SUPER LEAGUE 2: Με το δεξί η Αναγέννηση, ισοπαλία για Λεβαδειακό

Η Super League 2 και ο Α’ όμιλος με τρία ματς για τη 15η αγωνιστική άνοιξαν την αυλαία των ποδοσφαιρικών αναμετρήσεων για το 2024. Η Αναγέννηση Καρδίτσας επικράτησε 2-1 του Ηρακλή ενώ ισόπαλα έληξαν τα παιχνίδια Κοζάνη – Λεβαδειακός (0-0), Μακεδονικός – Αιολικός (1-1).

ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ 2-1

Στην Καρδίτσα η Αναγέννηση επικράτησε με 2-1 του Ηρακλή με σκόρερ για τους γηπεδούχους τους Σταμόπουλο στο 2΄ και Κονίλιο στο 83΄ ενώ για τους φιλοξενούμενους μείωσε ο Έμπο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΚΟΖΑΝΗ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 0-0

Στην Κοζάνη, η τοπική ομάδα έμεινε σε «λευκή» ισοπαλία με τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό στο ντεμπούτο του Σωκράτη Οφρυδόπουλου στον πάγκο της ομάδας της Βοιωτίας.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΑΙΟΛΙΚΟΣ 1-1

Τέλος, στην Ευκαρπία, Μακεδονικός και Αιολικός τελείωσαν ισόπαλοι με 1-1. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Μπουλάτοβιτς στο 48΄ ενώ για τους φιλοξενούμενους ισοφάρισε ο Γιοκέ στο 55΄.