4-14 37-55 22
Ίκαρος Πετρωτού 24 6-3-15 33-62 21
Κρίνος 24 3-6-15 31-63 15
————————————————————————–
ΑΠΟ Αρόη 24 1-2-21 15-98 5
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΓ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Θύελλα Αιγίου 24 21-1-2 73-19 64
————————————————————————–
ΑΕ Καλαβρύτων 24 17-3-4 76-30 54
ΑΕ Αρόης 24 13-6-5 39-27 45
Αετός Ρίου 24 13-4-7 58-34 43
Δαβουρλής Κ92 24 13-4-7 56-27 43
————————————————————————-
Ηρακλής Πατρών 24 13-2-9 56-47 41
ΑΕ Αιγίου 24 10-3-11 34-44 33
Αστέρας Τέμενης 24 9-5-10 32-46 32
Φοίνικας Ζήριας 24 7-9-8 25-23 30
————————————————————————
Αχιλλέας Καμ. 24 8-4-12 29-48 28
ΑΠΣ Ζαβλάνι 24 5-8-11 40-59 23
Φλόγα Ροδιάς 24 6-1-17 34-61 19
Αργυρά Πατρών 24 4-6-14 32-58 18
———————————————————————-
Άνω Καστρίτσι 24 0-2-22 16-77 2