Κυριακή 26 Μαρτίου 2023
Connect with us

Σινεμά

Oι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας (19/6)

Δημοσιεύθηκε

στις

 

ΣΙΝΕΜΑ ΚΥΡΙΑΚΗΣ 19-06-2022

ODEON VESO MARE

LIGHTYEAR (GR)

Σκηνοθεσία: Άνγκους Μακλέιν

Ηθοποιοί:

Διάρκεια: 96 λεπτά

Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Απολαύστε το ολοκαίνουργιο γεμάτο δράση trailer και την αφίσα από την νέα ταινία των studios της Disney και της Pixar “Lightyear,” μια πρωτότυπη ταινία animation που θα κυκλοφορήσει στους κινηματογράφους στις 17 Ιουνίου 2022. Η περιπέτεια επιστημονικής φαντασίας αφηγείται την ιστορία του Buzz Lightyear -του ήρωα που είναι η πηγή έμπνευσης του ομώνυμου παιχνιδιού- συστήνοντας τον θρυλικό Space Ranger που κέρδισε γενιές οπαδών.

(Αίθουσα 4: 18:10 – Αίθουσα 5: 19:00)

 

JURASSIC WORLD: ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ

Σκηνοθεσία: Κόλιν Τρέβεροου

Ηθοποιοί: Κρις Πρατ, Μπράις Ντάλας Χάουαρντ, Λόρα Ντερν, Τζεφ Γκόλντμπλουμ, Σαμ Νιλ, Ντεβάντα Γουάιζ, Μανούντου Άθι, Μπι Ντι Γουόνγκ, Ομάρ Σι, Ιζαμπέλα Σέρμον, Κάμπελ Σκοτ, Τζάστιν Σμιθ, Σκοτ Χέιζ, Ντίτσεν Λάκμαν, Ντανιέλ Πινέντα

Διάρκεια: 128 λεπτά

Είδος ταινίας: Επική Περιπέτεια Δράσης

(Αίθουσα 4: 20:30 – Αίθουσα 5: 21:30 – Αίθουσα 6: 19:30, 22:30 – Αίθουσα 7: 18:00)

 

TOP GUN: MAVERICK

Σκηνοθεσία: Τζόσεφ Κοσίνσκι

Ηθοποιοί: Τομ Κρουζ, Μάιλς Τέλερ, Τζένιφερ Κόνελι, Τζον Χαμ, Γκλεν Πάουελ, Λιούις Πούλμαν, Τσαρλς Πάρνελ, Μπασίρ Σαλαχούντιν, Μόνικα Μπάρμπαρο, Τζέι Έλις, Ντάνι Ραμίρεζ, Γκρεγκ Ταρζάν Ντέιβις και Εντ Χάρις

Διάρκεια: 131 λεπτά

Είδος ταινίας: Δράση, Δραματική

(Αίθουσα 3: 20:00, 22:40 – Αίθουσα 7: 21:00 – Αίθουσα 8: 19:10)

 

SONIC: Η ΤΑΙΝΙΑ 2 (GR)

Σκηνοθεσία: Τζεφ Φάουλερ

Ηθοποιοί: Τζιμ Κάρεϊ, Μπεν Σβαρτς, Τζέιμς Μάρσντεν, Τίκα Σάμπτερ, Νατάσα Ρόθγουελ, Άνταμ Πάλι, Σέμαρ Μουρ

Διάρκεια: 122 λεπτά

Είδος ταινίας: Οικογενειακή

(Αίθουσα 1: 18:30)

 

CINE KASTRO RIO

LIGHTYEAR

Ώρα έναρξης: 21:00

Σκηνοθεσία: Άνγκους Μακλέιν

Διάρκεια: 96 λεπτά

Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Απολαύστε το ολοκαίνουργιο γεμάτο δράση trailer και την αφίσα από την νέα ταινία των studios της Disney και της Pixar “Lightyear,” μια πρωτότυπη ταινία animation που θα κυκλοφορήσει στους κινηματογράφους στις 17 Ιουνίου 2022. Η περιπέτεια επιστημονικής φαντασίας αφηγείται την ιστορία του Buzz Lightyear -του ήρωα που είναι η πηγή έμπνευσης του ομώνυμου παιχνιδιού- συστήνοντας τον θρυλικό Space Ranger που κέρδισε γενιές οπαδών.

 

ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ

Ώρα έναρξης: 22:45

Σκηνοθεσία: Οντρέ Ντιγουάν

Πρωταγωνιστούν: Αναμαρία Βαρτολομέι, Κέισι Μότετ Κλάιν, Πιό Μαρμάι, Σαντρίν Μπονέρ, Ανά Μουγκλαλίς

Διάρκεια: 100 λεπτά

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Μια (απαγορευμένη) έκτρωση στην Γαλλία του ’60 βρίσκεται στο κέντρο μιας χαμηλότονης, μα συγκλονιστικής και δυστυχώς επίκαιρης ταινίας. Χρυσός Λέοντας στο Φεστιβάλ Βενετίας.

 

ΣΙΝΕ ΠΑΝΘΕΟΝ

* ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΜΟΝΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΥ Η ΝΟΣΗΣΗΣ.

* ΠΑΙΔΙΑ ΕΩΣ 17 ΕΤΩΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ SELF-TEST 24 ΩΡΩΝ.

 

 

Σινεμά

Οι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας (20/3)

Δημοσιεύθηκε

στις

ΣΙΝΕΜΑ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 20-03-2023

OPTIONS CINEMAS VESO MARE

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ

Σκηνοθεσία: Ντάνιελ Κουάν, Ντάνιελ Σάινερτ

Ηθοποιοί: Μισέλ Γεό, Τζέιμς Χονγκ, Τζέιμι Λι Κέρτις, Στέφανι Σου, Κε Χούι Κουάν, Χάρι Σαμ Τζούνιορ

Διάρκεια: 139 λεπτά

Κατηγορία: Δραματική κομεντί

(Αίθουσα 4: 18:00)

 

65

Σκηνοθεσία: Σκοτ Μπεκ και Μπράιαν Γουντς

Ηθοποιοί: Άνταμ Ντράιβερ, Αριάνα Γκρίνμπλατ, Κλόε Κόλμαν

Διάρκεια: 87 λεπτά

Κατηγορία: Θρίλερ επιστημονικής φαντασίας

(Αίθουσα 1: 18:20, 20:15 – Αίθουσα 4: 21:10, 23:10)

 

SHAZAM! Η ΟΡΓΗ ΤΩΝ ΘΕΩΝ

Σκηνοθεσία: Ντέιβιντ Φ. Σάντμπεργκ

Ηθοποιοί: Ζάκαρι Λίβαϊ, Άσερ Έιντζελ, Ντζίμον Χούνσου, Τζακ Ντίλαν Γκρέιζερ, Άνταμ Μπρόντι, Γκρέις Κάρολιν Κάρεϊ, Έλεν Μίρεν, Λούσι Λιού, Ρέιτσελ Ζέγκλερ, Φέιθ Χέρμαν, Μέγκαν Γκουντ, Τζόβαν Αρμάντ, Ντ. Τζ. Κοτρόνα, Ίαν Τσεν, Ρος Μπάτλερ, Γκρέις Φάλτον

Διάρκεια: 130 λεπτά

Κατηγορία: Κωμωδία, περιπέτεια φαντασίας

(Αίθουσα 2: 18:00 – Αίθουσα 5: 19:20 – Αίθουσα 7: 20:00, 22:30 – Αίθουσα 8: 21:30)

 

ΜΟΥΜΙΕΣ (GR)

Σκηνοθεσία: Χουάν Χεσούς Γκαρσία Γκαλότσα

Ηθοποιοί: Στην ελληνική μεταγλώττιση ακούγονται: Πηνελόπη Σκαλκώτου, Βασίλης Παπαστάθης, Θανάσης Κουρλαμπάς, Γιώτα Μηλίτση, Κωνσταντίνος Ρεπάνης, Τάσος Τζιβίσκος, Πέτρος Δαμουλής, Βαγγέλης Στρατηγάκος, Μαριάνθη Σοντάκη, Κωνσταντίνος Λάγκος, Βασίλης Αξιώτης, Ειρήνη Γκρέκα.

Διάρκεια: 88 λεπτά

Κατηγορία: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 6: 18:30)

 

SCREAM VI

Σκηνοθεσία: Ματ Μπετινέλι-Όλπιν και Τάιλερ Τζίλετ

Ηθοποιοί: Κόρτνεϊ Κοξ, Μελίσα Μπαρέρα, Τζένα Ορτέγκα, Μέισον Γκούντινγκ, Τζάζμιν Σαβόι Μπράουν, Χέιντεν Πανετιέρ, Ντέρμοτ Μαλρόνι

Διάρκεια: 122 λεπτά

Κατηγορία: Τρόμου

(Αίθουσα 6: 20:30 – Αίθουσα 1: 22:20 – Αίθουσα 2: 23:20)

 

ΚΡΙΝΤ 3

Σκηνοθεσία: Μάικλ Μπ. Τζόρνταν

Ηθοποιοί: Μάικλ Μπ. Τζόρνταν, Τέσα Τόμσον, Τζόναθαν Μέιτζορς, ο Γουντ Χάρις, ο Φλόριαν Μουντεάνου, η Φιλίσια Ρασάντ, καθώς και η νεοφερμένη Μίλα Κεντ.

Διάρκεια: 163 λεπτά

Κατηγορία: Αθλητική, Δράμα

(Αίθουσα 2: 21:00 – Αίθουσα 5: 22:00 – Αίθουσα 6: 23:00)

 

ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ: Η ΟΡΓΗ ΤΟΥ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ (GR)

Σκηνοθεσία: Νταβίντ Αλό, Έρικ Τοστί, Ζαν-Φρανσουά Τοστί

Ηθοποιοί: ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΤΟΥΣ ΔΑΝΕΙΖΟΥΝ ΟΙ: Αλεξάνδρα Λέρτα, Άγγελος Λιάγκος, Γιάννης Στεφόπουλος, Χρήστος Θάνος, Βαγγέλης Στρατηγάκος, Τζίνη Παπαδοπούλου, Σοφία Παναηλίδου, Βασίλης Μήλιος, Σταύρος Σιούλης, Γιάννης Τσούτσιας.

Διάρκεια: 95 λεπτά

Κατηγορία: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 7: 18:10)

 

Η ΦΑΛΑΙΝΑ

Σκηνοθεσία: Ντάρεν Αρονόφσκι

Ηθοποιοί: Μπρένταν Φρέιζερ, Χονγκ Τσάου, Σέιντι Σινκ, Σαμάνθα Μόρτον, Τάι Σίμπκινς

Διάρκεια: 117 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

(Αίθουσα 8: 18:50)

 

 

ΣΙΝΕ ΠΑΝΘΕΟΝ

 

ΤΟ ΗΣΥΧΟ ΚΟΡΙΤΣΙ

Ώρα προβολής: 19:30

Σκηνοθεσία: Κόλουμ Μπερέιντ

Ηθοποιοί: Κάρι Κρόουλι, Άντριου Μπένετ, Κάθριν Κλιντς

Διάρκεια: 94 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Λόγω της εγκυμοσύνης της μητέρας μιας φτωχής, πολυμελούς οικογένειας, η μικρή κόρη Κοτς, ένα πραγματικά ήσυχο κορίτσι, θα περάσει το καλοκαίρι με ανάδοχους γονείς. Χάρη στη φροντίδα τους, θα βρει σιγά σιγά τη φωνή της στο ειδυλλιακό σκηνικό της ιρλανδικής υπαίθρου. Ενώ όμως μεταξύ των μελών της νέας της οικογένειας υποτίθεται πως δεν υπάρχουν μυστικά, εκείνη θα ανακαλύψει ένα.

 

INSIDE

Ώρα προβολής: 21:30

Σκηνοθεσία: Βασίλης Κατσούπης

Ηθοποιοί: Γουίλεμ Νταφόε, Τζιν Μπέρβουτς, Γιόζια Κρουγκ, Ελίζα Στούικ

Διάρκεια: 105 λεπτά

Κατηγορία: Ψυχολογικό Θρίλερ

 

 

Περισσότερα

Σινεμά

Πάτρα: Οι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας(19/3)

Δημοσιεύθηκε

στις

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ

Σκηνοθεσία: Ντάνιελ Κουάν, Ντάνιελ Σάινερτ

Ηθοποιοί: Μισέλ Γεό, Τζέιμς Χονγκ, Τζέιμι Λι Κέρτις, Στέφανι Σου, Κε Χούι Κουάν, Χάρι Σαμ Τζούνιορ

Διάρκεια: 139 λεπτά

Κατηγορία: Δραματική κομεντί

(Αίθουσα 4: 18:00)

 

65

Σκηνοθεσία: Σκοτ Μπεκ και Μπράιαν Γουντς

Ηθοποιοί: Άνταμ Ντράιβερ, Αριάνα Γκρίνμπλατ, Κλόε Κόλμαν

Διάρκεια: 87 λεπτά

Κατηγορία: Θρίλερ επιστημονικής φαντασίας

(Αίθουσα 1: 20:15 – Αίθουσα 4: 21:10, 23:10)

 

SHAZAM! Η ΟΡΓΗ ΤΩΝ ΘΕΩΝ

Σκηνοθεσία: Ντέιβιντ Φ. Σάντμπεργκ

Ηθοποιοί: Ζάκαρι Λίβαϊ, Άσερ Έιντζελ, Ντζίμον Χούνσου, Τζακ Ντίλαν Γκρέιζερ, Άνταμ Μπρόντι, Γκρέις Κάρολιν Κάρεϊ, Έλεν Μίρεν, Λούσι Λιού, Ρέιτσελ Ζέγκλερ, Φέιθ Χέρμαν, Μέγκαν Γκουντ, Τζόβαν Αρμάντ, Ντ. Τζ. Κοτρόνα, Ίαν Τσεν, Ρος Μπάτλερ, Γκρέις Φάλτον

Διάρκεια: 130 λεπτά

Κατηγορία: Κωμωδία, περιπέτεια φαντασίας

(Αίθουσα 5: 19:20 – Αίθουσα 7: 20:00, 22:30 – Αίθουσα 8: 21:30)

 

ΤΕΛΕΤΟΥΡΓΙΑ ΘΑΝΑΤΟΥ

Σκηνοθεσία: Τζορτζ Γκάλο

Ηθοποιοί: Μόργκαν Φρίμαν, Κόουλ Χάουζερ, Πίτερ Στορμάρε, Βέρνον Ντέιβις

Διάρκεια: 92 λεπτά

Κατηγορία: Θρίλερ

(Αίθουσα 3: 23:50)

 

ΜΟΥΜΙΕΣ (GR)

Σκηνοθεσία: Χουάν Χεσούς Γκαρσία Γκαλότσα

Ηθοποιοί: Στην ελληνική μεταγλώττιση ακούγονται: Πηνελόπη Σκαλκώτου, Βασίλης Παπαστάθης, Θανάσης Κουρλαμπάς, Γιώτα Μηλίτση, Κωνσταντίνος Ρεπάνης, Τάσος Τζιβίσκος, Πέτρος Δαμουλής, Βαγγέλης Στρατηγάκος, Μαριάνθη Σοντάκη, Κωνσταντίνος Λάγκος, Βασίλης Αξιώτης, Ειρήνη Γκρέκα.

Διάρκεια: 88 λεπτά

Κατηγορία: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 1: 16:30 – Αίθουσα 8: 17:20, 19:30 – Αίθουσα 6: 18:30)

 

SCREAM VI

Σκηνοθεσία: Ματ Μπετινέλι-Όλπιν και Τάιλερ Τζίλετ

Ηθοποιοί: Κόρτνεϊ Κοξ, Μελίσα Μπαρέρα, Τζένα Ορτέγκα, Μέισον Γκούντινγκ, Τζάζμιν Σαβόι Μπράουν, Χέιντεν Πανετιέρ, Ντέρμοτ Μαλρόνι

Διάρκεια: 122 λεπτά

Κατηγορία: Τρόμου

(Αίθουσα 6: 20:30 – Αίθουσα 3: 21:20 – Αίθουσα 1: 22:20 – Αίθουσα 2: 23:20)

 

ΚΡΙΝΤ 3

Σκηνοθεσία: Μάικλ Μπ. Τζόρνταν

Ηθοποιοί: Μάικλ Μπ. Τζόρνταν, Τέσα Τόμσον, Τζόναθαν Μέιτζορς, ο Γουντ Χάρις, ο Φλόριαν Μουντεάνου, η Φιλίσια Ρασάντ, καθώς και η νεοφερμένη Μίλα Κεντ.

Διάρκεια: 163 λεπτά

Κατηγορία: Αθλητική, Δράμα

(Αίθουσα 2: 21:00 – Αίθουσα 5: 22:00 – Αίθουσα 6: 23:00)

 

ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ: Η ΟΡΓΗ ΤΟΥ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ (GR)

Σκηνοθεσία: Νταβίντ Αλό, Έρικ Τοστί, Ζαν-Φρανσουά Τοστί

Ηθοποιοί: ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΤΟΥΣ ΔΑΝΕΙΖΟΥΝ ΟΙ: Αλεξάνδρα Λέρτα, Άγγελος Λιάγκος, Γιάννης Στεφόπουλος, Χρήστος Θάνος, Βαγγέλης Στρατηγάκος, Τζίνη Παπαδοπούλου, Σοφία Παναηλίδου, Βασίλης Μήλιος, Σταύρος Σιούλης, Γιάννης Τσούτσιας.

Διάρκεια: 95 λεπτά

Κατηγορία: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 6: 16:40 – Αίθουσα 3: 17:10 – Αίθουσα 7: 18:10)

 

ΑΣΤΕΡΙΞ & ΟΒΕΛΙΞ: ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΙΝΑ

Σκηνοθεσία: Γκιγιόμ Κανέ

Ηθοποιοί: Γκιγιόμ Κανέ, Ζιλ Λελούς, Μαριόν Κοτιγιάρ, Βενσάν Κασέλ, Τζόναθαν Κοέν, Ραμζί Μπεντιά, Λεανά Σεά, Μελανί Τιερί, Χοσέ Γκαρσία και ο θρύλος των γηπέδων Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς

Διάρκεια: 114 λεπτά

Κατηγορία: Κωμωδία, οικογενειακή περιπέτεια

(Αίθουσα 2: 16:20, 18:40 – Αίθουσα 5: 17:00)

 

Η ΦΑΛΑΙΝΑ

Σκηνοθεσία: Ντάρεν Αρονόφσκι

Ηθοποιοί: Μπρένταν Φρέιζερ, Χονγκ Τσάου, Σέιντι Σινκ, Σαμάνθα Μόρτον, Τάι Σίμπκινς

Διάρκεια: 117 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

(Αίθουσα 3: 19:00)

 

ΠΑΠΟΥΤΣΩΜΕΝΟΣ ΓΑΤΟΣ: Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΙΘΥΜΙΑ (GR)

Σκηνοθεσία: Joel Crawford

Διάρκεια: 96 λεπτά

Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 1: 18:20)

 

INSIDE

Σκηνοθεσία: Βασίλης Κατσούπης

Ηθοποιοί: Γουίλεμ Νταφόε, Τζιν Μπέρβουτς, Γιόζια Κρουγκ, Ελίζα Στούικ

Διάρκεια: 105 λεπτά

Κατηγορία: Ψυχολογικό Θρίλερ

(Αίθουσα 7: 16:00)

 

 

ΣΙΝΕ ΠΑΝΘΕΟΝ

 

ΤΟ ΗΣΥΧΟ ΚΟΡΙΤΣΙ

Ώρα προβολής: 19:30

Σκηνοθεσία: Κόλουμ Μπερέιντ

Ηθοποιοί: Κάρι Κρόουλι, Άντριου Μπένετ, Κάθριν Κλιντς

Διάρκεια: 94 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Λόγω της εγκυμοσύνης της μητέρας μιας φτωχής, πολυμελούς οικογένειας, η μικρή κόρη Κοτς, ένα πραγματικά ήσυχο κορίτσι, θα περάσει το καλοκαίρι με ανάδοχους γονείς. Χάρη στη φροντίδα τους, θα βρει σιγά σιγά τη φωνή της στο ειδυλλιακό σκηνικό της ιρλανδικής υπαίθρου. Ενώ όμως μεταξύ των μελών της νέας της οικογένειας υποτίθεται πως δεν υπάρχουν μυστικά, εκείνη θα ανακαλύψει ένα.

 

INSIDE

Ώρα προβολής: 21:30

Σκηνοθεσία: Βασίλης Κατσούπης

Ηθοποιοί: Γουίλεμ Νταφόε, Τζιν Μπέρβουτς, Γιόζια Κρουγκ, Ελίζα Στούικ

Διάρκεια: 105 λεπτά

Κατηγορία: Ψυχολογικό Θρίλερ

 

Περισσότερα

Σινεμά

Oι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας (12/3)

Δημοσιεύθηκε

στις

ΣΙΝΕΜΑ ΚΥΡΙΑΚΗΣ 12-03-2023

 

OPTIONS CINEMAS VESO MARE

INSIDE

Σκηνοθεσία: Βασίλης Κατσούπης

Ηθοποιοί: Γουίλεμ Νταφόε, Τζιν Μπέρβουτς, Γιόζια Κρουγκ, Ελίζα Στούικ

Διάρκεια: 105 λεπτά

Κατηγορία: Ψυχολογικό Θρίλερ

(Αίθουσα 7: 19:10, 21:20)

 

ΤΕΛΕΤΟΥΡΓΙΑ ΘΑΝΑΤΟΥ

Σκηνοθεσία: Τζορτζ Γκάλο

Ηθοποιοί: Μόργκαν Φρίμαν, Κόουλ Χάουζερ, Πίτερ Στορμάρε, Βέρνον Ντέιβις

Διάρκεια: 92 λεπτά

Κατηγορία: Θρίλερ

(Αίθουσα 8: 22:30)

 

ΜΟΥΜΙΕΣ (GR)

Σκηνοθεσία: Χουάν Χεσούς Γκαρσία Γκαλότσα

Ηθοποιοί: Στην ελληνική μεταγλώττιση ακούγονται: Πηνελόπη Σκαλκώτου, Βασίλης Παπαστάθης, Θανάσης Κουρλαμπάς, Γιώτα Μηλίτση, Κωνσταντίνος Ρεπάνης, Τάσος Τζιβίσκος, Πέτρος Δαμουλής, Βαγγέλης Στρατηγάκος, Μαριάνθη Σοντάκη, Κωνσταντίνος Λάγκος, Βασίλης Αξιώτης, Ειρήνη Γκρέκα.

Διάρκεια: 88 λεπτά

Κατηγορία: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 6: 16:30, 18:20 – Αίθουσα 7: 17:20)

 

SCREAM VI

Σκηνοθεσία: Ματ Μπετινέλι-Όλπιν και Τάιλερ Τζίλετ

Ηθοποιοί: Κόρτνεϊ Κοξ, Μελίσα Μπαρέρα, Τζένα Ορτέγκα, Μέισον Γκούντινγκ, Τζάζμιν Σαβόι Μπράουν, Χέιντεν Πανετιέρ, Ντέρμοτ Μαλρόνι

Διάρκεια: 122 λεπτά

Κατηγορία: Τρόμου

(Αίθουσα 6: 20:30 – Αίθουσα 4: 21:30 – Αίθουσα 3: 22:20 – Αίθουσα 2: 23:20)

 

ΚΡΙΝΤ 3

Σκηνοθεσία: Μάικλ Μπ. Τζόρνταν

Ηθοποιοί: Μάικλ Μπ. Τζόρνταν, Τέσα Τόμσον, Τζόναθαν Μέιτζορς, ο Γουντ Χάρις, ο Φλόριαν Μουντεάνου, η Φιλίσια Ρασάντ, καθώς και η νεοφερμένη Μίλα Κεντ.

Διάρκεια: 163 λεπτά

Κατηγορία: Αθλητική, Δράμα

(Αίθουσα 4: 19:00 – Αίθουσα 3: 20:00 – Αίθουσα 2: 21:00 – Αίθουσα 5: 22:00 – Αίθουσα 6: 23:00)

 

COCAINE BEAR

Σκηνοθεσία: Ελίζαμπεθ Μπάνκς

Ηθοποιοί: Οι βραβευμένοι με ΕΜΜΥ Μαργκό Μαρτιντείλ & Ρεϊ Λιότα, Κέρι Ράσελ, Ο’Σι Τζάκσον Junior, Κρίστιαν Κόνερι, Άλντεν Ερενραϊχ, Τζέσι Ταϊλερ Φέργκιουσον, Μπρούκλιν Πρινς, Ισαϊα Γουίτλοκ Junior, Κρίστοφερ Χίβτζου, Χάνα Χόκστρα, Άαρον Χόλιντεϊ

Διάρκεια: 95 λεπτά

Κατηγορία: Θρίλερ

(Αίθουσα 7: 23:30)

 

ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ: Η ΟΡΓΗ ΤΟΥ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ (GR)

Σκηνοθεσία: Νταβίντ Αλό, Έρικ Τοστί, Ζαν-Φρανσουά Τοστί

Ηθοποιοί: ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΤΟΥΣ ΔΑΝΕΙΖΟΥΝ ΟΙ: Αλεξάνδρα Λέρτα, Άγγελος Λιάγκος, Γιάννης Στεφόπουλος, Χρήστος Θάνος, Βαγγέλης Στρατηγάκος, Τζίνη Παπαδοπούλου, Σοφία Παναηλίδου, Βασίλης Μήλιος, Σταύρος Σιούλης, Γιάννης Τσούτσιας.

Διάρκεια: 95 λεπτά

Κατηγορία: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 3: 16:00, 18:00 – Αίθουσα 4: 17:00)

 

Η ΠΑΡΕΑ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ

Σκηνοθεσία: Καρολίν Όριγκερ

Ηθοποιοί: Τις φωνές δανείζουν οι: Μυρτώ Ναούμ (Βιολέτα),Αλμπέρτο Εσκενάζη (Λορίν),Άρτεμις Ματαφιά (Χάνα),Νίκη Γρανά (Μάξι),Κώστας Αποστολίδης (Αμίρ),Κώστας Τερζάκης (Ρικ),Τάσος Νταπαντάς (Γιολάντο),Κωνσταντίνος Στελλούδης (μπράβος του Ρικ).

Διάρκεια: 85 λεπτά

Κατηγορία: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 1: 18:00)

 

ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ

Σκηνοθεσία: Λόρι Έβανς Τέιλορ

Ηθοποιοί: Μελίσα Μπαρέρα, Γκάι Μπαρνετ, Έντι Ίνκσετερ, Σεμπάστιαν Μπίλινγκσλέι-Ροντρίγκεζ

Διάρκεια: 90 λεπτά

Κατηγορία: Τρόμου

(Αίθουσα 1: 22:10)

 

ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΝΙΣΕΡΙΝ

Σκηνοθεσία: Μάρτιν ΜακΝτόνα

Ηθοποιοί: Κόλιν Φάρελ, Μπρένταν Γκίλσον, Κέρι Κόντον, Μπάρρυ Κιόγκαν, Πατ Σορτ.

Διάρκεια: 114 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα /Κωμωδία

(Αίθουσα 1: 19:40)

 

TAR

Σκηνοθεσία: Τοντ Φιλντ

Ηθοποιοί: Κέιτ Μπλάνσετ, Νίνα Χος, Νοεμί Μερλαντ, Μαρκ Στρονγκ, Σόφι Κάουερ, Τζούλια Γκλόβερ και Αλαν Κόρντουνερ

Διάρκεια: 158 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

(Αίθουσα 5: 16:20)

 

ΑΣΤΕΡΙΞ & ΟΒΕΛΙΞ: ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΙΝΑ (GR)

Σκηνοθεσία: Γκιγιόμ Κανέ

Ηθοποιοί: Γκιγιόμ Κανέ, Ζιλ Λελούς, Μαριόν Κοτιγιάρ, Βενσάν Κασέλ, Τζόναθαν Κοέν, Ραμζί Μπεντιά, Λεανά Σεά, Μελανί Τιερί, Χοσέ Γκαρσία και ο θρύλος των γηπέδων Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς

Διάρκεια: 114 λεπτά

Κατηγορία: Κωμωδία, οικογενειακή περιπέτεια

(Αίθουσα 2: 16:20, 18:40)

 

ANT-MAN ΚΑΙ WASP: ΚΒΑΝΤΟΜΑΝΙΑ

Σκηνοθεσία: Πέιτον Ριντ

Ηθοποιοί: Πολ Ραντ, Εβάντζελιν Λίλι, Κάθριν Νιούτον, Τζόναθαν Μέιτζορς, Μισέλ Φάιφερ, Μάικλ Ντάγκλας

Διάρκεια: 125 λεπτά

Κατηγορία: Δράση, περιπέτεια

(Αίθουσα 5: 19:20 – Αίθουσα 8: 20:10)

 

ΠΑΠΟΥΤΣΩΜΕΝΟΣ ΓΑΤΟΣ: Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΙΘΥΜΙΑ (GR)

Σκηνοθεσία: Joel Crawford

Διάρκεια: 96 λεπτά

Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 8: 16:10, 18:10)

 

 

ΣΙΝΕ ΠΑΝΘΕΟΝ

 

INSIDE

Ώρες προβολής: 19:15, 21:15

Σκηνοθεσία: Βασίλης Κατσούπης

Ηθοποιοί: Γουίλεμ Νταφόε, Τζιν Μπέρβουτς, Γιόζια Κρουγκ, Ελίζα Στούικ

Διάρκεια: 105 λεπτά

Κατηγορία: Ψυχολογικό Θρίλερ

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Η αγωνιώδης ιστορία ενός κλέφτη έργων τέχνης, ο οποίος παγιδεύεται σε ένα hi-tech ρετιρέ ενός κτιρίου της Νέας Υόρκης, αφού η διάρρηξη που επιχείρησε δεν εξελίσσεται όπως είχε σχεδιαστεί. Κλειδωμένος λοιπόν μέσα στο πολυτελές διαμέρισμα, περιτριγυρισμένος από ανεκτίμητα έργα τέχνης, πρέπει να επιστρατεύσει όλη την οξυδέρκεια και την εφευρετικότητά του προκειμένου να επιβιώσει στο πέρασμα του χρόνου.

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα