Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2023
Connect with us

Σινεμά

Oι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας (25/11)

Δημοσιεύθηκε

στις

ΣΙΝΕΜΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 25-11-2022

 

ODEON VESO MARE

 

THE FABELMANS

Σκηνοθεσία: Στίβεν Σπιλμπεργκ

Ηθοποιοί: Μισέλ Γουίλιαμς, Σεθ Ρόγκεν, Πολ Ντέινο

Διάρκεια: 151 λεπτά

Είδος ταινίας: Κωμωδία, Δράμα

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Μία ημι-αυτοβιογραφία βασισμένη στην παιδική ηλικία του Σπίλμπεργκ μεγαλώνοντας στην μεταπολεμική Αριζόνα, από τα εφτά μέχρι τα δεκαοχτώ του χρόνια.

(Αίθουσα 2: 22:20 – Αίθουσα 5: 21:20)

 

 

BONES AND ALL

Σκηνοθεσία: Λούκα Γκουαντανίνο

Ηθοποιοί: Τιμοτέ Σαλαμέ, Τέιλορ Ράσελ, Μαρκ Ράιλανς, Τζέσικα Χάρπερ, Αντρέ Χόλαντ, Ντέιβιντ Γκόρντον Γκριν, Φρανσέσκα Σκορσέζε, Κλόε Σεβινί, Μάικλ Στούλμπαργκ

Διάρκεια: 130 λεπτά

Είδος ταινίας: Δράμα

(Αίθουσα 1: 22:30 – Αίθουσα 4: 21:30)

 

ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ (GR)

Σκηνοθεσία: Ντον Χολ

Ακούγονται οι:

Διάρκεια: 97 λεπτά

Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 4: 19:20)

 

ΠΙΝΟΚΙΟ ΤΟΥ ΓΚΙΓΙΕΡΜΟ ΝΤΕΛ ΤΟΡΟ

Σκηνοθεσία: Γκιγιέρμο ντελ Τόρο

Ηθοποιοί: Γκρέγκορι Μαν, Γιούαν ΜακΓκρέγκορ, Ρον Πέρλμαν, Φιν Γούλφχαρντ

Διάρκεια: 117 λεπτά

Είδος ταινίας: Animation, Δράμα, Οικογενειακή

(Αίθουσα 2: 19:50 – Αίθουσα 8: 20:50)

 

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΙ ΔΑΙΔΑΛΟΣ (GR)

Σκηνοθεσία: Κάρλο Βογέλε

Ηθοποιοί: Ντίνος Σούτης, Χριστίνα Τσιπιανίτη, Βασίλης Παπαστάθης, Ακίνδυνος Γκίκας, Νικολέτα Κουνενιδάκη, Γιώργος Ματαράγκας, Κατερίνα Χρηστάκη, Κωνσταντίνος Κλαυδιανός, Δανάη Μουτσοπούλου.

Διάρκεια: 76 λεπτά

(Αίθουσα 2: 18:10)

 

ΤΟ ΜΕΝΟΥ

Σκηνοθεσία: Μαρκ Μάιλοντ

Ηθοποιοί: Άνια Τέιλορ-Τζόι, Ρέιφ Φάινς, Νίκολας Χουλτ, Τζον Λεγκιζάμο, Τζούντιθ Λάιτ, Χονγκ Τσάου

Διάρκεια: 106 λεπτά

Είδος ταινίας: Κομεντί ,Τρόμου

(Αίθουσα 3: 22:00)

 

ΜΠΑΡΝΤΟ, ΤΟ ΨΕΥΔΕΣ ΧΡΟΝΙΚΟ ΕΝΟΣ ΣΩΡΟΥ ΑΛΗΘΕΙΕΣ

Σκηνοθεσία: Αλεχάντρο Γκ. Ινιαρίτου

Ηθοποιοί: Ντάνιελ Χιμένεθ Κάτσο,

Διάρκεια: 159 λεπτά

Είδος ταινίας: Κωμωδία, Δράμα

(Αίθουσα 5: 18:20)

 

ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΑΓΑΠΗ

Σκηνοθεσία: Εμανουέλε Κριαλέζε

Ηθοποιοί: Πενέλοπε Κρουζ, Λουάνα Τζουλιάνι, Βιντσέντζο Αμάτο, Πατρίτσιο Φραντιόνι, Μαρία Κιάρα Γκορέτι

Διάρκεια: 97 λεπτά

Είδος ταινίας: Δράμα

(Αίθουσα 1: 20:20)

 

BLACK PANTHER: WAKANDA FOREVER

Σκηνοθεσία: Ράιαν Κούγκλερ

Ηθοποιοί: Άντζελα Μπάσετ, Λετίσια Ράιτ, Ουίνστον Ντιούκ, Ντανάι Γκουρίρα, Φλόρενς Κασούμπα, Λουπίτα Νιόνγκο, Μάρτιν Φρίμαν, Τένοτς Ουέρτα, Ντομινίκ Θορν, Μικέιλα Κόελ, Μίτζι Μέιμπελ Καδένα, Άλεξ Λιβινάλι

Διάρκεια: 161 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια Φαντασίας

(Αίθουσα 3: 19:00 – Αίθουσα 6: 20:00 – Αίθουσα 7: 18:00, 21:00)

 

Η ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΑΛΑΝΙ (GR)

Σενάριο/Σκηνοθεσία: Ζουλιάν Φουρνέ

Ακούγονται οι: Βίκυ Παπαδοπούλου, Έλενα Δελακούρα, Ανδρέας Ευαγγελάτος, Ακίνδυνος Γκίκας, Κωνσταντίνος Κλαυδιανός

Διάρκεια: 89 λεπτά

(Αίθουσα 6: 18:10)

 

MINIONS 2: Η ΑΝΟΔΟΣ ΤΟΥ ΓΚΡΟΥ (GR)

Σκηνοθεσία: Κάιλ Μπαλντά

Ακούγονται οι: Γιάννης Ζουγανέλης, Αργύρης Παυλίδης, Τζίνη Παπαδοπούλου, Μαριάνθη Σοντάκη.

Διάρκεια: 87 λεπτά

Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 1: 18:30)

 

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΚΡΥΜΜΕΝΟΥ (GR)

Σκηνοθεσία: ΤΖιλιέν Ραπενό

Ακουγονται οι: Άρης Αβραμέας, Ειρήνη Κουτρουμάνου, Κώστας Αποστολίδης, Αλμπέρτο Εσκενάζη, Κώστας Τερζάκης, Άρτεμις Ματαφιά, Τάκης Σακελαρίου, Μυρτώ Ναούμ, Βαγγέλης Χαλκιαδάκης

Διάρκεια: 94 λεπτά

Είδος ταινίας: Οικογενειακή

(Αίθουσα 8: 18:50)

 

 

Σινεμά

Οι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας (31/1)

Δημοσιεύθηκε

στις

ΣΙΝΕΜΑ ΤΡΙΤΗΣ 31-01-2023

OPTIONS CINEMAS VESO MARE

ΜΠΕΛ: Ο ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ Η ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ (GR)

Σκηνοθεσία: Μαμόρου Χοσόντα και το Studio Chizu

Ηθοποιοί: Τις φωνές δανείζουν οι: Βάσια Ζαχαροπούλου, Παναγιώτης Αποστολόπουλος, Νίκη Γεωργακάκου, Κωνσταντίνος Ρεπάνης, Δημήτρης Σάρλος, Παρή Τρίκα, Χίλντα Ηλιοπούλου, Τζίνη Παπαδοπούλου, Βούλα Κώστα, Άννα Σταματίου, Πέτρος Δαμουλής, Ανδρέας Ευαγγελάτος, Λίλα Μουτσοπούλου, Πέτρος Σπυρόπουλος, Άρις Γεροντάκης, Σταύρος Καλλίστρατος, Βαγγέλης Μάγειρος και Μαριλέττα Κυριαζή.

Διάρκεια: 121 λεπτά

Κατηγορία: Anime

(Αίθουσα 4: 18:30 – Αίθουσα 5: 19:30)

 

ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ

Σκηνοθεσία: Jean-Francois Richet

Ηθοποιοί: Mike Colter, Yoson An, Paul Ben-Victor, Remi Adeleke, Joey Slotnick, Evan Dane Taylor, Claro de los Reyes, Gerard Butler, Daniella Pineda

Είδος ταινίας: Περιπέτεια, δράση

(Αίθουσα 4: 21:00 – Αίθουσα 5: 22:00)

 

ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ

Σκηνοθεσία: Ασημίνα Προέδρου

Ηθοποιοί: Στάθης Σταμουλακάτος, Λένα Ουζουνίδου, Ευγενία Λάβδα, Χρήστος Κοντογεώργης, Ντίνα Μιχαηλίδου, Πασχσάλης Τσαρούχας

Διάρκεια: 92 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

(Αίθουσα 7: 22:30)

 

ΒΑΒΥΛΩΝΑ

Σκηνοθεσία: Ντάμιεν Σαζέλ

Ηθοποιοί: Μπραντ Πιτ, Μάργκοτ Ρόμπι, Ντιέγκο Κάλβα, Τζιν Σμαρτ, Γιόβαν Αντέπο, Λι ΤζουνΛι, Πι Τζέι Μπερν, Λούκας Χάας, Ολίβια Χάμιλτον, Τόμπι ΜακΓκουάιρ, Μαξ Μινγκέλα, ΡόριΣκόβελ, Κάθριν Γουότερστον, Φλι, Τζεφ Γκάρλιν, Έρικ Ρόμπερτς, Ίθαν Σάπλι, ΣαμάραΓουίβινγκ, Ολίβια Γουάιλντ

Κατηγορία: Δραματική κομεντί

(Αίθουσα 1: 21:30 – Αίθουσα 8: 20:30)

 

Η ΜΙΚΡΗ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ (GR)

Κατηγορία: Κινούμενα σχέδια

Σκηνοθεσία: Theodore Ty, Laurent Zeitoun

(Αίθουσα 2: 18:20 – Αίθουσα 3: 19:20)

 

Η ΦΑΛΑΙΝΑ

Σκηνοθεσία: Ντάρεν Αρονόφσκι

Ηθοποιοί: Μπρένταν Φρέιζερ, Χονγκ Τσάου, Σέιντι Σινκ, Σαμάνθα Μόρτον, ΤάιΣίμπκινς

Διάρκεια: 117 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

(Αίθουσα 3: 21:20 – Αίθουσα 6: 20:00, 22:20)

 

AVATAR: THE WAY OF WATER

Σκηνοθεσία: James Cameron

Ηθοποιοί: Jemaine Clement, Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, CCH Pounder, Joel David Moore, Kate Winslet, Oona Chaplin, Edie Falco, Chloe Coleman, Jack Champion, Bailey Bass, Cliff Curtis, Michelle Yeoh

Διάρκεια: 190 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια φαντασίας

(Αίθουσα 2: 20:20)

 

AVATAR: THE WAY OF WATER (3D)

Σκηνοθεσία: James Cameron

Ηθοποιοί: Jemaine Clement, Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, CCH Pounder, Joel David Moore, Kate Winslet, Oona Chaplin, Edie Falco, Chloe Coleman, Jack Champion, Bailey Bass, Cliff Curtis, Michelle Yeoh

Διάρκεια: 190 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια φαντασίας

(Αίθουσα 7: 19:00)

 

MINIONS 2: Η ΑΝΟΔΟΣ ΤΟΥ ΓΚΡΟΥ (GR)

Σκηνοθεσία: Κάιλ Μπαλντά

Ακούγονται οι: Γιάννης Ζουγανέλης, Αργύρης Παυλίδης, Τζίνη Παπαδοπούλου, Μαριάνθη Σοντάκη.

Διάρκεια: 87 λεπτά

Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 8: 18:40)

 

 

ΣΙΝΕ ΠΑΝΘΕΟΝ

 

Η ΦΑΛΑΙΝΑ

Ώρες προβολής: 19:15

Σκηνοθεσία: Ντάρεν Αρονόφσκι

Ηθοποιοί: Μπρένταν Φρέιζερ, Χονγκ Τσάου, Σέιντι Σινκ, Σαμάνθα Μόρτον, ΤάιΣίμπκινς

Διάρκεια: 117 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Η Φάλαινα είναι ένα συγκινητικό, λυτρωτικό, ανθρωποκεντρικό δράμα με πρωταγωνιστή έναν αυτοκαταστροφικό παχύσαρκο άντρα που παλεύει να συμφιλιωθεί με την αποξενωμένη κόρη του και με τα λάθη του παρελθόντος.

 

ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ

Ώρα προβολής: 21:30

Σκηνοθεσία: Ασημίνα Προέδρου

Ηθοποιοί: Στάθης Σταμουλακάτος, Λένα Ουζουνίδου, Ευγενία Λάβδα, Χρήστος Κοντογεώργης, Ντίνα Μιχαηλίδου, Πασχάλης Τσαρούχας

Διάρκεια: 92 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Ένας ψαράς και αγρότης, κάτοικος ενός παραλίμνιου χωριού στα βόρεια σύνορα της Ελλάδας, πνιγμένος στα χρέη, αρχίζει να μεταφέρει μετανάστες με τη βάρκα του έναντι αδράς αμοιβής. Η γυναίκα του, νοικοκυρά και εκκλησάρισσα του χωριού, αναζητά τον πραγματικό Λόγο του Θεού, ενώ η κόρη τους προσπαθεί να ορίσει τη ζωή της μέσα στο καταπιεστικό περιβάλλον στον οποίο ζει. Μέχρι που ένα τραγικό γεγονός θα αλλάξει τις ισορροπίες και θα φέρει τους τρεις ήρωες μπροστά σε προσωπικά αδιέξοδα και αδυναμίες, με τον καθένα να πρέπει να αναλογιστεί για πρώτη φορά στη ζωή του το κόστος των πράξεών του.

 

Περισσότερα

Σινεμά

Oι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας (30/1)

Δημοσιεύθηκε

στις

ΣΙΝΕΜΑ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 30-01-2023

OPTIONS CINEMAS VESO MARE

ΜΠΕΛ: Ο ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ Η ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ (GR)

Σκηνοθεσία: Μαμόρου Χοσόντα και το Studio Chizu

Ηθοποιοί: Τις φωνές δανείζουν οι: Βάσια Ζαχαροπούλου, Παναγιώτης Αποστολόπουλος, Νίκη Γεωργακάκου, Κωνσταντίνος Ρεπάνης, Δημήτρης Σάρλος, Παρή Τρίκα, Χίλντα Ηλιοπούλου, Τζίνη Παπαδοπούλου, Βούλα Κώστα, Άννα Σταματίου, Πέτρος Δαμουλής, Ανδρέας Ευαγγελάτος, Λίλα Μουτσοπούλου, Πέτρος Σπυρόπουλος, Άρις Γεροντάκης, Σταύρος Καλλίστρατος, Βαγγέλης Μάγειρος και Μαριλέττα Κυριαζή.

Διάρκεια: 121 λεπτά

Κατηγορία: Anime

(Αίθουσα 4: 18:30 – Αίθουσα 5: 19:30)

 

ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ

Σκηνοθεσία: Jean-Francois Richet

Ηθοποιοί: Mike Colter, Yoson An, Paul Ben-Victor, Remi Adeleke, Joey Slotnick, Evan Dane Taylor, Claro de los Reyes, Gerard Butler, Daniella Pineda

Είδος ταινίας: Περιπέτεια, δράση

(Αίθουσα 4: 21:00 – Αίθουσα 5: 22:00)

 

ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ

Σκηνοθεσία: Ασημίνα Προέδρου

Ηθοποιοί: Στάθης Σταμουλακάτος, Λένα Ουζουνίδου, Ευγενία Λάβδα, Χρήστος Κοντογεώργης, Ντίνα Μιχαηλίδου, Πασχσάλης Τσαρούχας

Διάρκεια: 92 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

(Αίθουσα 7: 22:30)

 

ΒΑΒΥΛΩΝΑ

Σκηνοθεσία: Ντάμιεν Σαζέλ

Ηθοποιοί: Μπραντ Πιτ, Μάργκοτ Ρόμπι, Ντιέγκο Κάλβα, Τζιν Σμαρτ, Γιόβαν Αντέπο, Λι ΤζουνΛι, Πι Τζέι Μπερν, Λούκας Χάας, Ολίβια Χάμιλτον, Τόμπι ΜακΓκουάιρ, Μαξ Μινγκέλα, ΡόριΣκόβελ, Κάθριν Γουότερστον, Φλι, Τζεφ Γκάρλιν, Έρικ Ρόμπερτς, Ίθαν Σάπλι, ΣαμάραΓουίβινγκ, Ολίβια Γουάιλντ

Κατηγορία: Δραματική κομεντί

(Αίθουσα 1: 21:30)

 

Η ΜΙΚΡΗ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ (GR)

Κατηγορία: Κινούμενα σχέδια

Σκηνοθεσία: Theodore Ty, Laurent Zeitoun

(Αίθουσα 2: 18:20 – Αίθουσα 3: 19:20)

 

Η ΦΑΛΑΙΝΑ

Σκηνοθεσία: Ντάρεν Αρονόφσκι

Ηθοποιοί: Μπρένταν Φρέιζερ, Χονγκ Τσάου, Σέιντι Σινκ, Σαμάνθα Μόρτον, ΤάιΣίμπκινς

Διάρκεια: 117 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

(Αίθουσα 6: 20:00, 22:20 – Αίθουσα 8: 21:20)

 

AVATAR: THE WAY OF WATER

Σκηνοθεσία: James Cameron

Ηθοποιοί: Jemaine Clement, Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, CCH Pounder, Joel David Moore, Kate Winslet, Oona Chaplin, Edie Falco, Chloe Coleman, Jack Champion, Bailey Bass, Cliff Curtis, Michelle Yeoh

Διάρκεια: 190 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια φαντασίας

(Αίθουσα 2: 20:20)

 

AVATAR: THE WAY OF WATER (3D)

Σκηνοθεσία: James Cameron

Ηθοποιοί: Jemaine Clement, Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, CCH Pounder, Joel David Moore, Kate Winslet, Oona Chaplin, Edie Falco, Chloe Coleman, Jack Champion, Bailey Bass, Cliff Curtis, Michelle Yeoh

Διάρκεια: 190 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια φαντασίας

(Αίθουσα 7: 19:00)

 

 

ΣΙΝΕ ΠΑΝΘΕΟΝ

 

Η ΦΑΛΑΙΝΑ

Ώρες προβολής: 19:15

Σκηνοθεσία: Ντάρεν Αρονόφσκι

Ηθοποιοί: Μπρένταν Φρέιζερ, Χονγκ Τσάου, Σέιντι Σινκ, Σαμάνθα Μόρτον, ΤάιΣίμπκινς

Διάρκεια: 117 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Η Φάλαινα είναι ένα συγκινητικό, λυτρωτικό, ανθρωποκεντρικό δράμα με πρωταγωνιστή έναν αυτοκαταστροφικό παχύσαρκο άντρα που παλεύει να συμφιλιωθεί με την αποξενωμένη κόρη του και με τα λάθη του παρελθόντος.

 

ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ

Ώρα προβολής: 21:30

Σκηνοθεσία: Ασημίνα Προέδρου

Ηθοποιοί: Στάθης Σταμουλακάτος, Λένα Ουζουνίδου, Ευγενία Λάβδα, Χρήστος Κοντογεώργης, Ντίνα Μιχαηλίδου, Πασχάλης Τσαρούχας

Διάρκεια: 92 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Ένας ψαράς και αγρότης, κάτοικος ενός παραλίμνιου χωριού στα βόρεια σύνορα της Ελλάδας, πνιγμένος στα χρέη, αρχίζει να μεταφέρει μετανάστες με τη βάρκα του έναντι αδράς αμοιβής. Η γυναίκα του, νοικοκυρά και εκκλησάρισσα του χωριού, αναζητά τον πραγματικό Λόγο του Θεού, ενώ η κόρη τους προσπαθεί να ορίσει τη ζωή της μέσα στο καταπιεστικό περιβάλλον στο οποίο ζει. Μέχρι που ένα τραγικό γεγονός θα αλλάξει τις ισορροπίες και θα φέρει τους τρεις ήρωες μπροστά σε προσωπικά αδιέξοδα και αδυναμίες, με τον καθένα να πρέπει να αναλογιστεί για πρώτη φορά στη ζωή του το κόστος των πράξεών του.

 

Περισσότερα

Σινεμά

Οι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας (26/1)

Δημοσιεύθηκε

στις

ΣΙΝΕΜΑ ΠΕΜΠΤΗΣ 26-01-2023

OPTIONS CINEMAS VESO MARE

ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ

Σκηνοθεσία: Jean-Francois Richet

Ηθοποιοί: Mike Colter, Yoson An, Paul Ben-Victor, Remi Adeleke, Joey Slotnick, Evan Dane Taylor, Claro de los Reyes, Gerard Butler, Daniella Pineda

Είδος ταινίας: Περιπέτεια, δράση

(Αίθουσα 4: 21:00 – Αίθουσα 5: 22:00)

 

ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ

Σκηνοθεσία: Ασημίνα Προέδρου

Ηθοποιοί: Στάθης Σταμουλακάτος, Λένα Ουζουνίδου, Ευγενία Λάβδα, Χρήστος Κοντογεώργης, Ντίνα Μιχαηλίδου, Πασχσάλης Τσαρούχας

Διάρκεια: 92 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

(Αίθουσα 7: 22:30)

 

ΒΑΒΥΛΩΝΑ

Σκηνοθεσία: Ντάμιεν Σαζέλ

Ηθοποιοί: Μπραντ Πιτ, Μάργκοτ Ρόμπι, Ντιέγκο Κάλβα, Τζιν Σμαρτ, Γιόβαν Αντέπο, Λι ΤζουνΛι, Πι Τζέι Μπερν, Λούκας Χάας, Ολίβια Χάμιλτον, Τόμπι ΜακΓκουάιρ, Μαξ Μινγκέλα, ΡόριΣκόβελ, Κάθριν Γουότερστον, Φλι, Τζεφ Γκάρλιν, Έρικ Ρόμπερτς, Ίθαν Σάπλι, ΣαμάραΓουίβινγκ, Ολίβια Γουάιλντ

Κατηγορία: Δραματική κομεντί

(Αίθουσα 1: 21:30 – Αίθουσα 8: 20:30)

 

Η ΜΙΚΡΗ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ (GR)

Κατηγορία: Κινούμενα σχέδια

Σκηνοθεσία: Theodore Ty, Laurent Zeitoun

(Αίθουσα 3: 19:20)

 

Η ΦΑΛΑΙΝΑ

Σκηνοθεσία: Ντάρεν Αρονόφσκι

Ηθοποιοί: Μπρένταν Φρέιζερ, Χονγκ Τσάου, Σέιντι Σινκ, Σαμάνθα Μόρτον, ΤάιΣίμπκινς

Διάρκεια: 117 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

(Αίθουσα 3: 21:20 – Αίθουσα 6: 20:00, 22:20)

 

AVATAR: THE WAY OF WATER

Σκηνοθεσία: James Cameron

Ηθοποιοί: Jemaine Clement, Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, CCH Pounder, Joel David Moore, Kate Winslet, Oona Chaplin, Edie Falco, Chloe Coleman, Jack Champion, Bailey Bass, Cliff Curtis, Michelle Yeoh

Διάρκεια: 190 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια φαντασίας

(Αίθουσα 2: 20:20)

 

AVATAR: THE WAY OF WATER (3D)

Σκηνοθεσία: James Cameron

Ηθοποιοί: Jemaine Clement, Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, CCH Pounder, Joel David Moore, Kate Winslet, Oona Chaplin, Edie Falco, Chloe Coleman, Jack Champion, Bailey Bass, Cliff Curtis, Michelle Yeoh

Διάρκεια: 190 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια φαντασίας

(Αίθουσα 7: 19:00)

 

 

ΣΙΝΕ ΠΑΝΘΕΟΝ

 

Η ΦΑΛΑΙΝΑ

Ώρες προβολής: 19:15

Σκηνοθεσία: Ντάρεν Αρονόφσκι

Ηθοποιοί: Μπρένταν Φρέιζερ, Χονγκ Τσάου, Σέιντι Σινκ, Σαμάνθα Μόρτον, ΤάιΣίμπκινς

Διάρκεια: 117 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Η Φάλαινα είναι ένα συγκινητικό, λυτρωτικό, ανθρωποκεντρικό δράμα με πρωταγωνιστή έναν αυτοκαταστροφικό παχύσαρκο άντρα που παλεύει να συμφιλιωθεί με την αποξενωμένη κόρη του και με τα λάθη του παρελθόντος.

 

ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ

Ώρα προβολής: 21:30

Σκηνοθεσία: Ασημίνα Προέδρου

Ηθοποιοί: Στάθης Σταμουλακάτος, Λένα Ουζουνίδου, Ευγενία Λάβδα, Χρήστος Κοντογεώργης, Ντίνα Μιχαηλίδου, Πασχάλης Τσαρούχας

Διάρκεια: 92 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Ένας ψαράς και αγρότης, κάτοικος ενός παραλίμνιου χωριού στα βόρεια σύνορα της Ελλάδας, πνιγμένος στα χρέη, αρχίζει να μεταφέρει μετανάστες με τη βάρκα του έναντι αδράς αμοιβής. Η γυναίκα του, νοικοκυρά και εκκλησάρισσα του χωριού, αναζητά τον πραγματικό Λόγο του Θεού, ενώ η κόρη τους προσπαθεί να ορίσει τη ζωή της μέσα στο καταπιεστικό περιβάλλον στον οποίο ζει. Μέχρι που ένα τραγικό γεγονός θα αλλάξει τις ισορροπίες και θα φέρει τους τρεις ήρωες μπροστά σε προσωπικά αδιέξοδα και αδυναμίες, με τον καθένα να πρέπει να αναλογιστεί για πρώτη φορά στη ζωή του το κόστος των πράξεών του.

 

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα