LIVE: Παναχαϊκή-Ιωνικός 1-1 (Τελικό)

Δείτε LIVE μέσω του gnomip.gr την εξέλιξη αγώνα, ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Ιωνικό αγώνας που διεξάγεται εντός έδρας για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα 2. Στην επιμέλεια της ιστοσελίδας είναι ο Τάσος Αγγελόπουλος.

Καλησπέρα σας κύριες και κύριοι, ο αγώνας με τον Ιωνικό μόλις ξεκίνησε.

Σουτ του Κυρσανίδη από καλή θέση η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και περνά άουτ.

Γύρισμα του Κυρσανίδη, ο Χριστόπουλος βρέθηκε σε θέση βολής σούταρε απόκρουσε ο Αγριμάκης.

22΄ ΓΚΟΛ: Ο Σάλαζαρ είδε τον Ντάουντα σε καλή θέση ο παίκτης του Ιωνικού από πλάγια είχε και αμυντικό της κοκκινόμαυρης ομάδας δίπλα του πέρασε την μπάλα πάνω από τον Κολοβούρη και η ομάδας της Νίκαιας σκοράρει 0-1.

32΄Ο Σάλαζαρ βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, έκανε το πλασέ η μπάλα πέρασε άουτ.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου: Παναχαϊκή-Ιωνικός 0-1.

Β΄ Ημίχρονο

Ο αγώνας ξεκίνησε στο γήπεδο της Αγυιάς Παναχαϊκή-Ιωνικός.

46΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Παραστατίδης, εκτός ο Κυρσανίδης.

52΄ Ο Αλίμπε προσπάθησε να πλασάρει έστω και πεσμένος ο Αγριμάκης αποσώβησε τον κίνδυνο για την ομάδα του.

55΄ ΓΚΟΛ: Λάθος γύρισμα αμυντικού του Ιωνικού, έκλεψε ο Ευθύμης Χριστόπουλος, πέρασε τον Αγριμάκη και 1-1.

64΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Αποστολόπουλος, έξω ο Αλίμπε.

69′  ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Γκαρντάφσκι, εκτός ο Γιακουμάκης.

71΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Χριστοδουλής έξω ο Αγριμάκης.

76΄ Ο Αποστολόπουλος με σουτ δεν κατάφερε να νικήσει τον Χριστοδουλή, ύστερα από την πάσα του Παραστατίδη.

78΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Ντε Ολιβέιρα, εκτός ο Χριστόπουλος.

80΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Γκοράνοφ, έξω ο Τζανακάκης.

80΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Σίλβα, εκτός ο Σερπέζης.

86΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Μούλντερ, έξω ο Τόσκα.

87΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Μαρτίνεθ, εκτός ο Λοττίν.

Συμπληρώθηκαν 90 λεπτά αγώνα και τέταρτος διαιτητής έδειξε 8 λεπτά καθυστερήσεων.

90΄+1 Σουτ του Σίλβα για λογαριασμό του Ιωνικού η μπάλα περνά άουτ.

90΄+2 ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Λινάρδος, έξω ο Τασουλής.

90΄+4 Σουτ του Παραστατίδη η μπάλα περνά άουτ.

Παναχαϊκή-Ιωνικός 1-1 Τελικό.

Κύριες και κύριοι καλό σας βράδυ.

Ο Ιωάννης Στεργιώτης του συνδέσμου διαιτητών Αθηνών, θα διευθύνει την αναμέτρηση της Παναχαϊκής με τον Ιωνικό. Βοηθούς έχει τους Χρήστο Μητροφάνη και Δημήτριο Αλέξανδρο Σταυρόγλου. Τέταρτος διαιτητής είναι ο Ιωάννης Τσατσούλης, αμφότεροι από τον ίδιο σύνδεσμο. Παρατηρητής διαιτησίας  είναι ο Παναγιώτης Αργυρός Αθηνών.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Γιάννης Τάτσης): Κολοβούρης, Τόσκα (86΄Μούλντερ), Καραγιάννης, Κυρσανίδης (46΄ Παραστατίδης), Γκανσιέρ, Νάστος, Μπάρετ, Λοττίν (87΄ Μαρτίνεθ), Μασούρας, Χριστόπουλος (78΄Ντε Ολιβέιρα), Αλίμπε (64΄Αποστολόπουλος).

Στον πάγκο βρίσκονται οι Μικές, Αποστολόπουλος, Ντε Ολιβέιρα, Γρηγορόπουλος, Μούλντερ, Λιοφάγος, Παραστατίδης, Μαρτίνεθ, Τραορέ.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γιώργος Σίμος): Αγριμάκης (71΄Χριστοδουλής), Τασουλής (90΄ Λινάρδος), Ντε Βινσέντι, Οικονομίδης, Ντάουντα, Γιακουμάκης (69΄Γκαρντάφσκι), Σερπέζης (80΄ Σίλβα), Σόουζα, Τζανακάκης (80΄ Γκοράνοφ), Ζάχαβι, Σάλαζαρ.

Στον πάγκο βρίσκονται οι Χριστοδουλής, Ιμεραλιλάϊ, Τσιριγώτης, Πογοσιάν, Λινάρδος, Γκοράνοφ, Σίλβα, Γκαρντάφσκι, Δρίτσας.