LIVE το παιχνίδι της Παναχαϊκής με τον Φωστήρα (1-2 ΤΕΛΙΚΟ)

Η Παναχαϊκή αντιμετωπίζει σήμερα (29/8) στις 5μ.μ. στον Ταύρο για την 1η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος τον Φωστήρα

ΤΟ ΦΙΛΜ

ΤΕΛΟΣ Η Παναχαϊκή παίρνει την προκριση στον Ταύρο νικώντας με 2-1 τον Φωστήρα

94′ ΚΙΤΡΙΝΗ ο παίκτης της Παναχαϊκής Αθανασόπουλος

92′ ΚΙΤΡΙΝΗ ο παίκτης του Φωστήρα Κουλούρης

Συμπληρώθηκαν  τα 90΄στον Ταύρο και ξεκινάνε οι καθυστερήσεις

84′ Σουτ του Δηλαβέρη ο Κωνσταντακόπουλος σώζει με προβολή

Εξαιρετικός ο Σμίλτος ο οποίος έχει σταθεί “βράχος” στην άμυνα της Παναχαϊκής όποτε έχει χρειαστεί

76′ ΚΙΤΡΙΝΗ: ο παίκτης του Φωστήρας Βλάχος

ΚΟΚΚΙΝΗ 75′  ο Πολίτης για άτσαλο μαρκάρισμα δέχτηκε την 2η κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε σε ένα καθοριστικό σημείο της αναμέτρησης

Cooling Break απο τον διαιτητή Αλιάγα για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 56′ Ολική ανατροπή, εξαιρετική σέντρα απο τον Στεργίδη ο Μπουρλάκης κατεβάζει ωραία την μπάλα και την στέλνει στα δίχτυα για το 1-2

47′ ΚΙΤΡΙΝΗ ο παίκτης της Παναχαϊκής Χαντί (έβγαλε την φανέλα για να πανηγυρίσει το γκολ)

ΓΚΟΟΟΟΟΛ: 47′ Σμίλτος κλέβει την μπάλα απο τον αντίπαλό του τροφοδοτεί τον Χαντί που με υποδειγματικό πλασέ φέρνει το παιχνίδι στα ίσια (1-1)

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με τους δύο προπονητές να μην πραγματοποιούν κάποια αλλαγή

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ο διαιτητής της Δ. Αττικής Αριστείδης Αλιάγας σφυρίζει την λήξη του πρώτου ημιχρόνου στέλνοντας τις δύο ομάδες στ’ αποδυτήρια για την ανάπαυλα

45+ O Στασινόπουλος πραγαμτοποιεί ωραία σέντρα η μπάλα πέρασε μέσα στην περιοχή με τον Κραβαρίτη να μαζεύει την μπάλα

45′ Εκτέλεσε φάουλ ο Ιωαννίδης, ο Πεχλιβανίδης χάνει μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 2-0

38′ Καλό σουτ του Λέκκα μπλόκαρε ο Αθανασόπουλος

35′ ΚΙΤΡΙΝΗ ο παίκτης του Φωστήρα Λέκκας

31′ KΙΤΡΙΝΗ ο παίκτης της Παναχαΐκή Πολίτης

H Παναχαϊκή έχει ισορροπήσει το παιχνίδι και προσπαθεί να φέρει το παιχνίδι στα ίσια

26′ Καλό σουτ του Λυμπέρη μετά από ασίστ του Κυβελλίδη η μπάλα κόντραρε και χάθηκε μεγάλη ευκαιρία

17′ Μπαλιά του Στασινόπουλου μέσα στην “καρδιά” της περιοχής του Φωστήρα ο Κυβελλίδης χάνει μεγάλη ευκαιρία για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια.

9’ Η πρώτη τελική προσπάθεια της Παναχαϊκής με ωραίο σουτ του Παπαχρονόπουλου με την μπάλα να περνάει άουτ

ΓΚΟΛ: 4’ Ο Μπερνιδάκης νίκησε από τα 11 βήματα τον Αθανασόπουλο που έπεσε στην σωστή γωνία όμως δεν κατάφερε να αποσοβήσει το 1-0

3′ Χέρι του Τσίγκρηλα μέσα στην περιοχή ο διαιτητής Αλιάγας καταλογίζει πέναλτι υπερ του του Φωστήρα

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Λ. Καραδήμος): Κραβαρίτης, Βλάχος, Ιωαννίδης, Χριστοφιλέας, Πεχλιβανίδης, Καρυτινός (56′ Δηλαβέρης), Πινιώτης (56′ Σταύρου), Πίσσας (81′ Ντούνιας), Τσιώλης, Λέκκας (72′ Ταμπάκης), Μπερνιδάκης

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ζ. Κάλαϊντζης): Αθανασόπουλος, Πολίτης, Τσίγκρηλας (7’ λ.τ. Σμίλτος), Κωνσταντακόπουλος, Στασινόπουλος (70′ λτ. Μπελεζάκης), Τεγούσης, Παπαχρονόπουλος, Χαντί (81′ Κοτσόκολος), Στεργίδης (81′ Λούσκο), Μπουρλάκης, Κυβελίδης.