H Παναχαϊκή χάνει στο ημίχρονο από τον Λεβαδειακό

Δεν τα πήγε καλά στο α΄ ημίχρονο η ομάδα της Παναχαϊκής η οποία χάνει με 2-0  εκτός έδρας με τον Λεβαδειακό για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 2 και έχει δύσκολο έργο για τη συνέχεια.

Βεβαία η Πατρινή ομάδα στάθηκε αφενός άτυχη αφού το 1-0 έγινε από αυτογκόλ του Σταμόπουλου στο 10΄  αλλά και αδικήθηκε αφού το 2-0 έγινε στο 34΄ από γκολ που προήλθε με χέρι του Μυτίδη και κακώς μέτρησε από τον ρεφερι Μαλούτα.

H ομάδα του Καραπίτσου είχε καλές στιγμές στο α΄ ημίχρονο όπου θα μπορούσε να σκοράρει  είχε το πρώτο σουτ στο 4′ με τον Τσερούτι, στο 42΄ το σουτ του Γιούση  έδιωξε σε κόρνερ ο Μένκα και στο 44΄ το πολύ καλό φάουλ του Τσερούτι στο 44′, που μπλόκαρε χαμηλά  ο πρώην πορτιέρο της Παναχαϊκής.

Παναχαϊκή (Χρήστος Καραπίτσος): Σούλης, Πάνος, Πατάπης, Λαρρέα, Σταμόπουλος, Μπρους, Μαρκοπουλιώτης, Ανάκογλου, Τσερούτι, Γιούσης, Κουσκουνάς.

Λεβαδειακός (Τζιουσέπε Σανίνο): Μένκα, Μύγας, Λιάγκας, Παναγιώτου, Τσάπρας, Μεχία, Κονέ, Πολέττο, Μαρίνος, Μυτίδης, Κωστή.