Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου 2021
Connect with us

Αθλητισμός

Προμηθέας-Λ. Κασιμίρο: «Μας κόστισαν τα τρίποντα κόντρα στη Βαλένθια»

Δημοσιεύθηκε

στις

Κάτι η ευστοχία των αθλητών της Βαλένθια, κάτι η αστοχία των παικτών του Προμηθέα, έξω από τα 6,75μ., κόστισαν την ήττα (92-82), στην Ισπανία και στο πρώτο ματς του Eurocup σύμφωνα με τον Λουίς Κασιμίρο.

«Βελτιώσαμε πολλά πράγματα στην άμυνά μας στο δεύτερο μέρος. Παίξαμε καλά στην επίθεση. Πιστεύω ότι η διαφορά έγινε από τα τρίποντα στο δεύτερο ημίχρονο. Η Βαλένθια ήταν εύστοχη στα ελεύθερα σουτ, τα οποία είχαμε και εμείς αλλά δεν μπορούσαμε να τα βάλουμε. Αυτή ήταν η διαφορά στο ματς», ήταν τα λόγια του Ισπανού προπονητή.

Περισσότερα

Αθλητισμός

ΕΠΣ Αχαΐας: Στο ντέρμπι από τα… παλιά Άρης-Θύελλα ο Γιώργος Παπαδόπουλος

Δημοσιεύθηκε

στις

Το ντέρμπι του Α΄ ομίλου της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Αχαΐας, ανάμεσα στον Άρη Πατρών και τη Θύελλα Πατρών, είναι αυτό, που δεσπόζει από το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής και το ματς από τα… παλιά ορίστηκε να το διευθύνει ο Γιώργος Παπαδόπουλος, αντίθετα τον αγώνα Πήγασος – ΑΠΣ Πάτραι ορίστηκε να τον διευθύνει ο Αλέξανδρος Φωκάς. 

Αναλυτικά οι διαιτητές των αγώνων του σαββατοκύριακου, σε όλα τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Αχαΐας, ορίστηκαν να τα διευθύνουν οι εξής διαιτητές:

A’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ - ΑΧΑΪΑ - ΑΙΓΙΑΛΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ριόλου, 15.00: Πανμοβριακός – Αχαιός, Σαφαρίκας.

Γηπ. Βραχνεΐκων, 15.00: Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Δόξα Νιφορεΐκων, Τηλιγάδας.

Γηπ. Πετρωτού, 15.00: Ικαρος Πετρωτού – Δόξα Παραλίας, Βαβαρούτας.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 15.00: Ατρόμητος Πατρών – Πάτρα 2005, Ρουμπάνης.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 15.00: ΑΠΟ Αρόη – Αναγέννηση Πατρών, Αντωνίου.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ρίου, 15.00: Ανω Καστρίτσι – Καλάβρυτα,  Μαχαίρας-Μουστάκας.

Δημ. Στάδιο Αιγίου, 15.00: Θύελλα Αιγίου – Αετός Πατρών, Πετρόπουλος.

Γηπ. Αγυιάς, 15.00: Δαβουρλής – Αναγέννηση Ψαθόπυργου, Μέρμηγκας.

Γηπ. Ακράτας, 15.00: Αιγείρα/Ακράτα – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Καδδάς.

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Πετρωτού, 11.30: Δίας – Αχαϊκή, Ταξιάρχης.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 15.00: Αρης Πατρών – Θύελλα Πατρών, Παπαδόπουλος.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 18.00: Πήγασος – ΑΠΣ Πάτραι, Φωκάς.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ρίου, 15.00: Αετός Ρίου – Νίκη Προαστείου, Πράνταλος.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 20.00: Αχαϊκός – Καμίνια, Πολυγένης.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 18.00: Απόλλων Εγλυκάδας – ΠΑΟΚ Πάτρας, Μπακόπουλος.

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 10.00: Αστραπή – Ατλας, Κονιδάρης.

Γηπ. Αγυιάς, 12.00: Περιβόλα – Πυρσός, Καραβασίλης.

Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 12.15: Ολυμπιακός Πατρών – Ατρόμητος Λάππα, Παλαιολόγος.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 12.30: Γαλήνη – Αστέρας Μιντιλογλίου, Σαφαρίκας.

Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 15.00: Δάφνη – Φαραϊκός, Αγγελόπουλος.

Γηπ. Χαλανδρίτσας, 15.00: Πείρος – Ικαρος Λακκόπετρας, Μαχαίρας-Μουστάκας.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ρίου, 12.00: ΑΕ Δρεπάνου – Φλόγα Ροδιάς, Παπαχρήστος.

Γηπ. Αγυιάς, 15.00: Ζαβλάνι/Αίας – Πετεινοί, Τηλιγάδας.

Γηπ. Προαστείου, 15.00: Αργυρά – Αστέρας Τέμενης, Σπυρόπουλος.

Γηπ. Ροδιάς, 15.00: Απόλλων Συνοικισμού – Αβυθος, Καμζόλας.

Γηπ. Καμαρών, 15.00: Αχιλλέας Καμαρών – Φοίνικας/Ζήριας, Μέρμηγκας.

Γηπ. Αγυιάς, 18.00: Αυτόνομη – ΑΕ Αιγίου, Μάρδας.

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Θύελλας, 15.00: Ωλενιακός – Κρίνος,  Γεντεκάκης.

Γηπ. Χαλανδρίτσας, 15.00: ΑΟ Τριταίας – Βασιλικό, Γκαβός.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Προαστείου, 15.00: Ρωμανός – Αστέρας Λεοντίου, Δανιήλ.

Γηπ. Ντα Λουζ, 15.00: ΑΕ Αρόης – Σπάρτακος, Αργυρόπουλος.

Γηπ. Αγυιάς, 18.00: ΑΕΚ Πατρών – Σκεπαστό, Παπαχρονόπουλος.

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 09.30: Δόξα Πατρών – Νεάπολη, Χαμούζας.

Γηπ. Βραχνεΐκων, 10.00: Ροΐτικα – Μετόχι, Δανιήλ.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ντα Λουζ, 15.00: Ολυμπιακός Καμαρών – Παναχαϊκός, Πολυγένης.

 

 

 

 

 

Περισσότερα

Ποδόσφαιρο

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Έχει απουσίες ενόψει Παναγρινιακού

Δημοσιεύθηκε

στις

Ο αγώνας του Διαγόρα με τον Παναγρινιακό πλησιάζει με τον προπονητή Αλέξη Σπηλιόπουλο, να έχει ρίξει όλο το βάρος στην τακτική και στο πως θα μπορέσει να «κατατροπώσει» τον αντίπαλό του.

Ο τεχνικός της Πατρινής ομάδας έχει παρακολουθήσει την Αγρινιώτικη ομάδα, έχει εντοπίσει αδυναμίες και στόχο έχει και σε αυτό το ματς να πάρει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Προβλήματα ενόψει της αναμέτρησης  που έρχεται την προσεχή Κυριακή υπάρχουν, καθώς θα απουσιάσει ο τιμωρημένος Γεωργαντόπουλος που έχει συμπληρώσει τέσσερις κάρτες, ενώ ερωτηματικό είναι η παρουσία των Βλασόπουλου και Δημόπουλου, που είναι τραυματίες.

 

Περισσότερα

Ποδόσφαιρο

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Πρόκριση (2-1) για τον Απόλλωνα Εγλυκάδας

Δημοσιεύθηκε

στις

Την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, πήρε προχθές ο Απόλλων Εγλυκάδας, καθώς επικράτησε 2-1 της Αστραπής Ψαροφαϊου. Δύο γκολ για τη νικήτρια ομάδα σημείωσε ο Μανιάτης (33΄, 44΄), ενώ για τους φιλοξενούμενους σκόραρε ο Σπαθής στο 83΄.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΓΛΥΚΑΔΑΣ: Κυρίτσης, Θ. Κερπινιώτης, Μπάρλος, Καραβότας, Ντ. Κερπινιώτης, Καραβότας, Παπαγεωργακόπουλος (61΄Σκεπετάρης), Στεργίου (46΄ Γιαννόπουλος), Σαριδάκης (46΄Γελάσιος), Χριστόπουλος (46΄Γιάχο), Ασλανίδης (67΄ Δημητρακόπουλος), Μανιάτης.

ΑΣΤΡΑΠΗ ΨΑΡΟΦΑΪΟΥ: Δαλαβούρας, Γαρώνης (46΄ Σπαθής), Πανούσης, Μουντζούρης, Βερβέρογλου, Γιάννου Ανάγνου Σαράφης, Πάνας (67΄Γκάντζος), Τσάμης, Λιαρομμάτης (80΄ Κουνιώτης).

Περισσότερα
ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ - ΑΧΑΪΑ - ΑΙΓΙΑΛΙΑ
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα