Ερασιτεχνικό

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-PLAY OFF: Επέστρεψαν δυναμικά οι ερυθρόλευκοι

Ο Άρης Πατρών νίκησε (2-1) στο ντέρμπι των μπαράζ ανόδου της Α’ Κατηγορίας τον Πανμοβριακό εκμεταλλευόμενος με τον καλύτερο τρόπο την ήττα του Ατρόμητου από τη Νίκη Προαστίου

Νέα δεδομένα στα μπαράζ ανόδου και στην κατάκτηση του πρωταθλήματος καθώς η Νίκη Προαστίου νίκησε με 2-0 τον Ατρόμητο φρενάροντάς τον με τους πορτοκαλί ωστόσο να κατέχουν ακόμα την πρώτη θέση έχοντας 25 βαθμούς. Τα τέρματα της Νίκης πέτυχαν οι Αντωνόπουλός (8’) και Φούντος (81’).

Από την άλλη ο Άρης Πατρών εκμεταλλεύτηκε το στραβοπάτημα και στο σημαντικότερο ματς της αγωνιστικής επικράτησε με 2-1 του Πανμοβριακού και επέστρεψε δυναμικά στη διεκδίκηση του τίτλου μειώνοντας στον έναν βαθμό (24β.). Τα τέρματα των ερυθρόλευκων που είχαν ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο πέτυχαν οι Σταυρόπουλος (10’) και Σπανός (20’). Ο Πανμοβριακός το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο δεύτερο ημίχρονο σε 2-1 με τον Σκούτα (48’) που ήταν και το τελικό σκορ στο ντέρμπι.

Η Θύελλα Πατρών δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στον Κεραυνό, καθώς τον νίκησε εκτός έδρας με καθαρό σκορ 2-0 πηγαίνοντας στους 22 βαθμούς. Για τους γαλάζιους σκόραραν οι Κουτσαντώνης (8’) και Ντίνος (60’).

Το Πάτραι σημείωσε την πρώτη του νίκη στα μπαράζ καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 3-2 του Διαγόρα. Για τους πράσινους σκόραραν οι Καράγιωργας (20’), Δημόπουλος (31’), Σουγλέρης (82’) ενώ για τον Διαγόρα ο Σκούρτας (43′, 88′).