Μπάσκετ
Η ταυτότητα των 14 μονομάχων- Αφιέρωμα στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑ-Η
Τζάμπολ απόψε στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑ-Η, το οποίο αναμένεται ιδιαίτερα συναρπαστικό, μιας και οι δεκατέσσερις συμμετέχουσες ομάδες παρουσιάζονται ενισχυμένες. Η αρχή θα γίνει στο κλειστό της Γαστούνης με το ντέρμπι των νεοφώτιστων ΑΕ Βαρθολομιού – ΑΕ Ροϊτίκων, ενώ ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχει η μάχη του Κεραυνού Αιγίου με αντίπαλο την ΕΑΠ. Ακόμη, η Γαλήνη θα φιλοξενήσει τη νεανική Απολλωνιάδα, ενώ το τελευταίο χρονικά τζάμπολ θα γίνει στα Κρύα Ιτεών για την μάχη των Νέων Γλαύκου με την Ολυμπιάδα.
Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα:
Γαστούνης 7.30 μ.μ.: Α.Ε. Βαρθολομιού – Α.Ε. Ροϊτίκων, Γεράνιος, Λ. Πλέγας, Παπαδόπουλος.
Ροϊτίκων 8 μ.μ.: Ε.Α. Παραλίας – Αραχωβίτικα, Καρπάνος, Μακρόπουλος, Παναγιωτόπουλος.
Αλεξιώτισσας 8 μ.μ.: Γαλήνη – Απολλωνιάδα, Τσακιράκη, Ελ Ανύ, Μπολάνο.
Πύργου «Γ. Βασιλακόπουλος» 8.30 μ.μ.: Γ.Ε.Π. Ηρακλής – Α.Ο. Δύμης 07, Λιαρομμάτης, Λιόνας, Ζ. Πλέγας.
Αίολου Αγυιάς 8.30 μ.μ.: Α.Ε. Αγυιάς-Σ.Ε.Φ.Α. Ανδραβίδας, Καρακάσης, Λογοθέτης, Αθανασόπουλος.
Κεραυνός Αιγίου 8.30 μ.μ.: Κεραυνός Αιγίου-Ε.Α. Πατρών, Κανελλόπουλος, Καμήτσος, Λάμπος.
Κρύα Ιτεών 9.30 μ.μ.: Νέοι Γλαύκου – Ολυμπιάδα, Μαρινάκης, Κωστής, Θεοδοσόπουλος.
ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ
Αθανασόπουλος Θεόδωρος 2004 Πάουερ Φόργουορντ
Αθανασόπουλος Κωνσταντίνος 2006 Πόιντ Γκαρντ
Γιαλελής Εμμανουήλ 1998 Πόιντ Γκαρντ
Γιωτόπουλος Παναγιώτης 1981 Πάουερ Φόργουορντ
Γκράμης Βασίλης 2005 Σούτινγκ Γκαρντ
Κατσιμίχας Παναγιωτης 2002 Σμολ Φόργουορντ
Κερρέτι Άρντι 2005 Σούτινγκ Γκαρντ
Κουμανιώτης Κωνσταντίνος 1997 Πλέι Μέικερ
Λεβεντόπουλος Ευάγγελος 1983 Σμολ Φόργουορντ
Μήλας Χρήστος 2005 Πάουερ Φόργουορντ
Ρέλλας Θάνος 1984 Σούτινγκ Γκαρντ
Σίλλας Χρήστος 2004 Σούτινγκ Γκαρντ
Στεργίου Γεώργιος 2003 Σούτινγκ Γκαρντ
Σωτηρόπουλος Βασίλης 1992 Σμολ Φόργουορντ
Τσαούσης Νικόλαος 2004 Πόιντ Γκαρντ
Προπονητής: Νίκος Βουρνάς
Ε.Α. ΠΑΡΑΛΙΑΣ
Κοντογιάννης Κώστας
Μπαλτιμάς Διονύσης
Αδαμόπουλος Λουκάς
Σούρλος Νίκος
Μιχαλόπουλος Νίκος
Γιαννακόπουλος Παναγιώτης
Παπακωνσταντίνου Σπύρος
Κουτσούκος Αλέξιος
Μπέλος Χρήστος
Αργυρόπουλος Δημήτρης
Στραβοράβδης Δημήτρης
Κασπίρης Βασίλης
Βόλης Γιώργος
Σταλάκης Άρης
Προπονητής: Γιάννης Μπαζίνας
Γενικός Αρχηγός: Στάθης Μήλας
ΣΕΦΑ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ
Στριγάς Θοδωρής 24 Πόιντ Γκαρντ
Σταθόπουλος Παναγιώτης 21 Γκαρντ
Φωτόπουλος Χρήστος 17 Γκαρντ
Φωτόπουλος Νίκος 22 Γκαρντ
Σέρμπος Γιάννης 23 Γκαρντ
Παλαιολόγος Δημήτρης 18 Γκαρντ
Δρακόπουλος Φώτης 25 Φόργουορντ
Μπίρμπας Αλέξης 25 Φόργουορντ
Τσώλος Παναγιώτης 23 Φόργουορντ
Παπαγιάννης Λάμπρος 41 Πάουερ Φόργουορντ
Νικολόπουλος Θανάσης 40 Σέντερ
Κολοτούρος Αλέξης 45 Σέντερ
Αναστόπουλος Νεκτάριος 24 Σέντερ
Προπονητής: Φωτόπουλος Δημήτρης
Γυμναστής: Κουταύτης Γιώργος
Ε.Α. ΠΑΤΡΩΝ
Δίπλαρος Αλέξανδρος 2000 Πόιντ Γκαρντ
Γιατράς Δημήτρης 2005 Πόιντ Γκαρντ
Πατούχας Βλαδίμηρος 2006 Πόιντ Γκαρντ
Κωνσταντόπουλος Νίκος 2002 Πλέι Μέικερ
Μπαλάσκας Απόστολος 2004 Πόιντ Γκαρντ
Μπεκατώρος Άλεξ 2000 Γκαρντ
Ρενιέρης Μάρκος 2003 Γκαρντ
Σταθόπουλος Στάθης 2003 Γκαρντ
Τοπιτζής Θεόδωρος 2002 Γκαρντ
Τάγκαλος Βησσαρίων 2004 Γκαρντ
Βαμβουκάκης Γιάννης 2002 Φόργουορντ
Φραγκισκάτος Γ. Δημήτριος 2008 Γκαρντ
Φραγκισκάτος Λ. Δημήτριος 2002 Φόργουορντ
Σίδας Σπύρος 2003 Σέντερ
Προπονητής: Φραγκισκάτος Λάμπρος
Βοηθός προπονητή: Κακαφώνης Κων/νος
Α.Ε. ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ
Θεοδωρόπουλος Σπύρος 1995 Πόιντ Γκαρντ
Κατοχιανιός Νικόλαος 2004 Σούτινγκ Γκαρντ
Δασκαλόπουλος Γεώργιος Σούτινγκ Γκαρντ
Κιουρτζίδης Αλέξανδρος 2000 Σέντερ
Μπεκρής Ανδρέας 1994 Σούτινγκ Γκαρντ
Περδίκης Κωνσταντίνος 2001 Σούτινγκ Γκαρντ
Χαλκιάς Βασίλης 2003 Σούτινγκ Γκαρντ
Μηλέσης Παναγιώτης 2003 Πόιντ Γκαρντ
Νικολάκης Χρήστος 1988 Πόιντ Γκαρντ
Ρούνης Ανδρέας 2001 Πάουερ Φόργουορντ
Ανδρικόπουλος Θεόκλητος 1992 Πάουερ Φόργουορντ
Αγραπιδάκης Αναστάσιος 1998 Σέντερ
Προπονητής: Σάκης Καρύδας
ΑΕ ΑΓΥΙΑΣ
Στόλλας Γιάννης 20 Φόργουορντ
Χριστόπουλος Ηλίας 20 Σέντερ
Κεκερής Αναστάσιος 20 Σέντερ
Μαράτος Γεράσιμος 21 Πόιντ Γκαρντ
Παπαφωτίου Κοσμάς 19 Σέντερ
Αλεξόπουλος Ανδρέας 18 Γκαρντ
Εμρέ Καρά Αχμέτ 18 Πόιντ Γκαρντ
Χαντζάρας Σπύρος 18 Πόιντ Γκαρντ
Μπαλής Βασίλης 18 Γκαρντ
Δημητράκης Θανάσης 18 Σούτινγκ Γκαρντ
Στεφανόπουλος Βασίλης 18 Φόργουορντ
Λαγογιάννης Κωνσταντίνος 17 Σούτινγκ Γκαρντ
Αλεξανδρόπουλος Ανδρέας 16 Φόργουορντ
Σίψας Νικόλαος 16 Σούτινγκ Γκαρντ
Παπούλιας Γεώργιος 16 Πόιντ Γκαρντ
Προπονητής: Χατζαράς Άγγελος
Α.Σ. ΑΡΑΧΩΒΙΤΙΚΩΝ/ΑΚΤΑΙΟΥ
Μπιλιάνης Ιωάννης 1991 Πόιντ Γκαρντ
Μπαράκος Γεώργιος 2001 Πόιντ Γκαρντ
Μπαρδάκης Αντώνης 2002 Πόιντ Γκαρντ
Μάγγκο Νικόλος 1992 Σούτινγκ Γκαρντ
Γκοτσόπουλος Ανδρέας 2003 Σούτινγκ Γκαρντ
Τουλάτος Χρήστος 1995 Σούτινγκ Γκαρντ
Δημόπουλος Νικόλαος 1983 Σμολ Φόργουορντ
Μελετίου Ιωάννης 2003 Σμολ Φόργουορντ
Μελετίου Κωστας 2004 Πάουερ Φόργουορντ
Αναστασίου Δημήτρης 1991 Σέντερ
Μπίκας Δημήτρης 1999 Σέντερ
Χατζηβασιλείου Αντώνης 1982 Σέντερ
Τσιμάς Παναγιώτης 2004 Πάουερ Φόργουορντ
Γουβέλης Διονύσιος 1983 Πάουερ Φόργουορντ
Προπονητής: Δημ. Τουβάκης
Γενικός Αρχηγός: Γιώργος Γκοτσόπουλος
ΑΟ ΓΑΛΗΝΗ
Βαλαής Νικήτας 21 Γκαρντ
Κάλλης Σταύρος 39 Γκαρντ
Κτωρίδης Νίκος 18 Γκαρντ
Μουρατίδης Χάρης 17 Γκαρντ
Παναγόπουλος Δημήτρης 39 Γκαρντ
Πίκιος Άγγελος 35 Σούτινγκ Γκάρντ
Πολλάκης Δημήτρης 20 Σούτινγκ Γκαρντ
Χρήστου Μιχάλης 20 Γκαρντ
Καραγιάννης Γιώργος 35 Φόργουορντ
Παπαβασιλόπουλος Παναγιώτης 34 Φόργουορντ
Σούντρης Ιωάννης 21 Φόργουορντ
Σπύρου Ευάγγελος 22 Φόργουορντ
Αγγελόπουλος Φώτης 39 Σέντερ
Τριανταφύλλου Παναγιώτης 20 Σέντερ
Προπονητής: Κώστας Γιαννόπουλος
Βοηθός: Κώστας Βαλκανάς
Γυμναστής: Νίκος Τσιμιγκάτος
Φροντιστής: Νίκος Σπηλιωτόπουλος
Έφορος: Δημήτρης Τσιγάρας
Πρόεδρος: Πολύκαρπος Ευθυμάκης
Α.Ε. ΡΟΪΤΙΚΩΝ
Χρυσανθόπουλος Χρήστος 33 Πόιντ Γκαρντ
Κορακιανίτης Βασίλης 34 Πόιντ Γκαρντ
Χατζής Μάκης 35 Πόιντ Γκαρντ
Βάσσης Γεράσιμος 20 Πόιντ Γκαρντ
Βασιλείου Μιχάλης 20 Πόιντ Γκαρντ
Σκούτας Βασίλης 40 Πόιντ Γκαρντ
Καρυστινός Ευάγγελος 23 Πόιντ Γκαρντ
Γκουτής Άρης 26 Πόιντ Γκαρντ
Πολυδωρόπουλος Διονύσης 24 Πόιντ Γκαρντ
Κυριαζής Αλεξ. 24 Πόιντ Γκαρντ
Τόλιας Παναγιώτης 32 Πάουερ Φόργουορντ
Ζαβέρδας Γιώργος 24 Πάουερ Φόργουοντ
Κουτρουμάνης Σταύρος 32 Πάουερ Φόργουορντ
Ρέβελας Δημήτρης 21 Σέντερ
Γιατράκος Κων/νος 21 Σέντερ
Α.Ο. ΔΥΜΗΣ 07
Ντίνος Χρυσανθακόπουλος 39 Γκαρντ
Στέφανος Βλάχος 31 Γκαρντ
Γιάννης Λαμπρόπουλος 32 Φόργουορντ
Παναγιώτης Λαμπρόπουλος 30 Σέντερ
Πέτρος Γεωργόπουλος 36 Σέντερ
Τάσος Βλάχος 23 Γκαρντ
Κώστας Σκαλτσάς 22 Γκαρντ
Δημήτρης Λιακόπουλος 25 Φόργουορντ
Χρήστος Ρίπις 19 Φόργουορντ
Γιάννης Τούμπουλης 19 Γκαρντ
Αλκιβιάδης Λιάκος 19 Γκαρντ
Παναγιώτης Κεπενός 40 Φόργουορντ
Σταύρος Κωνταντινόπουλος 24 Φόργουορντ
Χρήστος Στεφανόπουλος 31 Γκαρντ
Βαγγέλης Κατσιδήμας 19 Γκαρντ
Αλέξανδρος Βουκελάτος 16 Γκαρντ
Αντώνης Ζάννης 23 Γκαρντ
Σωτήρης Λαδάς 23 Φόργουορντ
Προπονητής: Δημ. Μαντάς
Βοηθός Προπονητή: Παναγιώτης Κουνάβης
ΓΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ
Σακελλαρίου Ξενοφώντας
Κωσταρέλλος Ιωάννης
Γεωργόπουλος Λεωνίδας
Τροχανάς Χάρης
Ασημακόπουλος Αποστόλης
Κωστόπουλος Γιώργος
Δημόπουλος Θόδωρος
Καραλής Ιωάννης
Ζαγκλής Ντίνος
Κουρέας Πάνος
Κουρέας Σπύρος
Λαϊνόπουλος Αλέξανδρος
Μυλόπουλος Ιωάννης
Πρ οπονητής:ΤάσοςΣκίπης
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ
Αμπατζής Νικος 19 Σέντερ
Κιτσαράς Χρήστος 18 Σούτιγκ Γκάρντ
Βαλκανάς Λεωνίδας 15 Γκάρντ
Οικονόμου Άγγελος 16 Γκάρντ
Μαριος-Χρηστος Ντεμιρης16 Πόιντ Γκάρντ
Γκριντζος Δημήτρης 16 Πόιντ ΓκάρνΤ
Σταθόπουλος Γρηγόρης 17 Φόργουορντ
Βασιλειου Βασιλης 17 Γκάρντ
Ρουπας Ευαγγελος 19 Σούτιγκ Γκάρντ
Γιαννακοπουλος Χρηστος 17 Γκάρντ
Παγώνης Ελευθέριος 16 Σέντερ
Μαντοπουλος κωστας, ,17, Φόργουορντ
Μηλιτσοπουλος γιωργος 16 Σούτιγκ Γκάρντ
Φιλίππου Νίκος 18 Φόργουορντ
Τζογκλης γιωργος 17 Πόιντ Γκάρντ
Παπανικολαου Κώστας 17 Σούτιγκ Γκάρντ
Βετουλας Γιώργο 16 ΠόιντΓκάρντ
Π[ροπονήτής Αλεξ.Πολυδωρόπουλος
Β. ΠροπονητΉ Φάνης Βουρλούμης
ΝΕΟΙΓΛΚΑΥΚΟΥ2017
Δενδής Αντώνης 2003 Γκάρντ
Καρασκούτης Λάμπης 2006 Γκάρντ
Καρατζάς Στάθης 2007 Γκάρντ
Κλαμπάνης Διονύσης 2005 Γκάρντ
Κονδύλης Αθανα΄σιος 2006 Γκάρντ
ΜουρκογιΆΝΝΝΗς γΙΏΡΓΟς 2007 Γκάρντ
Μπαλάσης Γιώργος 2007 Γκάρντ
Μπόγρης Γιώργος 2005 Γκάρν
τν’ΙΚΟς πΑΝΑΓΙΏΤΗς 2005 Γκάρντ
ρΟΥΜΕΛΙΏΤΗς δΙΟΝΎΣΗς 2005 Γκάρντ
Σκαρμούτσος άΓΓΕΛΟς 2003 Γκάρντ
Στάθης Ανδρέας 2005 Γκάρντ
Στάθης Ανδρέας 2005 Γκάρντ
Γεωργίου ΠΑΝΑΓΙΏΤΗς 2003 Φλιοργουορντ
Καραλής Οδυσσέας 2004 Φόργουορντ
Καρατζάς Γιώργος 2006 Φόργουορντ
Κουνάδης Σπύρος 2003 Φλοιργουορντ
Μαράντης Στέλιος 2004 Φόργουορντ
ΝίκαςΟρφέας 2005 Φλόργουορντ
Διαμαντόπουλος Φίλιππος 2006 Πάουερ Φόργπυορντ
Αγγελετόπουλος Κωνσταντίνος2006 Σέντερ
Φουσέκης Νικηφόερρος 2006 Πάουερ Φόργουρντ
Προπονητής:Πέταρ Πέτροβιτς
Β. Προπονητής :Δημήτρης Κεπενός
Έφορος κώστας Κατζάς
Ευθύμης Χρήστου
ΚώσταςΑνδρικόπουλος
Δημόπουλος, Κωνσταντίνος
Διονυσόπουλος Παύλος
Δημήτρης Νάτσκος
Παναγιώτης Σπηλιωτόπουλος
Δημήτρης Χριστοδουλόπουλος
Γιάννης Ντούλες
Διονύσης Τριπολίδης
Νίκος Σταμούλης
Προπονητής: Γιάννης Γιούπης
Βοηθός Προπονητή Φίλιππος Φιλίππου