Ερασιτεχνικό
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Η Δάφνη είναι η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής
Με την Δάφνη να κερδίζει το ντέρμπι κορυφής στον Α’ όμιλο συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας με την 20η αγωνιστική.
Η ομάδα της Δάφνης επικράτησε με με 1-0 του Άτλαντα και αύξησε την διαφορά στους τέσσερις βαθμούς.
Στον Β’ όμιλο ο Αστέρας Λεοντίου επέστεψε στις επιτυχίες καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Απόλλωνα Αιγίου με 1-0. Η Πάτρα 2005 είχε εύκολο απόγευμα συντρίβοντας εκτός έδρας με 5-0 τον Αίαντα Πατρών, ενώ ο Αχιλλέας Καμαρών επιβλήθηκε στο ντέρμπι με 2-1 του Φοίνικα Ζήριας.
Συνοπτικά τ’ αποτελέσματα έχουν ως εξής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
20η Αγωνιστική
ΑΟ Τριταίας – Αστέρας Μιντιλογλίου 1-1
Άτλας Α.Σ.- Δάφνη Πατρών 0-1
Φαραϊκός- ΑΕ Νεάπολη 1-1
Παναχαϊκός- Ίκαρος Λακκόπετρας 0-1
Πυρσός Πατρών- Σταροχώρι 3-0
Δίας Σαραβαλίου- Λιμνοχώρι 0-2
Κρίνος- Ολυμπιακός Φίλων Ποδοσφαίρου α.α. 3-0
ΕΠΟΜΕΝΗ
21η Αγωνιστική
ΑΟ Τριταίας- Α.Σ. Άτλας
Αστέρας Μιντιλογλίου- Φαραϊκός
Δάφνη Πατρών- Παναχαϊκός
ΑΕ Νεάπολη – Πυρσός Πατρών
Ίκαρος Λακκόπετρας- Κρίνος
Σταροχώρι- Δίας Σαραβαλίου
Λιμνοχώρι- Ολυμπιακός Φίλων
Β’ ΌΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
20η Αγωνιστική
Αίας Πατρών- Πάτρα 2005 0-5
Απόλλων Αιγίου- Αστέρας Λεοντίου 0-1
ΑΕ Αιγίου – Πανιώνιος Αχιλλέας 2-1
Πετεινοί- Α.Ε. Αρόης 1-2
Ηρακλής Πατρών- Άβυθος Αιγιάλειας 2-1
Αστέρας Τέμενης- Απόλλων Εγλυκάδος 0-2
Αχιλλέας Καμαρών- Φοίνικας Ζήριας 2-1
ΕΠΟΜΕΝΗ
21η Αγωνιστική
Αίας Πατρών- Απόλλων Αιγίου
Πάτρα 2005 – ΑΕ Αιγίου
Αστέρας Λεοντίου- Πετεινοί
Πανιώνιος Αχιλλέας- Ηρακλής Πατρών
Αρόης Α.Ε.- Αστήρ Τέμενης
Άβυθος Αιγιάλειας- Αχιλλέας Καμαρών
Φοίνικας Ζήριας- Απόλλων Εγλυκάδος
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Δάφνη Πατρών 46-13 50
Ατλας Πατρών 49-18 46
Αστέρας Μιντιλογλίου 37-14 41
Λιμνοχώρι 34-16 40
Σταροχώρι 41-25 39
Πυρσός Πατρών 34-24 35
Δίας Σαραβαλίου 38-31 26
Ίκαρος Λακκόπετρας 35-41 26
ΑΟ Τριταίας 31-40 22
Φαραϊκός 28-32 20
Παναχαϊκός 30-37 19
Νεάπολη Πατρών 21-50 14
Κρίνος 21-54 10
Ολυμπιακός Φίλων 8-58 -8
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕ Πάτρα 2005 40-22 40
Αχιλλέας Καμαρών 35-20 38
Αστέρας Λεοντίου 31-21 37
Ηρακλής Πατρών 41-17 36
Φοίνικας Ζήριας 40-27 36
ΑΕ Αιγίου 38-29 33
Απόλλων Συνοικισμού 39-30 31
Πανιώνιος/Αχιλλέας 34-21 30
ΑΕ Αρόης 46-42 30
Απόλλων Εγλυκάδας 35-33 27
Αστέρας Τέμενης 32-28 26
Αβυθος Αιγιαλείας 31-46 26
Πετεινοί 20-50 6
Αίας Πατρών 16-92 0