Παρασκευή 20 Μαΐου 2022
Connect with us

Ποδόσφαιρο

Ο στόχος δεν αλλάζει για τον Διαγόρα

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Ο έμπειρος προπονητής του Διαγόρα, Αλέξης Σπηλιόπουλος μιλάει για το σημερινό παιχνίδι με τον πρωτοπόρο Τηλυκράτη

 

Ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι δίνει σήμερα (3 μ.μ.) η ομάδα του Διαγόρα Βραχνεΐκων για την 14η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ΄ εθνικής στην Λευκάδα.

Οι Βραχνιώτες καλούνται να αντιμετωπίσουν τον πρωτοπόρο Τηλυκράτη ο οποίος είναι από τις ομάδες που ξεχωρίζουν για την δυναμική του και θα προσπαθήσουν να πάρουν κάτι από την συγκεκριμένη αναμέτρηση.

Ο Διαγόρας έχει αποδείξει όλα αυτά τα χρόνια που αγωνίζεται στη Γ΄ Εθνική ότι κοιτάει στα «μάτια» τον οποιοδήποτε αντίπαλο και ουκ ολίγες φορές έχει κάνει ζημιές.

Ο έμπειρος τεχνικός του Διαγόρα, Αλέξης Σπηλιόπουλος μίλησε για το συγκεκριμένο παιχνίδι ο οποίος ανέφερε ότι περιμένουν με ανυπομονησία να επιστρέψουν σε αγωνιστικούς ρυθμούς:

«Όλοι γνωρίζουμε ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι με τον Τηλυκράτη είναι πολύ δύσκολο αλλά για εμάς είναι μια πρόκληση που παίζουμε με τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας», τόνισε στη «Γ» ο Αλέξης Σπηλιόποπυλος και συνέχισε: «Περιμένουμε με ανυπομονησία να μπούμε σε αγωνιστικό ρυθμό, έχουμε δουλέψει σκληρά και είμαστε έτοιμοι όσο αφορά την διαδικασία της προετοιμασίας.

Ο Τηλυκράτης είναι μια ομάδα πολύ καλή και βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, εμείς όμως θα αγωνιστούμε για τη νίκη, για το καλύτερο δυνατόν αποτέλεσμα. Κάθε παιχνίδι το κοιτάμε ξεχωριστά και αυτό που ζητάω συνεχώς από τους ποδοσφαιριστές είναι να είμαστε συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι αλλά και στο πλάνο μας».

Εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού έχουν μείνει τέσσερις ποδοσφαιριστές και αυτοί είναι οι Τσεκούρας, Καπετανάκης, Γ. Παπαδόπουλος, Αλιφεράκης, Τριανταφυλλόπουλος, Γεωργαντόπουλος και Καραμπούλας.

Από ’κει και πέρα ο Αλέξης Σπηλιόπουλος έχει επιλέξει τους παρακάτω ποδοσφαιριστές: Μπαρδάκης, Μικές, Σιδέρης, Αγκαράι, Σταυρόπουλος, Δημόπουλος, Καλλιτσουνάκης, Αποστολόπουλος, Ν. Βλασόπουλος, Θ. Βλασόπουλος, Αλεξανδρής, Σκούρτας, Σταθόπουλος, Σακελλαρόπουλος, Παπαϊωάννου, Σπανός και Σκεπετάρης.

Η αποστολή θα ξεκινήσει από την Πάτρα στις 9:30 π.μ. θα κάνει μια στάση στην Αμφιλοχία όπου και θα γευματίσει και εν συνεχεία θα ταξιδέψει για την Λευκάδα.

Διαιτητής της συνάντησης θα είναι ο Κωνσταντίνος Γιούργας από το σύνδεσμο της Κέρκυρας με βοηθούς τους Ιωάννη Μίχο και Σπυρίδωνα-Στυλιανό Μερκούρη από τον ίδιο σύνδεσμο.

Αναλυτικά οι διαιτητές, που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις της 14ης αγωνιστικής (ώρα έναρξης 15:00) με τους βοηθούς είναι οι εξής:

 

ΑΙΑΣ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟΥ

Διαιτητής: Νεόφυτος Αντωνιάδης (Κεφαλονιάς/Ιθάκης)

Βοηθοί: Άγγελος Καρράς (Αχαΐας), Αλεξία Σταθοπούλου (Αχαΐας).

 

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Γιούργας (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Ιωάννης Μίχος (Κέρκυρας), Σπυρίδων-Στυλιανός Μερκούρης (Κέρκυρας).

 

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΆΡΤΑΣ

Διαιτητής: Αθανάσιος Κεφίλης (Κορίνθου)

Βοηθοί: Παναγιώτης Σπηλιώτης (Κορίνθου), Άγγελος Οικονόμου (Κορίνθου).

 

 Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ-ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ

Διαιτητής: Ιωάννης Παπαγεωργόπουλος (Αργολίδας)

Βοηθοί: Παναγιώτης Τσούκας (Αρκαδίας), Μάριος Παπαγεωργίου (Αρκαδίας)

*Ο ΠΑΟ Βάρδας παίρνει άκοπα τους τρεις βαθμούς, λόγω αποχώρησης από το πρωτάθλημα του Αμβρακικού Λουτρού.

Ποδόσφαιρο

Ξανά ο Μύρτσος στα Προσφυγικά

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Στην Πάτρα θα βρεθεί ξανά ο παλαίμαχος πορτιέρο Γιώργος Μύρτσος θέλοντας να παρακολουθήσει την αναμέτρηση του Πάτραι με τον Πανγυθεατικό για την 4η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου για την Γ’ Εθνική.

Ο Μύρτσος που έχει φορέσει την φανέλα των πράσινων είχε βρεθεί ξανά στην Αχαϊα και παρακολούθησε την πρεμιέρα των πράσινων με τον Πανθιερατικό όπου και είχε νικήσει με το ευρύ 3-0.

Περισσότερα

Ποδόσφαιρο

Τιμά την μνήμη του Μάκη Ηλιόπουλου

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Μια πολύ όμορφη κίνηση θα κάνει η διοίκηση του ΑΠΣ Πάτραι καθώς στην αναμέτρηση της 4ης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου για την Γ’ Εθνική με αντίπαλο τον Πανγυθεατικό θα τιμήσει την μνήμη του Μάκη Ηλιόπουλου.

Ο αείμνηστος που έφυγε από την ζωή στις 6/5/1999 έχει φορέσει την φανέλα του ΑΠΣ Πάτραι υπερασπίζοντας την εστία των «πράσινων».

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

Στα πλαίσια του αγώνα του Σαββάτου για την 4η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική η διοίκηση του συλλόγου θα τιμήσει τη μνήμη του ποδοσφαιριστή του Πάτραι, Μάκη Ηλιόπουλου που έφυγε πρόωρα από τη ζωή στις 6/5/1999.

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ- ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Ο Πετρόπουλος στο Δίας-Δαβουρλής, ο Καδδάς στο Ικαρος – Αετός Ρίου

Δημοσιεύθηκε

στις

Κρίσιμη είναι η προτελευταία αγωνιστικά στα μπαράζ παραμονής της Α’ Κατηγορίας. Δυστυχώς οι αναμετρήσεις αντί να διεξαχθούν όλες μαζί όπως είθισται σε τέτοιες διαδικασίες, λάθη από την αρχή της Ενωσης αυτό δεν μπορεί να γίνει εφικτό.

Αναλυτικά τα πρόγραμματα με τους διαιτητές έχει ως εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/5 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-PLAYOUT

Γήπ. Καλαβρύτων, 5μ.μ.: Καλάβρυτα-Εθνικός/ Πολύτεκνος, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 5μ.μ.: Ικαρος Πετρωτού-Αετός Ρίου, Παναγιώτης Καδδάς

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 5μ.μ.: Αναγέννηση Πατρών-Δόξα Νιφορεΐκων, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 7:30μ.μ.: Δίας Σαραβαλίου-Δαβουρλής K. 92, Χαράλαμπος Πετρόπουλος.

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πλαστήρα, 5μ.μ.: ΑΕ Αιγίου-Πετεινοί, Νίκος Δανιήλ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/5

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-PLAYOUT

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 5μ.μ.: Πήγασος Μπεγουλακίου-Λιμνοχώρι, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Προσφυγικών, 5μ.μ.: Α.Π.Ο. Αρόη-Άνω Καστρίτσι, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 7:30μ.μ.: Πάτρα 2005 -Αχαιός Σαραβαλίου, Νίκος Χρονάς.

 

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Αχιλλέα, 1:30μ.μ.: Γαλήνη-Πείρος Ισώματος, Νίκος Δανιήλ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 2μ.μ.: Αχαϊκός-Ολυμπιακός Πατρών, Ανδρέας Μπαρλής

Γήπ. Ντα Λουζ, 5μ.μ.: Φαραικός-Ατρόμητος Λάππα, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Μιντιλογλίου, 5μ.μ.: Αστέρας Μιντιλογλίου-Πυρσός Πατρών, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 5μ.μ.: Σταροχώρι-Ικαρος Λακκόπετρας, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 5μ.μ.: Δάφνη Πατρών-Περιβόλα, Αλέξης Καμζόλας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 11:30π.μ.: Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας -Φλόγα Ρόδιας, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Ροδιάς, 5μ.μ.: Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Αυτόνομη, Σταύρος Παπιγκιώτης

Γήπ. Ρίου, 5μ.μ.; A.E. Δρέπανου-Απόλλων Εγλυκάδος, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Γήπ. Ζήριας, 5μ.μ.: Φοίνικας/Ζήριας-Αστέρας Τέμενης, Σπύρος Παλαιολόγος

Γήπ. Αχιλλέα, 5μ.μ.: Πανιώνιος/Αχιλλέας -Αργυρά Πατρών, Νίκος Μιχαλόπουλος

Γήπ. Πλαστήρα, 5μ.μ.: Άβυθος Αιγιάλειας-Ζαβλάνι/Αίας, Αριστόβουλος Σπηλιόπουλος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-PLAYOFF

Α ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Μετοχίου, 5μ.μ.: Μετόχι-ΑΟ Τριταίας, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Νιφορεΐκων, 5μ.μ.: Κρίνος-ΑΕ Ροϊτίκων, Γιάννης Κονιδάρης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Προσφυγικών, 1:30μ.μ.: Α.Ε. Αρόης-Ολυμπιακός Καμαρών, Κώστας Ταξιάρχης

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα