Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Αναβλήθηκαν τέσσερα ματς-Νίκες μόνο για δύο

Published

on

Η χθεσινή, αλλά και η σημερινή κακοκαιρία που έπληξε την Δυτική Ελλάδα, αλλά και κυρίως την Πάτρα, είχε ως αποτέλεσμα να αναβληθούν τέσσερις αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Αχαΐας.

Πιο συγκεκριμένα  το παιχνίδι του Α΄ ομίλου ανάμεσα στον Αστέρα Τσουκαλεΐκων και τον Δία Σαραβαλίου ξεκίνησε, αλλά στο 40΄υπήρξε οριστική διακοπή, ενώ δεν υπήρχε σκορ.

Για τον Β΄ όμιλο, ο αγώνας μεταξύ της Θύελλας Πατρών και του Πήγασου Μπεγουλακίου αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου.

Τέλος για τον Γ΄ όμιλο της ίδιας κατηγορίας ο αγώνας Νίκη Προαστίου–Καλάβρυτα άρχισε κανονικά, ενώ  το σκορ ήταν 2-1 υπέρ των φιλοξενούμενων, 1-2, υπήρξε οριστική διακοπή στο ημίχρονο, ενώ το παιχνίδι Αετός Πατρών-Άνω Καστρίτσι ξεκίνησε μεν και επίσης ήταν χωρίς σκορ, τελικά ήρθε οριστική διακοπή στο ημίχρονο.

Από εκεί και έπειτα, η Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας επιβλήθηκε  5-1 του Δαβουρλής K. 92  και ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου κέρδισε 2-1 τον Αετό Ρίου. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των αγώνων στην Α΄ και Β΄ κατηγορία έχουν ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δίας Σαραβαλίου 0-0 (40΄οριστική διακοπή)

Αχαιός Σαραβαλίου-Ίκαρος Πετρωτού 2-2 (25΄, 49΄, Μικελάτος – 65΄Γαβριήλ, 84΄ Λαμπρόπουλος, Χαμένο πέναλτι: 90΄Μικελάτος, απέκρουσε ο Κατσαίτης)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Πατρών-Πήγασος Μπεγουλακίου (αναβλήθηκε)

AΠΣ Πάτραι-Εθνικός/ Πολύτεκνος (17.30)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας-Δαβουρλής K. 92 5-1 (39΄, 45΄+2΄, 65΄Σπανός, 73΄αυτ. Πολίτης, 85΄ Ξύδης – 16΄ Κουμπουρλής)

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αετός Ρίου 2-1 (22΄, 55΄ Καραχανίδης – 74΄Παπαχριστόπουλος)

Νίκη Προαστίου–Καλάβρυτα 1-2 (14΄Πατρώνης – 17΄ Γ. Τσαβαλάς, 33΄Γκλαβάς – οριστική διακοπή στο ημίχρονο)

Αετός Πατρών-Άνω Καστρίτσι 0-0 (οριστική διακοπή στο ημίχρονο)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Φαραϊκός-Σταροχώρι 0-1 (3΄ Γ. Αντωνακόπουλος – 15΄ οριστική διακοπή)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πετεινοί-Φλόγα Ρόδιας 1-2 (14΄ Καλόφωνος – 35΄Κατσαούνης, 37΄Γ. Χριστόπουλος – 38΄οριστική διακοπή)

Α.Ε. Αιγίου-Αργυρά Πατρών 0-0