LIVE: Παναχαϊκή-Αχέρων Καναλακίου 1-0 (Τελικό)

Δείτε LIVE μέσω του gnomip.gr την εξέλιξη του εξ αναβολής αγώνα, ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Αχέροντα Καναλακίου για τη 14η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Στο γήπεδο βρίσκεται ο Χαράλαμπος Γαλαριώτης και στην επιμέλεια της ιστοσελίδας είναι ο Τάσος Αγγελόπουλος.

Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ-ΛΗΞΗ

Και τέλος αγώνα στην Πάτρα, η Παναχαϊκή νικά τον Αχέροντα Καναλακίου.

Έχουμε μπει ήδη στις καθυστερήσεις, παίζονται τρία λεπτά παιχνιδιού.

90΄Φάουλ απευθείας του Τσούτση, η μπάλα πήγαινε μέσα, με τον Κολοβούρη να αποκρούει κρατώντας το 1-0.

90΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Παπαχρονόπουλος, εκτός ο Κέρι.

89΄Ο Κέρι εκτέλεσε την εσχάτη των ποινών και απόκρουσε ο τερματοφύλακας του Αχέροντα Βλάχος.

88΄Κίτρινη κάρτα Τσούτσης.

88΄Ανατροπή του Μπουρλάκη μέσα στην περιοχή από τον Τσούτση πέναλτι από τον ρέφερι.

87΄Σουτ του Μπουρλάκη από πλεονεκτική θέση, απόκρουσε εκ νέου ο Βλάχος.

86΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Παππάς, εκτός ο Βασιλειάδης.

85΄Γυριστό σουτ του Κυβελίδη μέσα από την περιοχή ο Βλάχος απόκρουσε.

83΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Σακκάς, έξω ο Νταντίδης.

Ο χρόνος μετρά αντίστροφα για την Παναχαϊκή, καθώς απομένουν επτά λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου με το 1-0 να παραμένει.

79΄Σουτ του Κέρι από καλή θέση, ο τερματοφύλακας του Αχέροντας Βλάχος απόκρουσε.

75΄Σουτ του Μπουρλάκη για λογαριασμό της Παναχαϊκής, που πέρασε άουτ από την εστία του Βλάχου.

71΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Καζέλης, έξω ο Βέρμπης.

70΄Κόρνερ του Κέρι γύρισμα του Σμίλτου προς την εστία του Αχέροντα, ο Στασινόπουλος νέα κεφαλιά η μπάλα πέρασε άουτ.

64΄Φάουλ του Καπία κεφαλιά του Τσούτση για τον Αχέροντα η μπάλα πέρασε άουτ.

63΄Κίτρινη κάρτα Σμίλτος.

61΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Κυβελίδης, έξω ο Καρακλάιτς.

58΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Στασινόπουλος, έξω ο Λιποράτσε.

55΄Σουτ του Πόγια από καλή θέση για τον Αχέροντα Καναλακίου όμως ο Κολοβούρης μπλόκαρε.

Και ο αγώνας ξεκίνησε.

46΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Γούλας, έξω ο Χαντί

Α΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ-ΛΗΞΗ

45΄Κόρνερ που εκτελέστηκε από τον Χαντί η κεφαλιά του Αλεξόπουλου όμως πέρασε άουτ.

41΄Σουτ του Μπουρλάκη ο τερματοφύλακας Βλάχος απόκρουσε σε κόρνερ, που πέρασε όμως στη συνέχεια ανεκμετάλλευτο.

Αισίως 40 λεπτά αγώνα στο γήπεδο της Αγυιάς και το 1-0 ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Αχέροντα Καναλακίου παραμένει.

32΄Φάουλ του Λόρι Κέρι η μπάλα έφτασε στην περιοχή της φιλοξενούμενης ομάδας, αλλά δεν ανησύχησαν οι αμυντικοί του Αχέροντα.

Συμπληρώθηκαν 30 λεπτά αγώνα η Παναχαϊκή έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στον αγωνιστικό χώρο και εξακολουθεί να προηγείται 1-0 του Αχέροντα Καναλακίου.

23΄Ύστερα από κόρνερ του Βασιλειάδη, ο Τσούτσης του Αχέροντα βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση πλάσαρε με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

21΄ΓΚΟΛ: Φάουλ του Λόρι Κέρι απευθείας η Παναχαϊκή ανοίγει το σκορ 1-0.

Συνέβη κι αυτό. Έσπασε το σημαιάκι του β΄ βοηθού Παπαδόπουλου, υπήρξε ολιγόλεπτη καθυστέρηση έως ότου αυτό αντικατασταθεί.

15΄ Σουτ του Βέρμπη από καλή θέση η μπάλα πέρασε άουτ.

14΄Σουτ του Καρακλάιτς μέσα από την περιοχή μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Αχέροντα Βλάχος.

Περίπου 300 φίλαθλοι παρακολουθούν τη συνάντηση με τον Αχέροντα Καναλακίου, αλλά η προσέλευση συνεχίζεται.

Σε λίγα λεπτά, ξεκινά η αναμέτρηση. Η Παναχαϊκή παίρνει την εστία που βλέπει προς το πέταλο. Και ο αγώνας ξεκίνησε.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γιώργος Αλατσάκης από τον σύνδεσμο διαιτητών Πειραιά, με βοηθούς τους Ιορδάνη Καρακελέ επίσης από τον σύνδεσμο Πειραιά και Παύλο Παπαδόπουλο από τον σύνδεσμο του Κιλκίς.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ): Κολοβούρης, Στεργίδης, Σμίλτος, Καρπαθάκης, Λιποράτσε (58΄λ.τρ. Στασινόπουλος), Τεγούσης, Χαντί (46΄Γούλας), Αλεξόπουλος, Μπουρλάκης, Καρακλάιτς (61΄Κυβελίδης), Κέρι (90΄Παπαχρονόπουλος).

Στον πάγκο: Κυβελίδης, Μικελάτος, Λούσκος, Μικές, Τσακμάκης, Γούλας, Παπαχρονόπουλος, Στασινόπουλος, Κωνσταντακόπουλος, Αθανασόπουλος.

ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ: (ΒΑΓΓ. ΤΖΙΑΡΑΣ): Βλάχος, Καπίας,  Νταντίδης (83΄Σακκάς), Ζδραβός, Κωνσταντίνου, Βασιλειάδης (86΄Παππάς), Πότσης, Τσούτσης, Ροβίνας, Βέρμπης (71΄Καζέλης), Πόγιας.

Στον πάγκο: Πατσιούρας, Σάκκας, Ζιάκας, Μεζίνι, Παππάς, Καζέλης, Κεφαλάς.