Ερασιτεχνικό

Ισόπαλο το ντέρμπι στα Προσφυγικά-Παραμένει πρώτος και στο +1 ο Άρης Πατρών

Published

on

Δεν ανέδειξε νικητή ο μεγάλος αγώνας ανάμεσα στον Άρη Πατρών και τον Παναιγιάλειο, αφού οι δυο ομάδες έμειναν στο 1-1.

Ο Παναιγιάλειος προηγήθηκε στο 11’ λεπτό με κοντινό πλασέ του Ανδρέα Σπανού, ο οποίος αποβλήθηκε στο 30’ λεπτό με 2η κίτρινη κάρτα.

Ο Άρης έφτασε  στην ισοφάριση στο 62’ λεπτό με κεφάλια του Γ. Σπανού, ενώ έχασε  ευκαιρίες για να φτάσει και στην νίκη.

Άρης Πατρών (Θανάσης Παπουτσής): Αναστασοβίτης, Πανάρετος, Μενύχτας, Μεντζελόπουλος, Δασουράς, Γεωργόπουλος (15′ Μητρόπουλος), Αγγελής (90+2 Γράβαλος), Μπούμπαλης, Σπανός, Κουτρούμπας (79′ Οικονομόπουλος), Κωστής.

Παναιγιάλειος (Θεόδωρος Ανδριόπουλος): Αθανασόπουλος, Βλάχος, Χούσα (70′ Οικονόμου), Κοτσόκολος, Παπαδόπουλος, Σπανός Μιχ., Αρβανίτης (66′ Σκούτας), Μπούνας , Λιάτος, Σπανός Aνδρ., Γκάτσης.