LIVE: Παναχαϊκή-Τηλυκράτης Λευκάδας 2-0 (Τελικό)

Δείτε LIVE μέσω του gnomip.gr την εξέλιξη αγώνα, ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Τηλυκράτη Λευκάδας, για τη 17η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Στο γήπεδο βρίσκεται ο Χαράλαμπος Γαλαριώτης και στην επιμέλεια της ιστοσελίδας είναι ο Τάσος Αγγελόπουλος.

LIVE-Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Τέλος αγώνα, Παναχαϊκή-Τηλυκράτης Λευκάδας 2-0

90΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Κυβελίδης, έξω ο Αλεξόπουλος.

90΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Μικελάτος, εκτός ο Καρακλάιτς.

87΄ΓΚΟΛ: Σέντρα του Λιποράτσε ο Αλεξόπουλος “έκλεψε” την μπάλα και απέναντι από τον Μπλατσιώτη σημείωσε το 2-0.

86΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Κωνσταντακόπουλος, εκτός ο Μπουρλάκης.

Έντονη είναι η βροχή στο γήπεδο της Αγυιάς και δυσχεραίνει τις προσπάθειες των παικτών και των δύο ομάδων.

78΄Σουτ του Τεγούση, η μπάλα κόντραρε σε πόδια παικτών του Τηλυκράτη και απομακρύνθηκε.

70΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Τσιότρας, έξω ο Ταϊρης.

68΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Τεγούσης, έξω ο Χαντί.

67΄Σουτ του Χαντί μέσα από την περιοχή, η μπάλα αποκρούστηκε από τους αμυντικούς του Τηλυκράτη.

Σταγόνες βροχής έκαναν την εμφάνισή τους στο γήπεδο της Αγυιάς με ψιλόβροχο.

Συμπληρώθηκαν 60 λεπτά αγώνα και το 1-0 ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Τηλυκράτη Λευκάδας παραμένει, αφού πρώτα χάθηκε καλή ευκαιρία από τον Καρακλάιτς.

58΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Περιστέρης, έξω ο Πετσίτης.

52΄ Σουτ του Χαντί έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

Και το παιχνίδι άρχισε με τις δύο ομάδες να μην έχουν αλλαγές στην επανάληψη.

Σε μερικά λεπτά, ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα Παναχαϊκή-Τηλυκράτης Λευκάδας.

LIVE-A΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

ΛΗΞΗ

45΄Σουτ του Χαντί έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Τηλυκράτη Μπλατσιώτης.

40΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Μπακαγιάννης, έξω ο Πανταζής.

38΄ΓΚΟΛ: Ο Χαντί εκτέλεσε και έγραψε το 1-0 μέσα σε πανηγυρισμούς.

37΄ Ανατροπή του Χαντί από αμυντικό του Τηλυκράτη και ο διαιτητής Ρεντίφης έδειξε την άσπρη βούλα.

31΄ Σουτ του Λόρι Κέρι από πλάγια θέση, ο Μπλατσιώτης δεν ανησύχησε και μπλόκαρε την μπάλα.

Σε αυτά τα 30 λεπτά αγώνα, η Παναχαϊκή έχει την υπεροχή, αλλά ο Τηλυκράτης βρίσκει συνεχώς τον τρόπο να κόβει την κάθε επίθεση των κοκκινόμαυρων παικτών.

28΄Σέντρα του Καρακλάιτς, κεφαλιά του Σμίλτου η μπάλα πέρασε άουτ.

24΄ Σουτ του Λόρι Κέρι από καλή θέση, μπλόκαρε ο Μπλατσιώτης.

17΄ Σουτ του Λόρι Κέρι από καλή θέση, η μπάλα κόντραρε σε πόδι αμυντικού του Τηλυκράτη και η μπάλα κατέληξε στα χέρια του τερματοφύλακα Μπλατσιώτη.

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά παιχνιδιού στο γήπεδο της Αγυιάς και δεν υπάρχει σκορ στον αγώνα Παναχαϊκή-Τηλυκράτης Λευκάδας.

12΄ Σουτ του Μπουρλάκη η μπάλα πέρασε άουτ.

10΄ Σουτ του Μπουρλάκη της Παναχαϊκής μέσα από την περιοχή η μπάλα πέρασε άουτ.

Σε αυτά τα πέντε λεπτά αγώνα, η Παναχαϊκή πιέζει τον Τηλυκράτη Λευκάδας, αλλά οι φιλοξενούμενοι κρατούν το “μηδέν” στην άμυνά τους.

Και ο αγώνας ξεκίνησε.

Στο γήπεδο της Παναχαϊκής βρίσκεται και ο Αντιπεριφερειάρχης Φωκίων Ζαϊμης, ενώ τον αγώνα παρακολουθεί και ο προπονητής του Παναιγιάλειου Φάνης Γκέκας.

Χίλιοι και πλέον φίλαθλοι της Παναχαϊκής παρακολουθούν τη συνάντηση με τον Τηλυκράτη.

Οι παίκτες της Παναχαϊκής λίγο πριν την έναρξη μοίρασαν μπλουζάκια στους φιλάθλους με την προσωπογραφία του αείμνηστου Ανδρέα Μιχαλόπουλου, ενώ κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των Μιχαλόπουλου και Σίδερη, που έφυγαν πρόσφατα από τη ζωή.

Καλησπέρα σας σε μερικά λεπτά, θα παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Παναχαϊκής με τον Τηλυκράτη Λευκάδας από το γήπεδο της Αγυιάς.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Λάζαρος Ρεντίφης του συνδέσμου Ανατολικής Αττικής με βοηθούς τους Γκούβα, Κουλοχέρη, ενώ ορίστηκε από την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας (ΚΕΔ) 4ος διαιτητής και είναι ο Βασίλης Τσάκαλης από τον σύνδεσμο Ηλείας.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σ. Παπαδόπουλος): Αθανασόπουλος, Λυμπέρης, Σμίλτος,  Καρπαθάκης, Λιποράτσε, Γούλας, Μπουρλάκης (86΄Κωνσταντακόπουλος), Χαντί (68΄Τεγούσης), Αλεξόπουλος (90΄Κυβελίδης), Καρακλάιτς (90΄Μικελάτος), Κέρι.

Στο πάγκο: Κυβελίδης, Μικελάτος, Λούσκος, Κωνσταντακόπουλος, Θανόπουλος, Παπαχρονόπουλος, Τεγούσης, Κολοβούρης, Στασινόπουλος.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Α. Παντζιαράς): Μπλατσιώτης, Μπιμπισίδης, Παναγιωτόπουλος, Πανταζής (40΄Μπακαγιάννης), Ντόσης, Τόσκας, Ταϊρης (70΄Τσιότρας), Νικλιτσιώτης, Πετσίτης (58΄Περιστέρης), Γκέτσι, Σιμόνι.

Στον πάγκο: Θεοδωρόπουλος, Αγρογιάννης,  Μπαγκαγιάννης, Καταγής, Χαλικιόπουλος, Τόσκας, Πλαστουργός, Αζούδης, Περιστέρης.

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Αχέρων Καν.-Παναγρινιακός 2-2 (64΄πεν. Βασιλειάδης, 75΄Πότσης-14΄, 29΄Κατσής)-Τελικό

Διαβολίτσι-Παναιγιάλειος (αναβλήθηκε)

Εθνικός Σκ.-Αναγέννηση Άρτας 2-0 (21΄Ναγκαγιάμα, 78΄Μαρούδας)-Τελικό

Ναυπακτιακός Αστέρας-Διαγόρας Βραχνεΐκων 1-2 (36΄ Βουκομάνοβιτς-34΄, 57΄Γεωργαντόπουλος πεν.)-Τελικό

Αμβρακικός Λουτρού-Αίας Γασούνης 0-3 α.α.