LIVE: Αίας Γαστούνης-Παναχαϊκή 2-1 (Τελικό)

Δείτε LIVE μέσω του gnomip.gr την εξέλιξη αγώνα, ανάμεσα στον Αίαντα Γαστούνης και την Παναχαϊκή, για τη 18η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Στην επιμέλεια της ιστοσελίδας είναι ο Τάσος Αγγελόπουλος.

ΤΕΛΟΣ ΣΤΗ ΓΑΣΤΟΥΝΗ

Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

90΄ ΑΛΛΑΓΗ: Εκτός ο Παπαχριστόπουλος, μέσα ο Γκουσάβο.

90΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Κυβελίδης έξω ο Τεγούσης.

89΄ΓΚΟΛ: Ο Αίας σκόραρε με τον Βράπι κάνοντας το 2-1.

87΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Κωνσταντακόπουλος, εκτός ο Καρπαθάκης.

82΄Σουτ του Αλεξόπουλου μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

Οι φίλαθλοι της Παναχαϊκής με τη φωνή τους, προσπαθούν να εμψυχώσουν τους παίκτες για να φτάσουν στο δεύτερο γκολ.

75΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Βράπι, έξω ο Σταθάτος.

74΄Κίτρινη κάρτα Σμίλτος.

71΄Σουτ του Μικελάτου η μπάλα πέρασε άουτ.

70΄ΓΚΟΛ: Κεφαλιά του Λόρι Κέρι η μπάλα στα δύχτια 1-1.

67΄Σέντρα σουτ του Χαντί η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από την εστία του Καραμανλή.

66΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Μικελάτος, εκτός ο Καρακλάιτς

65΄Σουτ του Αλεξόπουλου, ο Καραμανλής έπεσε κι απόκρουσε κρατώντας το 1-0 για την ομάδα του.

64΄Κίτρινη κάρτα Αθανασόπουλος.

Πολύ δυναμικά έχει μπει η Παναχαϊκή στην επανάληψη και “σφυροκοπά” την άμυνα του Αίαντα, προκειμένου να φτάσει στην ισοφάριση.

62΄Κίτρινη κάρτα Σταθάτος.

61΄Κόρνερ του Χαντί ο Λόρι Κέρι δεν μπόρεσε να σκοράρει με κεφαλιά.

55΄ Από σέντρα του Αλεξόπουλου κεφαλιά του Κέρι άουτ.

54΄Ο Λόρι Κέρι σούταρε η μπάλα πέρασε άουτ.

53΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Μπουρλάκης έξω ο Γούλας.

49΄Σουτ του Καρακλάιτς μπλόκαρε ο Καραμανλής.

Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Αν και υπήρχαν λεπτά καθυστερήσεων, αυτά δεν κρατήθηκαν και ο διαιτητής Ρέκας, έδειξε αποδυτήρια.

40΄Η Παναχαϊκή βάλλει εναντίον της διαιτησίας του Ηλία Ρέκκα.

38΄Απευθείας φάουλ του Κέρι, ο τερματοφύλακας Καραμανλής μπλόκαρε, κρατώντας το “μηδέν” για την ομάδα του.

37΄ Μόνος απέναντι από τον τερματοφύλακα του Αίαντα ο  Καρακλάιτς δέχτηκε το μαρκάρισμα του Βατσή από πίσω, ο ρέφερι αντί κόκκινης έδειξε κίτρινη κάρτα στον παίκτη της Γαστούνης.

37΄ Κίτρινη κάρτα στον επικεφαλής της Παναχαϊκής Πέτρο Σταθάκη.

31΄Γύρισμα του Καρακλάιτς όμως ήταν σε ετοιμότητα ο γκολκίπερ των γηπεδούχων Καραμανλής και μάζεψε την μπάλα, πριν αυτή γίνει επικίνδυνη για την εστία του.

28΄ Σέντρα του Καρακλάιτς, κεφαλιά του Αλεξόπουλου η μπάλα πέρασε άουτ από την εστία του Αίαντα.

25΄Ο Αλεξόπουλος εντός περιοχής Αίαντα, σούταρε με την μπάλα τελικά να καταλήγει άουτ.

23΄ Ο Χαντί βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση σούταρε, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

16΄ΓΚΟΛ: Ο Παπαχριστόπουλος βρέθηκε σε θέση βολής και με  άπιαστο σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Αθανασόπουλο και ο Αίαντας άνοιξε το σκορ (1-0).

4΄Ο Παπαχριστόπουλος για λογαριασμό των γηπεδούχων, σούταρε η μπάλα πέρασε άουτ.

2΄Ο Κέρι βρέθηκε μέσα στην  περιοχή του Αίαντα, σούταρε προ κενής εστίας, αλλά βρέθηκαν πόδια αμυντικών και απομάκρυναν την μπάλα.

Σαράντα ηρωικοί πατρινοί φίλαθλοι βρίσκονται στο γήπεδο Γαστούνης και παρακολουθούν την αναμέτρηση της κοκκινόμαυρης ομάδας με τον γηπεδούχο Αίαντα.

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ηλίας Ρέκκας με βοηθούς τους Ηλία Μπουρίκα και Νίκο Γκούμα από τον σύνδεσμο της Μεσσηνίας.

ΑΙΑΣ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ (ΑΛ. ΓΑΒΡΙΛΟΠΟΥΛΟΣ): Καραμανλής, Τσακοπιάκος, Βατσής, Ντελγκάδο, Βασιλικόπουλος, Παπαχριστόπουλος (90΄Γκουσάβο), Δούλος, Σταθάτος (75΄Βράπι), Ρίλντι, Στανής, Ζοάο.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ): Αθανασόπουλος, Λιποράτσε, Καρπαθάκης (87΄Κωνσταντακόπουλος), Σμίλτος, Στεργίδης, Γούλας (53΄Μπουρλάκης), Χαντί, Τεγούσης (90΄Κυβελίδης), Καρακλάιτς (66΄Μικελάτος), Κέρι, Αλεξόπουλος.

4ος ΟΜΙΛΟΣ -18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ναυπακτιακός-Εθνικός Σκουλικάδου 1-0 (86΄πεν. Μαχαίρας) (Τελικό)
Αναγέννηση Άρτας-Αχέρων Καναλακίου 1-0 (69΄Παπαδόπουλος) (Τελικό)
Παναγρινιακός-ΠΑΟ Βάρδας 3-1 (41΄Σκιαδάς, 45΄Κατσής, 60΄Φραγκούλης/47΄Μπίσα) (Τελικό)
Τηλυκράτης-Παναγιάλειος 0-0 (Τελικό)
Διαγόρας Βραχνέϊκων-Αμβρακικός Λουτρού 3-0 α.α.
Ρεπό: ΑΟ Διαβολιτσίου