LIVE: Παναχαϊκή-Εθνικός Σκουλικάδου 5-0 (Τελικό)

Δείτε LIVE μέσω του gnomip.gr την εξέλιξη του αγώνα, ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Εθνικό Σκουλικάδου από το στάδιο «Κ. Δαβουρλής», παιχνίδι που ανοίγει την αυλαία της  22ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Στο γήπεδο βρίσκεται ο Χαράλαμπος Γαλαριώτης και στην επιμέλεια της ιστοσελίδας ο Τάσος Αγγελόπουλος.

Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Λήξη αγώνα στο γήπεδο της Παναχαϊκής 5-0 τον Εθνικό Σκουλικάδου. Κύριες και Κύριοι, καλό σας βράδυ.

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά αγώνα κι ότι παίζονται είναι καθυστερήσεις. Ο παίκτης του Εθνικού Σκουλικάδου Περιστέρης έχει τραυματιστεί και βγαίνει από τον αγωνιστικό χώρο υποβασταζόμενος.

88΄Σουτ του Λιμάτσι ο γκολκίπερ του Εθνικού Σκουλικάδου Ζήβας  απόκρουσε κρατώντας το 5-0.

86΄Ο Λιμάτσι βρήκε τον Χαντί, που σούταρε, πάλι του είπε “όχι” ο τερματοφύλακας του Εθνικού Σκουλικάδου Ζήβας.

84΄Σέντρα του Στεργίδη, ανάποδο ψαλίδι του Λούσκου άουτ.

79΄Ο Χαντί βρέθηκε σε θέση βολής και μέσα στην περιοχή του Εθνικού Σκουλικάδου πλάσαρε, αλλά ο Ζήβας του στέρησε την ευκαιρία να πανηγυρίσει γκολ.

75΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Μικές, έξω ο Κέρι.

75΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Παπαχρονόπουλος, εκτός ο Μπουρλάκης.

74΄Σουτ του Μπλάζιου ο τερματοφύλακας της Παναχαϊκής μπλόκαρε την μπάλα.

65΄Φάουλ του Χαντί, αλλά δεν είχε πρόβλημα ο τερματοφύλακας του Εθνικού Σκουλικάδου να μπλοκάρει την μπάλα.

Η βροχή έχει δυναμώσει κατά πολύ στην περιοχή της Αγυιάς, αλλά η Παναχαϊκή δεν πτοείται και έχει βάλει τους φιλοξενούμενους στα καρέ τους.

61΄Κίτρινη κάρτα Μπλάζιος.

56΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Τσίνα, έξω ο Τραγουδάς.

50΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Λιμάτσι, έξω ο Αλεξόπουλος.

50΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Λούσκος, εκτός ο Καρακλάιτς.

47΄ΓΚΟΛ: Ο Κέρι πήρε την μπάλα από τον Μπουρλάκη και με σουτ το 5-0 με τον ποδοσφαιριστή της κοκκινόμαυρης ομάδας να πετυχαίνει το τρίτο γκολ στο παιχνίδι.

Ο αγώνας στο γήπεδο της Παναχαϊκής άρχισε.

46΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Στασινόπουλος, έξω ο Σμίλτος.

46΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Περιστέρης, εκτός ο Αγαλιώτης.

Σε λίγα λεπτά, ξεκινά η αναμέτρηση της Παναχαϊκής με τον Εθνικό Σκουλικάδου, προηγούμενη με 4-0 η κοκκινόμαυρη ομάδα από το πρώτο 45λεπτο. Ο τεχνικός Σούλης Παπαδόπουλος θα επιφέρει αλλαγές στο αρχικό σχήμα με την έναρξη, καθώς έχουν σηκωθεί για ζέσταμα οι Στασινόπουλος και Λιμάτσι.

Ο Εθνικός Σκουλικάδου έχει πολλές απουσίες παικτών λόγω τραυματισμών, τους οποίους ο προπονητής Στάθης Καραμαλίκης, αναγκάστηκε να αφήσει εκτός αποστολής, προκειμένου να τους προφυλάξει για να τα εναπομείναντα παιχνίδι του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας.

Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ-ΛΗΞΗ

Η βροχή είναι έντονη και δυσκολεύει τις προσπάθειες των 22 παικτών.

42΄ΓΚΟΛ: Ο Κέρι αφού πήρε την μπάλα από τον Στεργίδη, πέτυχε το 4-0, κάνοντας δύο τα δικά του τέρματα στο παιχνίδι.

40΄Ο Χαντί βρέθηκε μόνος απέναντι από τον Ζήβα σούταρε, αλλά ο τερματοφύλακας του Εθνικού Σκουλικάδου κράτησε το σκορ ως είχε.

Συμπληρώθηκαν ήδη 38 λεπτά αγώνα στο γήπεδο της Αγυιάς, η Παναχαϊκή προηγείται 3-0 και πλέον έχει το επάνω χέρι για τη νίκη, καθώς ο αντίπαλος φαίνεται πως δεν έχει τις ψυχικές δυνάμεις για να κοντράρει την κοκκινόμαυρη ομάδα.

36΄ΓΚΟΛ: Το κόρνερ εκτελέστηκε και ο Τσακμάκης με κεφαλιά σημείωσε το 3-0 και συνάμα το “παρθενικό” του με τη φανέλα της Παναχαϊκής.

35΄Σουτ του Κέρι μέσα στην περιοχή, η μπάλα βρήκε σε πόδια παικτών της φιλοξενούμενης ομάδας κόρνερ.

31΄Κίτρινη κάρτα Αλεξόπουλος.

30΄ΓΚΟΛ: Ο Κέρι εκτέλεσε και σημείωσε το 2-0.

29΄Ο τερματοφύλακας του Εθνικού Σκουλικάδου Ζήβας, ανέτρεψε τον Αλεξόπουλο και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα.

28΄Σουτ του Στεργίδη από καλή θέση η μπάλα περνά άουτ από την εστία του τερματοφύλακα Ζήβα.

27΄Κίτρινη κάρτα Χαντί. Συμπλήρωσε τέσσερις κάρτες, δεν θα αγωνιστεί στον προσεχές αγώνα της κοκκινόμαυρης ομάδας με τον Παναιγιάλειο.

21΄Σουτ του Κέρι η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα Ζήβα του Εθνικού Σκουλικάδου.

20΄ΓΚΟΛ: Σέντρα του Μπουρλάκη μέσα στην περιοχή ο Αλεξόπουλος πετάχτηκε και με πλασέ το 1-0, αφού πρώτα η μπάλα βρήκε στον αμυντικό του Εθνικού Σκουλικάδου Μούστα.

18΄Σουτ του Νακαγιάμα για λογαριασμό του Εθνικού Σκουλικάδου η μπάλα πέρασε άουτ από την εστία του Καλοβούρη.

15΄ Σουτ του Κέρι η μπάλα κόντραρε σε πόδια αμυντικών του Εθνικού με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ, που όμως πέρασε ανεκμετάλλευτο.

9΄Φάουλ του Μπουρλάκη η μπάλα πέρασε άουτ.

8΄Σέντρα του Λιποράτσε κεφαλιά του Αλεξόπουλου, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Εθνικού Σκουλικάδου.

Καλησπέρα σας κύριες και κύριοι από το γήπεδο της Παναχαϊκής. Ξεκίνησε η αναμέτρηση με τον Εθνικό Σκουλικάδου.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Δημήτρης Μπεκιάρης του συνδέσμου Κορίνθου, με βοηθούς τους Αθανάσιο Μπουρτζοβίτη και Αθανάσιο Κλεπετσάνη όλοι από τον ίδιο σύνδεσμο.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ): Κολοβούρης, Τσακμάκης, Σμίλτος (46΄Στασινόπουλος), Στεργίδης,  Λιποράτσε, Κωνσταντακόπουλος, Αλεξόπουλος (50΄Λιμάτσι) Μπουρλάκης (75΄Παπαχρονόπουλος), Καρακλάιτς (50΄Λούσκος), Χαντί, Κέρι (75΄Μικές).

Στον πάγκο βρίσκονται: Κυβελίδης, Γούλας, Λούσκος, Μικές, Στασινόπουλος, Λιμάτσι, Αθανασόπουλος, Τεγούσης, Παπαχρονόπουλος.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟΥ (ΣΤ. ΚΑΡΑΜΑΛΙΚΗΣ): Ζήβας, Φετινίδης, Γκερσίν, Λύρτζης, Μούστα, Μπλάζιος, Αγαλιώτης (46΄Περιστέρης), Τραγουδάς (56΄Τσίνα), Ουατάρα, Κακολύρης, Νακαγιάμα.

Στον πάγκο βρίσκονται: Τσίνα, Βελιού, Περιστέρης, Χατζηλάρι, Αιχμαλωτίδης.

ΑΥΡΙΟ 6 ΜΑΡΤΙΟΥ 2022-ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ: 15:00

ΠΑΟ Βάρδας – Α.Ο. Διαβολιτσίου: Διαιτητής: Ρέκκας (Μεσσηνίας)

Αχέρων Καναλακίου – Τηλυκράτης Λευκάδας: Διαιτητής: Τσοπλάκος (Αιτωλοακαρνανίας)

Αναγέννηση Άρτας – Αίας Γαστούνης: Διαιτητής: Γιούργας (Κέρκυρας)

Παναγρινιακός – Διαγόρας Βραχνεΐκων: Διαιτητής: Κεφίλης (Κορίνθου)

Βοηθοί: Σπηλιώτης – Οικονόμου (Κορίνθου)

Αμβρακικός Λουτρού – Παναιγιάλειος 0-3 α.α.

ΡΕΠΟ: Ναυπακτικός Αστέρας