Ερασιτεχνικό

ΚΥΠΕΛΛΟ: Ο Διαγόρας στα ημιτελικά του θεσμού

Ο Διαγόρας είναι ο μεγάλος νικητής στο τρίτο παιχνίδι της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών καθώς επικράτησε στην παράταση (1-1 κ.δ.) της Νίκης Προαστίου με σκορ 3-1.

Η Νίκη προηγήθηκε στο 18’ με γκολ που σημείωσε ο Σοφιανόπουλος για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια στο 32’ ο συνήθης ύποπτος Σκούρτας (1-1) με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην παράταση. Εκεί ο Διαγόρας κατάφερε να σημειώσει το 2-1 στο 110’ της συνάντησης με τον Κ. Μαλτέζο και στο 120’ ο Σκούρτας διπλασίασε τα τέρματα του με εύστοχο κτύπημα πέναλτι διαμορφώνοντας το τελικό 3-1. Σκορ το οποίο έδωσε το εισιτήριο στην ομάδα των Βραχνεϊκων για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Στα ημιτελικά να θυμίσουμε έχουν περάσει οι Εθνικός και Κεραυνός.

Η προημιτελική φάση ολοκληρώνεται με το παιχνίδι που θα διεξαχθεί στις 10/4 (4μ.μ.) ανάμεσα στον Πανμοβριακό και την Θύελλα Πατρών.