Λοιπά Αθλήματα

Οι έφηβοι του ΝΟΠ νίκησαν στη πρεμιέρα της τελικής φάσης

Published

on

Μετά από ένα ιδιαίτερο παιχνίδι το οποίο δίεκοπη για μισή ώρα λόγω δυσλειτουργίας στο φωτισμό, η εφηβική ομάδα πόλο του ΝΟΠ νίκησε με 13-12  της Βουλιαγμένης στη πρεμιέρας της τελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος που διεξάγεται στην Αθήνα και είναι σε τροχιά πρόκρισης.

Η Πατρινή ομάδα μπήκε δυνατά, έκανε πολύ καλή εμφάνιση στο 1ο 8λεπτο που έληξε 4-2, όμως στη συνέχεια επηρεάστηκε από την μισάωρη  η διακοπή και το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 6-6.

Οι δαίμονες όμως στο 3ο 8λεπτο ανέβασαν την απόδοσή του και με μια σειρά από πολύ καλές επιθέσεις προηγήθηκαν με 11-9.

Στην τελευταία περίοδο η Βουλιαγμένη μπήκε πιο δυνατά και ισοφάρισε σε 11-11 αλλά με αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά  ο ΝΟΠ έδειξε ψυχραιμία και επικράτησε  με 13-12.

Τα 8λεπτα: 4-2, 2-4, 5-3, 2-3.

Επόμενο παιχνίδι για το ΝΟΠ είναι το πρωί (10.30) της Παρασκευής, όπου θα αντιμετωπίσει τα Χανιά.