Αθλητισμός
ΕΟΚ: Η κλήρωση του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α2 Εθνικής κατηγορίας γυναικών (1ος Όμιλος)-Όλο το πρόγραμμα
Διενεργήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α2 Εθνικής κατηγορίας γυναικών (1ος Όμιλος), με τη συμμετοχή του Προμηθέα 2014 με την εκκίνηση να γίνεται στις 16/10 το οποίο και θα έχει ολοκληρωθεί στις 5/3/2023.
Η B’ Φάση Play Off – Play Out θα γίνει στις αντίστοιχες ημερομηνίες: 01/03 (Τετάρτη), 05/03 (Κυριακή), 08/03/2023 (Τετάρτη).
Η Γ ’ Φάση Play Off – Play Out στις 12/03 (Κυριακή), 15/03 (Τετάρτη), 19/03 (Κυριακή).
Η Δ ’ Φάση Play Off (για θέσεις 1 – 2): 29/03 (Τετάρτη), 02/04 (Κυριακή), 05/04 (Τετάρτη), 09/04 (Κυριακή), 12/04 (Τετάρτη), (για θέσεις 3 – 4, 5 – 6, 7 – 8): 29/03 (Τετάρτη), 02/04 (Κυριακή), 05/04 (Τετάρτη).
1ος όμιλος
1η Αγωνιστική – 16/10/22
Ρεπό: ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ
ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ
2η Αγωνιστική – 23/10/22
Ρεπό: ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ – ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ
3η Αγωνιστική – 30/10/22
Ρεπό: ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ
ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ
ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ – ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙ
4η Αγωνιστική – 06/11/22
Ρεπό: ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ
5η Αγωνιστική – 13/11/22
Ρεπό: ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ
6η Αγωνιστική – 20/11/22
Ρεπό: ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014
ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ – ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
7η Αγωνιστική – 27/11/22
Ρεπό: ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ
ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 – ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ – ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙ
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ
8η Αγωνιστική – 04/12/22
Ρεπό: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014
ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ – ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ
ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ
9η Αγωνιστική – 11/12/22
Ρεπό: ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ
ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙ
*Οι αγώνες στον β΄ γύρο αντιστρέφονται με τις παρακάτω αγωνιστικές και ημερομηνίες: 10η Αγωνιστική – 18/12/22, 11η Αγωνιστική – 08/01/23, 12η Αγωνιστική – 15/01/23, 13η Αγωνιστική – 22/01/23, 14η Αγωνιστική – 29/01/23, 15η Αγωνιστική – 05/02/23, 16η Αγωνιστική – 12/02/23, 17η Αγωνιστική – 19/02/23, 18η Αγωνιστική – 05/03/23.