Τρίτη 20 Φεβρουαρίου 2024
Connect with us

Σινεμά

Οι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας (10/2)

Δημοσιεύθηκε

στις

ΣΙΝΕΜΑ ΣΑΒΒΑΤΟ 10-2-2024

 

OPTIONS CINEMAS VESO MARE

 

PRISCILLA

Σκηνοθεσία: Σοφία Κόπολα

Ηθοποιοί: Κέιλι Σπέινι, Τζέικομπ Ελόρντι, Άρι Κοέν

Διάρκεια: 113 λεπτά – Κατηγορία: Βιογραφική

(Αίθουσα 8: 19:20)

 

ΜΑΓΙΑ Η ΜΕΛΙΣΣΑ 3: Η ΧΡΥΣΗ ΣΦΑΙΡΑ (GR)

Σκηνοθεσία: Νόελ Κλίρι

Ηθοποιοί: ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΕΤΑΓΛΩΤΤΙΣΗ: Σαββίνα Γεωργίου, Αντώνυ Παπαμιχαήλ, Άρης Κυπριανού, Πλάτωνας Μουρατίδης, Μαριλένη Σταύρου, Ανδρέας Τσελεπός, Μαριάν Κυπριανού, Ευρώς Βασιλείου

Διάρκεια: 88 λεπτά – Κατηγορία: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 7: 16:30, 18:20)

 

ΛΑΤΡΕΥΩ ΝΑ ΣΕ ΜΙΣΩ

Σκηνοθεσία: Γουίλ Γκλου

Ηθοποιοί: Σίντνει Σουίνι, Γκλεν Πάουελ, Αλεξάντρα Σιπ, Νατ Μπουχάναν

Διάρκεια: 103 λεπτά – Κατηγορία: Κωμωδία, ρομαντική

(Αίθουσα 5: 17:40, 19:50, 22:00 – Αίθουσα 7: 23:00)

 

Η ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΓΡΟΘΙΑ

Σκηνοθεσία: Σον Ντέρκιν

Ηθοποιοί: Ζακ Έφρον, Τζέρεμι Άλεν Γουάιτ, Χάρις Ντίκινσον, Στάνλι Σίμονς, Χολτ Μακ Κάλανι, Μόρα Τίρνι, Λίλι Τζέιμς

Διάρκεια: 132 λεπτά – Κατηγορία: Βιογραφική

(Αίθουσα 1: 19:40, 22:30)

 

ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ Ο ΕΡΩΔΙΟΣ

Σκηνοθεσία: Χαγιάο Μιγιαζάκι

Ηθοποιοί: Σόμα Σαντόκι, Μασάκι Σουντά, Άιμιον, Γιοσίνο Κιμούρα, Σοχέι Χίνο, Κο Σιμπασάκι, Τακούγια Κιμούρα

Διάρκεια: 124 λεπτά – Κατηγορία: Κινούμενα Σχέδια

(Αίθουσα 7: 20:10)

 

ΑΡΓΚΑΪΛ

Σκηνοθεσία: Μάθιου Βον

Ηθοποιοί: Μπράις Ντάλας Χάουαρντ, Σαμ Ρόκγουελ, Χένρι Καβίλ, Τζον Σίνα, Ντούα Λίπα,Μπράιαν Κράνστον, Σοφία Μπουτέλα, Αριάνα ΝτεΜπόουζ, Κάθριν Ο’ Χάρα και Σάμιουελ Λ. Τζάκσον

Διάρκεια: 135 λεπτά – Κατηγορία: Περιπέτεια

(Αίθουσα 3: 22:15)

 

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΧΕΙΜΩΝΑ

Σκηνοθεσία: Αλεξάντερ Πέιν

Ηθοποιοί: Πολ Τζιαμάτι, ΝταΒάιν Τζόι Ράντολφ, Ντόμινικ Σέσα

Διάρκεια: 133 λεπτά – Κατηγορία: Κωμωδία

(Αίθουσα 3: 19:30)

 

ΓΑΤΕΣ ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ (GR)

Σκηνοθεσία: Βασίλι Ροβένσκι

Ακούγονται οι ηθοποιοί: Βαγγέλης Χαλκιαδάκης, Κώστας Αποστολίδης, Κώστας Τερζάκης, Χρήστος Λαγκούσης, Τάσος Νταπαντάς, Τάκης Σακελαρίου, Μυρτώ Ναούμ

Διάρκεια: 83 λεπτά – Κατηγορία: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 6: 16:10,  18:00)

 

FERRARI

Σκηνοθεσία: Μάικλ Μαν

Ηθοποιοί: Άνταμ Ντράιβερ, Πενέλοπε Κρουζ, Τζακ Ο’ Κόνελ, Σαϊλίν Γούντλεϊ,Πάτρικ Ντέμπσι

Διάρκεια: 124 λεπτά

(Αίθουσα 6: 20:00, 22:50)

 

ΜΙΑ ΖΩΗ

Σκηνοθεσία: Τζέιμς Χόις

Ηθοποιοί: Άντονι Χόπκινς, Τζόνι Φλιν, Έλενα Μπόναμ Κάρτερ, Λένα Ολίν, Τζόναθαν Πράις, Ρόμολα Γκαράι, Άλεξ Σαρπ, Μάρθε Κόλερ.

Διάρκεια: 110 λεπτά – Κατηγορία: Δράμα

(Αίθουσα 8: 21:45)

 

Ο ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΟΣ

Σκηνοθεσία: Ντέιβιντ Έιρ

Ηθοποιοί: Τζέισον Στέιθαμ, Τζος Χάτσερσον, Τζέρεμι Άιρονς

Διάρκεια: 105 λεπτά – Κατηγορία: Περιπέτεια

(Αίθουσα 2: 20:20, 22:40)

 

POOR THINGS

Σκηνοθεσία: Γιώργος Λάνθιμος

Ηθοποιοί: Έμα Στόουν, Μάρκ Ραφάλο ,Γουίλεμ Νταφόε, Ραμού Γιούσεφ, Τζέροντ Καρμάικλ, Κρίστοφερ Άμποτ, Μάργκαρετ Κόλι, Σούζι Μπέμπα, Κάθριν Χάντερ

Διάρκεια: 141 λεπτά – Κατηγορία: Ρομαντική, φαντασίας

(Αίθουσα 4: 18:10, 21:30)

 

ΓΟΥΟΝΚΑ (GR)

Σκηνοθεσία: Πολ Κινγκ

Ηθοποιοί: Τιμοτέ Σαλαμέ, Κέιλα Λέιν, Κίγκαν-Μάικλ Κι, Πάτερσον Τζόσεφ, Ματ Λούκας, Μάθιου Μπέιντον, Σάλι Χόκινς, Ρόουαν Άτκινσον, Τζιμ Κάρτερ, Ολίβια Κόλμαν, Χιου Γκραντ, Νατάσα Ρόθγουελ, Ριτς Φόλτσερ, Ράκι Θάκραρ, Τομ Ντέιβις, Κόμπνα Χόλντμπρουκ Σμιθ

Διάρκεια: 116 λεπτά – Κατηγορία: Οικογενειακή, μιούζικαλ

(Αίθουσα 8: 17:00)

 

ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΓΙΑ ΠΑΠΙΕΣ (GR)

Σκηνοθεσία: Μπενζαμέν Ρενέρ

Ακούγονται οι ηθοποιοί: Φοίβος Ριμένας, Στεφανία Φιλιάδη, Μάριος Χρυσομάλλης, Δανάη Νικολάτου, Χάρης Γρηγορόπουλος, Άγγελος Λιάγκος, Λίλα Μουτσοπούλου, Βίνα Παπαδοπούλου, Πέγκυ Μανωλά, Θάνος Λέκκας, Μάγκυ Χαραλαμπίδου, Κωνσταντίνος Ρεπάνης

Διάρκεια: 82 λεπτά – Κατηγορία: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 2: 16:20, 18:30)

 

ΦΟΝΙΣΣΑ

Σκηνοθεσία: Εύα Νάθενα

Ηθοποιοί: Καρυοφυλλιά Καραμπέτη, Μαρία Πρωτόπαππα, Έλενα Τοπαλίδου, Πηνελόπη Τσιλίκα, Γεωργιάννα Νταλάρα, Χρήστος Στέργιογλου, Στάθης Σταμουλακάτος, Δημήτρης Ήμελλος, Χριστίνα Μαξούρη, Όλγα Δαμάνη, Έρση Μαλικένζου, Αντώνης Τσιοτσιόπουλος, Αγορίτσα Οικονόμου, Μιχάλης Οικονόμου, Βερόνικα Δαβάκη, Νίκη Παπανδρέου, Μάνια Παπαδημητρίου, Μαρία Σκουλά, Γιάννης Τσορτέκης, Γαλήνη Χατζηπασχάλη, Ρίτα Λυτού, Αριάδνη Βελλή

Διάρκεια: 97 λεπτά – Κατηγορία: Δράμα

(Αίθουσα 1: 17:15)

 

ΕΥΧΗ (GR)

Σκηνοθεσία: Chris Buck, Fawn Veerasunthorn

Ακούγονται οι ηθοποιοί: Ερασμία, Θάνος Χρήστος, Ευαγγελάτος Ανδρέας, Μαζάνη Νίνα, Δαρλάσης Κώστας, Παλαιολόγου Τάνια, Φιλιάδη Στεφανία, Αποστολόπουλος Παναγιώτης, Σκαλκώτου Πηνελόπη, Παρασκευάδης Πάρις, Λάφης Γιάννης, Κλαυδιανός Κωνσταντίνος, Τσούμου Δανάη

Κατηγορία: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 3: 17:30)

 

ΣΙΝΕ ΠΑΝΘΕΟΝ

Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΜΠ

Ώρα προβολής: 19:15

Ηθοποιός: Chris McGlade, Claire Rodgerson, Col Tait, Dave Turner, Ebla Mari, Jordan Louis, Trevor Fox

Σκηνοθέτης: Ken Loach

Είδος: Κοινωνική

 

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΧΕΙΜΩΝΑ

Ώρα προβολής: 21:30

Σκηνοθεσία: Αλεξάντερ Πέιν

Ηθοποιοί: Πολ Τζιαμάτι, ΝταΒάιν Τζόι Ράντολφ, Ντόμινικ Σέσα

Διάρκεια: 133 λεπτά

Κατηγορία: Κωμωδία


Ροή ειδήσεων

Advertisement