LIVE: Γιούχτας Αρχανών-Παναχαϊκή 1-2 Τελικό

Δείτε live μέσω του  gnomip.gr την εξέλιξη του αγώνα, ανάμεσα στον Γιούχτα Αρχανών και την Παναχαϊκή που διεξάγεται στο Μαρκομιχελάκειο Στάδιο για την 6η αγωνιστική των μπαράζ παραμονής της Σούπερ Λιγκ 2.

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι

Μία αλλαγή στην αρχική ενδεκάδα σε σχέση με το παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής με το Αιγάλεω. Ο Πετράτος στην θέση του Αλίμπε.

Σουτ του Μπουτσάκη η μπάλα βρήκε στον Προύντζο κατέληξε σε κόρνερ για λογαριασμό του Γιούχτα, που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

15΄ ΓΚΟΛ: Σουτ του Ζαμόρα μέσα από την περιοχή ο Πρινιωτάκης απόκρουσε, στην επαναφορά ο Ζέκοφ σημείωσε για την Παναχαϊκή το 1-0.

28΄ Δοκάρι: Σέντρα του Μπουτσάκη, ο Βρεττός έκανε το σουτ η μπάλα χτύπησε πρώτα στο δεξί κι έπειτα στο αριστερό κάθετο δοκάρι με τους αμυντικούς της Παναχαϊκής να απομακρύνουν την μπάλα σε κόρνερ. Έπειτα ο Τζανής πήρε την κεφαλιά, με τον Κολοβούρη να μπλοκάρει.

32΄ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Μπουτσάκη ο Λώλης βρέθηκε σε θέση βολής και με σουτ ισοφάρισε σε 1-1 για τον Γιούχτα.

41΄ Από πλάγια θέση ο Τραορέ έκανε το σουτ με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Πρινιωτάκη.

44΄Από πλάγια θέση ο Αλεξόπουλος σούταρε, έδιωξε σε κόρνερ ο Κολοβούρης, στη συνέχεια η κεφαλιά του Μπρους πέρασε άουτ.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου: Γιούχτας-Παναχαϊκή 1-1

Β Ημίχρονο

Καμία αλλαγή από τις δύο ομάδες, συνεχίζουν όπως ξεκίνησαν την αναμέτρηση.

51΄ Σουτ του Ντε Τόμας για την Παναχαϊκή, μπλόκαρε ο Πρινιωτάκης.

53΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Αλίμπε, έξω ο Ντε Ολιβέιρα.

57΄ Πλάσε του Αλεξόπουλου μέσα από την περιοχή, αλλά ο Κολοβούρης απόκρουσε σε κόρνερ, που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

62΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Χριστόπουλος, εκτός ο Πετράτος.

67΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Δασκαλάκης, έξω ο Μπουρσέλης.

67΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Τσίρης, εκτός ο Μπιτσάκης.

67΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Ροβίθης, έξω ο Βρεττός.

68΄ Ο Ροβίθης προσπάθησε να κρεμάσει τον Κολοβούρη από μακρινή απόσταση, όμως ο γκολκίπερ της Παναχαϊκής μπλόκαρε την μπάλα.

69΄ Ο αμυντικός του Γιούχτα Τζανής, ανέτρεψε τον Ντε Τόμας, όμως ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

70΄ Σουτ του Νοικοκυράκη, η μπάλα πάνω από την εστία του Κολοβούρη.

79΄ Σουτ του Αλεξόπουλου από πλάγια θέση η μπάλα πέρασε άουτ από την εστία της Παναχαϊκής.

80΄ ΓΚΟΛ: Ο Χριστόπουλος σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πρινιωτάκη γράφοντας το 2-1 για την Παναχαϊκή.

85΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Λιποράσε, έξω ο Τζανής.

87΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Ιατρούδης, εκτός ο Τραορέ.

87΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Τσακνής, έξω ο Ντε Τόμας.

Πέντε λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις, ήδη έχουμε διανύσει το 5΄. Συμπληρώθηκαν τα λεπτά.

90+4΄ Σουτ του Αλίμπε, αλλά ο Πρινιωτάκης έπεσε κι μπλόκαρε την μπάλα.

Τέλος, Γιούχτας-Παναχαϊκή 1-2-Τελικό.

Κύριες και κύριοι καλό σας βράδυ.

Ο Ηλίας Κόκκορης του συνδέσμου διαιτητών Εύβοιας θα διευθύνει την αναμέτρηση. Βοηθούς θα έχει τους Μαρίνο Μαραθωνίτη (Αθήνας), Νικόλαο Μανούρα (Δυτ. Αττικής). Τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Δημήτριος Μόσχου (Λασιθίου).

ΓΙΟΥΧΤΑΣ (Ανυφαντάκης): Πρινιωτάκης, Πολυχρόνης, Τζανής (85΄Λιποράσε), Κόλα, Μπρους, Μπουτσάκης (67΄Τσίρης), Λώλης, Μπουρσέλης (67΄Δασκαλάκης), Νοικοκυράκης, Βρεττός (67΄Ροβίθης), Αλεξόπουλος.

Στον πάγκο  βρίσκονται οι Κόλλιας, Κωστανάσιος, Θεοδωράκης, Κίσσας, Τσίρης, Κορνιλάκης, Ροβίθης, Δασκαλάκης, Λιποράσε.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Τάτσης): Κολοβούρης, Μπάρετ, Ζαμόρα, Προύντζος, Ντε Τόμας (87΄Τσακνής), Τραορέ (87΄Ιατρούδης), Μασούρας, Μπαξεβάνος, Ζέκοφ, Πετράτος (62΄Χριστόπουλος), Ντε Ολιβέιρα (53΄Αλίμπε).

Στον πάγκο βρίσκονται οι Οικονομάκης, Αλίμπε, Λιοφάγος, Νάστος, Τσακνής, Σμάλης, Ιατρούδης, Γαϊτανίδης, Χριστόπουλος.