Πέμπτη 28 Οκτωβρίου 2021
Connect with us

Μπάσκετ

3ο Τουρνουά Κ. Γκάβρος :Νικήτρια η Γαλήνη 3η θέση τα Αραχωβίτικα

Δημοσιεύθηκε

στις

O A.O. Γαλήνη αναδείχθηκε νικητής του 3ου τουρνουά “Κώστας Γκάβρος” που διοργάνωσε η ΕΑΠ . Στον τελικό η ομάδα του Κ. Γιαννόπουλου επικράτησε της Απολλωνιάδας 62-55. Στον μικρό τελικό τα Αραχωβίτικα επικράτησαν της « οικοδέσποινας « ΕΑΠ 58-48

Το Κύπελλο του τουρνουά παρέδωσε ο Προπονητής Γιώργος Γκάβρος, που είναι αδερφός του εκλιπόντος που διοργανώνεται για τρίτη φορά στην μνήμη του, στον αρχηγό της Γαλήνης Νίκο Μάγκο( φωτό) .
Πριν την έναρξη του τελικού κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Κώστα Γκάβρου.
Τα φύλλα αγώνα:

Α.Ο. Γαλήνη-Απολλωνιάδα 62-55

Δεκάλεπτα: 22-12, 19-13, 09-19, 12-11.

Α.Ο. ΓΑΛΗΝΗ(Γιαννόπουλος) : Μάγκος 13 (1), Τουλάτος 8 (2), Αναστασίου 8, Μπαρδάκης 10 (2), Κανταρτζόπουλος 9 (1), Παναγόπουλος 6 (2), Αδαμόπουλος 5, Κουκουλομάτης 3, Φρούντας.Απο την Γαλήνη απουσίαζαν οι Πίκιος , Νάτσκος .

ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ(Πολυδωρόπουλος) : Κανελλάκης 8 (1), Αθανασόπουλος 2, Κογιώνης 15, Οικονόμου 5 (1), Παπαφωτίου 18 (2), Δαραμούσκας 3 (1), Καραλής 2, Αμπατζής, Κιτσάρας 2, Γεωργίου.

ΕΑΠ-Αίαντας Α.Σ.Α.Α. 48-58

Δεκάλεπτα: 15-14, 09-14, 08-12, 16-18.

ΕΑΠ (Φραγκισκάτος) : 10, Παπαδόπουλος 2, Σταθόπουλος 6 (1), Τοπιτζής 6, Μπεκατώρος 14 (3), Τριπολίδης 2, Βαμβουκάκης 2, Καρυδάκης 6, Σαράντης, Μπαλάσκας.

Αίαντας Α.Σ.Α.Α.(Τουβάκης) : Γιαννακόπουλος 11, Δ. Μπαράκος 5 (1), Γούβελης 10, Μπουμπούλης 2, Δημόπουλος 16 (4), Κωνσταντόπουλος 2, Δημακόπουλος 2, Σκαλτσάς 4, Γ. Μπαράκος 6, Κολόκας.

Μπάσκετ

A2 EΣΚΑ-Η : Ανακατάξεις στην κορυφή

Δημοσιεύθηκε

στις

Ανακατατάξεις στην κορυφή της Α2 ΕΣΚΑ-Η μετά την ολοκλήρωση της 3ης Αγωνιστικής. Ο Πανωλενειακός υποχρέωσε στην πρώτη ήττα τον ΑΟ Δύμης 07 68-60 . Την κορυφή με τρείς νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια μοιράζονται οι Φαέθων Γέφυρα που επικράτησε 60-56 του Πυρσού και ο Αστέρας Τέμενης που πήρε το διπλό στον Πύργο από τον Ηρακλή 54-40 .Στα υπόλοιπα παιχνίδια:
Κρόνος – Α.Ε.Αγυιάς 64-86
Σκαγιοπούλειο – Διαγόρας 52-44
ΕΑΠαραλίας – Προφήτης Ηλίας /ΠΑΟΚ 69-71
Ακράτα – Α.Ε.Ροϊτικων 51-46
Ρεπό Πήγασος
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 2 αγώνες)
Φαέθων 6
Αστέρας 6
Α.Ο. Δύμης ΄5
Πανωλενειακός \5\
Πήγασος 4
ΑΕ Αγυιάς \ 5
Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ 5
Διαγόρας 4
Ηρακλής4
Ακράτα 4
ΑΕ Ροϊτίκων 4
Σκαγιοπούλειο 4
Κρόνος 3
Πυρσός 2
ΕΑ Παραλίας 2
*Ρεπό έχουν κάνει Πυρσός και Ε.Α. Παραλίας,Πήγασος.

Περισσότερα

Αθλητισμός

Eurocup: Ο Προμηθέας άξιζε το κάτι παραπάνω-Ηττήθηκε 85-81 από τη Γκραν Κανάρια

Δημοσιεύθηκε

στις

Αν και κατέβαλε μεγάλη προσπάθεια σήμερα ο Προμηθέας απέναντι στη Γκραν Κανάρια για τη 2η αγωνιστική του Eurocup, τελικά δεν απέφυγε την ήττα (85-81) μέσα στο «Δ. Τόφαλος» από τα Κανάρια Νήσια, ωστόσο αυτό που έμεινε στους προμηθείς είναι η εμφάνιση, απέναντι σε μια ομάδα, που έχει βλέψεις για να μπει στην κορυφαία διοργάνωση.

Οι διαιτητές: Ρίτζικ – Ντραγκόγεβιτς – Χάτζιτς.

Τα δεκάλεπτα: 25-25, 44-49, 66-66, 81-85.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Λουίς Κασιμίρο): Γκάντι 2, Ρέι 13 (3), Ρογκαβόπουλος 21 (6), Μάιλς 14 (4), Γκραντ 12, Ν. Μπαζίνας, Σβαρτς 3 (1), Χαντ 4, Γκίκας 5 (1), Δ. Αγραβάνης 7 (1).

ΓΚΡΑΝ ΚΑΝΑΡΙΑ (Πόρφι Φισακ): Κράμερ 4, Σούρνα 16 (2), Μπρουσίνο 3 (1), Πουστοβόι 10, Σλότερ 9 (1), Σάλβο 5 (1), Ενις 20 (4), Κ. Ντιόπ, Ιλ. Ντιόπ 7 (1), Αλμπισί 10 (2).

ΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Το αγωνιστικό και τηλεοπτικό πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής του Προμηθέα μετά τις αλλαγές που έγιναν και έως την 11η αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Basket League έχει ως εξής: (6η αγωνιστική, 13/11): 20:00: Προμηθέας-Άρης (ΕΡΤ3), (7η αγωνιστική, 13/11): 17:00: Ιωνικός-Προμηθέας (ΕΡΤ3), (8η αγωνιστική, 20/11): 17:00: Προμηθέας-Κολοσσός (Ert sports), (9η αγωνιστική, 5/12): 20:00: ΑΕΚ-Προμηθέας (ΕΡΤ3), (10η αγωνιστική, 11/12): 17:00: Προμηθέας-Λαύριο (Ert sports),  (11η αγωνιστική, 18/12): 17:00: Παναθηναϊκός-Προμηθέας (ΕΡΤ3).

ΣΠΥΡΟΣ Γ. ΝΤΙΝΟΣ

Περισσότερα

Μπάσκετ

A2 ΕΣΚΑ-Η :Δοκιμασίες στην Ηλεία

Δημοσιεύθηκε

στις

Συνέχεια την Τετάρτη  στο πρωτάθλημα της Α2 Κατηγορίας ΕΣΚΑ-Η με τα βλέμματα να συγκεντρώνονται στην Ηλεία. Ο Ηρακλής Πύργου θα υποδεχθεί τον Αστέρα Τεμένης, ενώ ο Πανωλενιακός θα αντιμετωπίσει τον επίσης αήττητο Α.Ο. Δύμης ΄07. Σημαντικό παιχνίδι θα διεξαχθεί στο Αντίρριο όπου ο Φαέθωνας θα υποδεχθεί τον Πυρσό, ενώ η Ακράτα, που είχε αρνητικό ξεκίνημα θα υποδεχθεί την μαχητική Α.Ε. Ροϊτίκων. Εντός των τειχών ξεχωρίζουν τα παιχνίδια Σκαγιοπούλειο-Διαγόρας και η μάχη της ΕΑ Παραλίας με τον Προφήτη Ηλία. Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Κλειστό γυμναστήριο Πύργου, 6.30μ.μ.: Ηρακλής Πύργου-Αστέρας Τέμενης (Καρακάσης-Τσακιράκη). Κλειστό γυμναστήριο Αλεξιώτισσας, 8μ.μ.: Σκαγιοπούλειο-Διαγόρας Βραχνεΐκων (Λογοθέτης-Φωτόπουλος). Κλειστό γυμναστήριο Ακράτας, 8.30μ.μ.: Ακράτα-ΑΕ Ροϊτίκων (Καμήτσος-Διαμαντή). Κλειστό γυμναστήριο Ροϊτίκων, 6μ.μ.: Κρόνος-ΑΕ Αγυιάς (Κανελλόπουλος-Κουτσαντώνης). Κλειστό γυμναστήριο Ροϊτίκων, 8μ.μ.: ΕΑ Παραλίας-Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ (Κωστής-Πλέγας). Κλειστό γυμναστήριο Καράτουλα, 8.30μ.μ.: Πανωλενειακός-Α.Ο. Δύμης ΄07 (Καρακάσης-Τσακιράκη). Κλειστό γυμναστήριο Αντιρρίου, 8μ.μ.: Φαέθων/Γέφυρα Αντιρρίου-Πυρσός (Λιόνας-Θεοδοσόπουλος). Ρεπό Πήγασος.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 2 αγώνες)
Α.Ο. Δύμης ΄07 151-117 4
Φαέθων 138-112 4
Πήγασος 128-111 4
Αστέρας 139-97 4
Πανωλενειακός 100-124 3
Διαγόρας 119-119 3
Ηρακλής 111-122 3
Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ 129-109 3
ΑΕ Αγυιάς 117-115 3
ΑΕ Ροϊτίκων 119-133 3
Ακράτα 123-138 2
Κρόνος 95-127 2
Σκαγιοπούλειο 116-149 2
Πυρσός 54-58 1
ΕΑ Παραλίας 64-72 1
*Ρεπό έχουν κάνει Πυρσός και Ε.Α. Παραλίας.

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα