Ποδόσφαιρο

Έτοιμος για μεγάλα πράγματα ο Διαγόρας

Ο Διαγόρας δεν φαίνεται να είναι διατεθειμένος να χάσει ούτε στα φιλικά παιχνίδια της προετοιμασίας καθαρίζοντας εύκολα και τον Αμβρακικό Λουτρού με σκορ 4-1.

Οι Βραχνιώτες με mvp τον Γιάννη Σκεπετάρης που σημείωσε χατ τρικ πήραν μια εύκολη νίκη δείχνοντας ότι και φέτος είναι πανέτοιμοι για να κάνουν την διαφορά στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνική.

Στο 13’ ο Σκεπετάρης άνοιξε το σκορ για τους Βραχνιώτες για να ισοφαρίσει προς στιγμήν ο Αμβρακικός σε 1-1 στο 31’ με γκολ του Κάντζιο όπου και ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Σκεπετάρης όμως όπλισε… και χτύπησε… δύο ακόμα φορές την αντίπαλη εστία. Πιο συγκεκριμένα στο 50’ έκανε το 2-1 και στο 70’ «έγραψε» το 3-1 για τους «μπλε». Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 82’ ο Γιάννης Σταυρόπουλος.