Δείτε Live το παιχνίδι της Παναχαϊκής με τον Τηλυκράτη (0-0 ημ.)-Τελικό 1-0 ο Τηλυκράτης

Δείτε μέσω του gnomip.gr  το παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Τηλυκράτη Λευκάδας και την Παναχαϊκή για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Σε λίγα λεπτά ξεκινά η αναμέτρηση και στην επιμέλεια της ιστοσελίδας είναι ο Τάσος Αγγελόπουλος.

Να θυμίσουμε ότι η Παναχαϊκή την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησε εύκολα του Διαβολιτσίου με 5-0 εντός έδρας ενώ ο Τηλυκράτης Λευκάδας κέρδισε με 6-2 τον Αμβρακικό Λουτρού ο  οποίος και αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Ο Κωνσταντίνος Νέος του συνδέσμου Ηπείρου ορίστηκε να διευθύνει τη σημερινή αναμέτρηση. Βοηθούς θα έχει τους Άγγελο Αθανασίου και Δημήτρη Μάνο του συνδέσμου Κέρκυρας.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Α. Παντζιαράς): Μπλατσιώτης, Μπιμπισίδης, Παναγιωτόπουλος, Πανταζής, Ντότσης, Τόσκα, Ταϊρης (66΄Τσιότρας), Νικλητσιώτης (87΄Μαγκαλιάνης), Περιστέρης (87΄Αζούδης), Γκέτσι (73΄Πετσίτης), Σιμόνι.

Στον πάγκο για τον Τηλυκράτη Λευκάδας βρίσκονται οι: Κωφίδης, Βρεττός, Μαγκαλιάνης, Καταγής, Χαλκιόπουλος, Ιωακειμίδης, Τσιότρας, Αζούδης, Πετσίτης.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ζ. Κάλαϊτζιτς): Αθανασόπουλος, Πολίτης (84΄Στεργίδης), Κωνσταντακόπουλος, Σμίλτος, Λιποράτσε (76΄Κυβελίδης), Τεγούσης, Μπουρλάκης, Κόκας (57΄Παπαχρονόπουλος), Αλεξόπουλος, Χαντί (76΄Στασινόπουλος), Καρακλάιτς.

Στον πάγκο για την Παναχαϊκή βρίσκονται οι: Λούσκος, Κυβελίδης, Παπαχρονόπουλος, Στασινόπουλος, Μπαμπούνης, Γούλας, Κατσής, Στεργίδης.

ΤΕΛΙΚΟ ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ-ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 1-0

Λήξη αγώνα. Κύριες και κύριοι καλό σας βράδυ.

Συμπληρώθηκαν 90 λεπτά παιχνιδιού στη Λευκάδα και στο ματς Τηλυκράτης-Παναχαϊκή και το 1-0 παραμένει

82΄ Κίτρινη κάρτα Πετσίτης

Συμπληρώθηκαν 80 λεπτά αγώνα στη Λευκάδα και η Παναχαϊκή βρίσκεται πίσω στο σκορ από τον Τηλυκράτη.

71΄ Ύστερα από σέντρα του Τεγούση, ο Μπουρλάκης σπαταλά ευκαιρία για να ισοφαρίσει.

69΄ Κίτρινη κάρτα στον Χρήστο Μικέ

69΄ Κίτρινη κάρτα στον Ζέλικο Κάλαϊτζιτς

68΄ ΓΚΟΛ: Ο Γκέτσι βρέθηκε σε θέση βολής και με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 1-0.

65΄ ΑΠΟΚΡΟΥΣΗ: Ο Χρήστος Αθανασόπουλος είναι “φύλακας Άγγελος” καθώς αποκρούει το πέναλτι του Τόσκα, κρατώντας το “μηδέν”.

64΄Κίτρινη κάρτα Σμίλτος

64΄ΠΕΝΑΛΤΙ: Ανατροπή του Σιμόνι από τον Σμίλτο μέσα στην περιοχή και “άσπρη βούλα”.

63΄ Σουτ του Παπαχρονόπουλου, μπλόκαρε ο Μπλατσιώτης.

62΄ Ο Τηλυκράτης πιέζει και η σέντρα του Νικλητσιώτη για το κεφάλι του Σιμόνι, αποκρούστηκε, νέο σουτ του Ταϊρη άουτ.

59΄ Σουτ του Τεγούση από καλή θέση η μπάλα  όμως κόντραρε σε συμπαίκτες του κι έτσι η ευκαιρία χάθηκε.

53΄ Η Παναχαϊκή προσπαθεί να βρει τα πατήματά της και ύστερα από σέντρα του Καρακλάϊτς ο Μπουρλάκης με κεφαλιά δεν κατάφερε να χριστεί σκόρερ.

Κυβελίδης, Στεργίδης, Παπαχρονόπουλος και Στασινόπουλος, έχουν σηκωθεί για ζέσταμα αυτή τη στιγμή για την Παναχαϊκή.

Οι δύο ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, όπως παρατάχθηκαν και στην αναμέτρηση, χωρίς καμία αλλαγή στις συνθέσεις.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-0

45΄ Ο Γκέτσι του Τηλυκράτη πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, σούταρε, αλλά ο Αθανασόπουλος δεν τον αφήνει να σκοράρει.

43΄ Ο Νικλητσιώτης εκτέλεσε κόρνερ ο Σιμόνι έκανε την κεφαλιά, αλλά ο Αθανασόπουλος της Παναχαϊκής την κρατά στο ματς, με την απόκρουσή του.

41΄ Κίτρινη κάρτα Καρακλάιτς

Αισίως συμπληρώθηκαν στο γήπεδο της Λευκάδας 40 λεπτά αγώνα και δεν υπάρχει σκορ στο παιχνίδι Τηλυκράτης- Παναχαϊκή.

33΄ Ο Αλεξόπουλος βρέθηκε μέσα στην περιοχή, έπιασε την κεφαλιά άουτ.

29΄ Φάουλ του Τεγούση στον Ταϊρη ο διαιτητής Νέος ύστερα από διαβουλεύσεις έδωσε έμμεσο, αλλά ευτυχώς πέρασε ανεκμετάλλευτο.

29΄ Κίτρινη Κάρτα Τεγούσης

21΄ Ο Τηλυκράτης θέλησε να βάλει την Παναχαϊκή στα καρέ της, όμως το φάουλ που εκτέλεσε ο Ντότσης αποκρούστηκε από τους αμυντικούς της κοκκινόμαυρης ομάδας και το ματς παραμένει χωρίς σκορ στη Λευκάδα.

17΄ Σουτ του Αλεξόπουλου, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Τηλυκράτη Μπλατσιώτης.

13΄Σου του Χαντί από καλή θέση η μπάλα πέρασε άουτ.

Έχουν ήδη συμπληρωθεί 11 λεπτά παιχνιδιού, η Παναχαϊκή, που σημειωτέον αγωνίζεται με σιέλ εμφάνιση έχει δώσει χώρο στον Τηλυκράτη, πιέζει ψηλά τον αντίπαλό της, όμως δεν έχει καταφέρει ακόμη να σκοράρει.