Τρίτη 16 Αυγούστου 2022
Connect with us

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ-ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Το βάρος στα play out

Δημοσιεύθηκε

στις

Η αρμόδια επιτροπή της ΕΠΣ Αχαΐας αυτή την αγωνιστική έριξε όλα της τα όπλα… στους αγώνες μπαράζ παραμονής της Α’ Κατηγορίας καθώς θεώρησε ότι στα μπαράζ ανόδου όλα έχουν τελειώσει.

Ετσι λοιπόν στο σημαντικό παιχνίδι του Δαβουρλή με την Αναγέννηση Πατρών όρισε τον έμπειρο Γιώργο Παπαδόπουλο ενώ στο Καλάβρυτα- Πήγασος τον Παναγιώτη Καδδά. Στα μπαράζ ανόδου και στο παιχνίδι Κεραυνός- Ατρόμητος για πρώτη φορά θα διευθύνει ο νεαρός ταλαντούχος Νίκος Δανιήλ ενώ το Αετός – Πάτραι θα διευθύνει ο Νίκος Μέρμηγκας.

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/4

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (5μ.μ.)

PLAY OFFS

Γήπ. Θύελλας: Θύελλα Πατρών-Αχαϊκή, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. Προσφυγικών: Άρης Πατρών-Πανμοβριακός Ριόλου, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Θ.Χρυσανθόπουλος: Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Ατρόμητος Πατρών, Νίκος Δανιήλ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας: Αετός Πατρών-Πάτραι Α.Π.Σ., Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Ακράτας: Αιγείρα/Ακράτα-Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. Προαστίου: Νίκη Προαστίου-Δόξα Παραλίας, Δημήτρης Ρουμπάνης

PLAY OUTS

Γήπ.  Ρίου: Άνω Καστρίτσι-Δόξα Νιφορεΐκων, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Αχιλλέα: Δαβουρλής K. 92-Αναγέννηση Πατρών, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Καλαβρύτων: Καλάβρυτα-Πήγασος Μπεγουλακίου, Παναγιώτης Καδδάς

Γήπ. Λιμνοχωρίου: Λιμνοχώρι-Αναγέννηση Ψαθόπυργου, Νίκος Χρονάς

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 7:30μ.μ.: Αχαϊκός-Ατρόμητος Λάππα, Γιάννης Πράνταλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πλαστήρα, 5μ.μ.: ΑΕ Αιγίου –Αυτόνομη, Σπύρος Παλαιολόγος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

A’ OMΙΛΟΣ- PLAY OFF

Γήπ. Νιφορεΐκων, 5μ.μ.: Κρίνος-ΑΟ Τριταίας, Παναγιώτης Γκαβός

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 5μμ.: Παναχαϊκός-Σπάρτακος, Ανδρέας Μπαρλής

 

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 3/4

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

PLAY OUTS

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 4μ.μ.: Εθνικός/Πολύτεκνος-Δίας Σαραβαλίου, Κώστας Οικονόμου

Γήπ. Δημοτικό Στ. Αιγίου, 5μμ: Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου-Πάτρα 2005, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Ρίου, 5μ.μ.: Αετός Ρίου-Αχαιός Σαραβαλίου, Γιώργος Παπαδόπουλος

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Αχιλλέα, 1μ.μ.: Περιβόλα-Πείρος Ισώματος, Γιώργος Μπακόπουλος

Γήπ. Προσφυγικών, 2μ.μ.: Αστραπή Ψαροφαΐου-Πυρσός Πατρών, Νίκος Χρονάς

Γήπ. Προσφυγικών, 5μ.μ.: Ολυμπιακός Πατρών-Ικαρος Λακκόπετρας, Μιχάλης Ζήκος

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 5μ.μ.: Δάφνη Πατρών-Άτλας Α.Σ., Γιάννης Κονιδάρης

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 5μ.μ.: Σταροχώρι-Φαραικός, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 1μ.μ.: Πετεινοί-Ζαβλάνι/Αίας, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. Πλαστήρα, 5μ.μ.: Άβυθος Αιγιάλειας-Απόλλων Συνοικισμού, Γεράσιμος Ξουρής

Γήπ. Ζήριας, 5μ.μ.: Φοίνικας/Ζήριας-Αχιλλέας Καμαρών, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. Τέμενης, 5μ.μ.: Αστέρας Τέμενης-Αργυρά Πατρών, Σωτήρης Παπαχρήστος

Γήπ. Ροδιάς, 5μ.μ.: Φλόγα Ρόδιας-A.E. Δρέπανου, Νίκος Μιχαλόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6:30μ.μ.: Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας-Απόλλων Εγλυκάδος, Χρήστος Αργυρόπουλος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ- PLAY OFF

Γήπ. Μετοχίου, 5μ.μ.: Μετόχι-ΑΕ Ροϊτίκων, Κώστας Ταξιάρχης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Προσφυγικών, 11:30π.μ.: Α.Ε.Κ. Πατρών-Αστέρας Λεοντίου, Αριστόβουλος Σπηλιόπουλος

Γήπ. Αχιλλέα, 5μ.μ.: Αίας Πατρών-Ρωμανός, Θόδωρος Βέλιου

Αθλητισμός

Αντιπρόεδρος του Ίκαρου Πετρωτού ο Σπύρος Σκιαδαρέσης

Δημοσιεύθηκε

στις

Την περασμένη εβδομάδα πραγματοποιήθηκαν οι εκλογές για την ανάδειξη του νέου Δ.Σ. του ΙΚΑΡΟΥ ΠΕΤΡΩΤΟΥ.

Στην πρώτη συνάντηση μας για να συγκροτηθούμε σε Σώμα ο Πρόεδρος Νίκος Διαμαντόπουλος πρότεινε το Σπύρο Σκιαδαρέση για το πόστο του Α’ Αντιπροέδρου.

Ο ίδιος με μήνυμά του ευχαρίστησε τη διοίκηση του συλλόγου:
“Ευχαριστώ τον Πρόεδρο και τα υπόλοιπα Μέλη του Δ.Σ. της ομάδας μας για την εμπιστοσύνη τους προς το πρόσωπο μου.
Είμαστε μια οικογένεια και όλοι μας αγαπάμε την ομάδα μας!
Εύχομαι πολλές επιτυχίες, με υγεία και κάθε ευτυχία στις οικογένειες των αθλητών, αθλητριών, Προπονητών των Ακαδημιών μας και των Μελών του Δ.Σ.
Καλή νέα αγωνιστική σεζόν 2022-2023”.

Περισσότερα

Αθλητισμός

Οι Παλαίμαχοι 4-2 τον Δήμο Πατρέων-Φιλικό στη μνήμη του Σάκη Ξένου

Δημοσιεύθηκε

στις

Μέσα σε κλίμα συγκίνησης έγινε το Σάββατο 6 Αυγούστου  στο γήπεδο των Προσφυγικών το φιλικό παιχνίδι των Παλαίμαχων Πάτρας με τον Δήμο Πατρέων, στη μνήμη του Διονύση Ξένου, που έφυγε από τη ζωή πριν από έναν χρόνο.

Παρά τη ζέστη που επικράτησε πολύς κόσμος παρακολούθησε το παιχνίδι, τιμώντας τον με την κόρη του Μαρία Φωτεινή να παραλαμβάνει την πλακέτα για λογαριασμό του αείμνηστου πατέρα της από τα χέρια του αντιπροέδρου του Συλλόγου Παλαιμάχων και εν αποστρατεία Στρατηγού της Ελληνικής Αστυνομίας Νίκου Ιωαννίδη.

Στο πλευρό της ήταν η μητέρα της Βούλα σαφώς συγκινημένη, αλλά και τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας του εκλιπόντος τα αδέρφια του Ανδρέας, Μάριος και Ευγενία, ενώ τελέστηκε πριν την έναρξη του αγώνα τρισάγιο παρουσία τον πατήρ Ανδρέα του Ιερού Ναού Αγίας Φωτεινής.

Για την ιστορία οι Παλαίμαχοι Πάτρας νίκησαν 4-2 τον Δήμο Πατρέων. Τα γκολ για τους νικητές σημείωσαν οι Μπούρδος, Χαρδαλιάς, Μαρκάτος και Κολλάρος, ενώ για τους ηττημένους σκόραραν οι Χαρίτος και Αργυράτος.

Ωστόσο τον αγώνα επισκίασαν δύο τραυματισμοί παλαίμαχων ποδοσφαιριστών. Του τερματοφύλακα Γρηγόρη Πλιάτσικα που υπέστη ρήξη τετρακέφαλου και του Γιάννη Δελαπόρτα που υπέστη θλάση.

 

Περισσότερα

Αθλητισμός

Παλαίμαχοι Πάτρας: Φιλικό το Σάββατο στη μνήμη του Σάκη Ξένου

Δημοσιεύθηκε

στις

Το προσεχές Σάββατο στο γήπεδο Προσφυγικών οι Παλαίμαχοι Πάτρας θα τιμήσουν τη μνήμη του παλαίμαχου ποδοσφαιριστή της Παναχαϊκής και υπαλλήλου του Δήμου Πατρέων Σάκη Ξένου, αγωνιζόμενοι σε φιλικό παιχνίδι (18:30) με την ομάδα ποδοσφαίρου του Δήμου Πατρέων.

Ήταν 6 Αυγούστου του 2021, όταν ο εκλιπών έφυγε από τη ζωή και με αυτό τον τρόπο οι Παλαίμαχοι θα τιμήσουν τη μνήμη του.

Πριν από την αναμέτρηση θα δοθεί πλακέτα στην οικογένεια του αείμνηστου παίκτη την οποία και θα παραλάβει η σύζυγός του Βούλα και η μονακριβή κόρη του Μαριφένια, ενώ θα τελεστεί τρισάγιο στη μνήμη του.

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα