Τρίτη 21 Μαρτίου 2023
Connect with us

Ποδόσφαιρο

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΕΡΓΑΖΟΝΕΝΩΝ ΔΗΜΟΥ ΠΑΤΡΕΩΝ: Η ώρα των Προημιτελικών

Δημοσιεύθηκε

στις

Τελείωσε μετά από δυνατές μονομαχίες και πολύ όμορφα παιχνίδια η Α΄ φάση στο πρωτάθλημα εργαζομένων Ποδοσφαίρου του Δήμου Πατρέων.

Η τελική κατάταξη στους δύο ομίλους καθώς και τα ζευγάρια των knock out αναμετρήσεων ΠΟΥ θα διεξαχθούν απόψε είναι τα παρακάτω: 1ος Όμιλος 1. ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ 2. ΤΑΞΙ ΠΑΤΡΑΣ 3. ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 4. ΟΜΙΛΟΣ ΔΕΔΔΗΕ Δ.Π.Π.-Η. 5. ΣΥΝ. ΠΡΟΠΟΝ. ΠΟΔ. ΑΧΑΙΑΣ 6. ΦΣΑΧ-ΣΥΦΑΝΣΠΕ 2ος Όμιλος 1. ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ 2. ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 3. ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΔΕΥΑΠ 4. ΟΜΑΔΑ ΛΙΜΕΝΟΣ 5. ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ 6. RESILUX Για την β φαση του πρωρταθλήματος θα διεξαχθούν απόψε τα παιχνίδια : Αθλητικό Πάρκο 20.00 ΟΜΙΛΟΣ ΔΕΔΔΗΕ Π.Π – ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ Αθλητικό Πάρκο 21.30 ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – RESILUX Νίκης Προαστίου 20.00 ΣΥΝΔ.ΠΡΟΠ. ΠΟΔ. ΑΧΑΙΑΣ – ΟΜ. ΛΙΜΕΝΟΣ Νίκης Προαστίου 21.30 ΦΣΑΧ-ΣΥΦΑΝΣΠΕ – ΔΗΜΟΣ /ΔΕΥΑΠ Μήνυμα στους Κωνσταντίνος Λαμπρόπουλος

Ερασιτεχνικό

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Νίκη ανόδου για τη Δάφνη στο επεισοδιακό παιχνίδι με τον Ρομαϊκό

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Σπουδαία εντός έδρας νίκη σημείωσε η Δάφνη Πατρών για την 15η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Γ’ Κατηγορίας με 2-0 επί του Ρομαϊκού.

Η ομάδα της Δάφνης έκανε σημαντικό βήμα για την επιστροφή της στη Β΄ Κατηγορία έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βασίλη Μπινιέρη που σημείωσε και τα δύο τέρματα. Το παιχνίδι στο τέλος επισκιάστηκε από τον τραυματισμό του επόπτη, όπως αναφέρει στο φύλλο αγώνος διαιτητής της συνάντησης Κώστας Τηλιγάδας.

 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

15η Αγωνιστική

Δάφνη Πατρών- Ρομαϊκός…………..2-0

Καμίνια- Νεάπολη………………………0-1

Πυρσός Πατρών- Προοδευτική……4-2

Βασιλικό- Ολυμπιακός Φίλων………1-4

Ωλενιακός- Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων..1-2

Ρεπό: Ολυμπιακός Πατρών.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

16η Αγωνιστική

Νεάπολη- Ρομαϊκός

Προοδευτική- Ολυμπιακός Πατρών

Ολυμπιακός Φίλων- Καμίνια

Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων- Πυρσός Π.

Βασιλικό- Ωλενιακός

Ρεπό: Δάφνη Πατρών

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

14η Αγωνιστική

Αίας Πατρών- Ψηλαλώνια………….4-0

Απόλλων Συνοικισμού – Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας..3-0

Α.Ε.Κ. Πατρών- Φοίνικας Αγυιάς….4-0

Πετεινοί- Άβυθος Αιγιάλειας…. 2-1

Σκεπαστό- Αυτόνομη…………..α.α. 0-3

Ρεπό: Φλόγα Κ. Καστριτσίου.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

15η Αγωνιστική

Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας- Ψηλαλώνια

Φοίνικας Αγυιάς- Φλόγα Κ. Καστριτσίου

Άβυθος Αιγιάλειας – Απόλλων Συνοικισμού

Αυτόνομη- Α.Ε.Κ. Πατρών

Πετεινοί- Σκεπαστό

Ρεπό: Αίας Πατρών

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Πυρσός                    30-13 32

Δάφνη Πατρών      31-10 31

Νεάπολη                 38-18 29

Ρομαϊκός                 44-24 26

Ολυμπιακός Φ.       36-19 25

Βασιλικό                  15-26 15

Προοδευτική         25-36 14

Ωλενιακός               21-26 12

Καμίνια                   15-32 12

Ολυμπιακός Π.      19-27 11

Ατρόμητος Ζ.         5-48   3

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Συνοικισμού     40-12 35

Αβυθος Αιγιαλείας            33-14 30

Πετεινοί                             30-22 23

ΑΕΚ Πατρών                    3 3-23 22

ΠΑΟΚ Πάτρας                 2 9-26 19

Φλόγα Κ. Καστριτσίου     19-13 18

Αίας Πατρών                      32-31 17

Αυτόνομη                            25-24 16

Φοίνικας Αγυιάς                22-30 13

Ψηλαλώνια                           18-47 6

Σκεπαστό                              7-46   0

 

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Πρώτη ήττα για Αχαϊκό, πλησιάζουν τα Ροϊτικα- “Τρίποντα” για Θύελλα και Καλάβρυτα

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Με τον Άτλαντα να κάνει την έκπληξη της αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας με την 19η αγωνιστική και στους δύο ομίλους. Οι «μπλε» νίκησαν με γκολ του Φλωράτου (1-0) τον Αχαϊκό αναγκάζοντάς τον στην πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα. Παράλληλα τα Ροΐτικα που βρίσκονται στην 2η θέση μείωσαν τη διαφορά στο -2 καθώς επικράτησαν με 3-0 της ΑΠΟ Αρόης. Στον Β’ όμιλο Θύελλα Αιγίου και Καλάβρυτα συνέχισαν με νίκες ενώ στο ντέρμπι ο Δαβουρλής ήρθε ισόπαλος με τον Αετό Ρίου.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ροΐτικα- ΑΠΟ Αρόης…………3-0

Πείρος- Ίκαρος Π……………..3-1

Άτλας- Αχαϊκός…………………1-0

Παναχαϊκός- Αστέρας Λ……0-1

Αναγέννηση Π.- Κρίνος…….2-0

Περιβόλα- ΑΟ Τριταίας…….5-3

Φαραϊκός- Σταροχώρι……….2-1

ΕΠΟΜΕΝΗ

20ή ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πείρος- Ροΐτικα

ΑΠΟ Αρόης- Άτλας

Ίκαρος Π.- Παναχαϊκός

Αχαϊκός- Αναγέννηση Π.

Αστέρας Λ.- Περιβόλα

Κρίνος- Φαραϊκός

ΑΟ Τριταίας- Σταροχώρι

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΕ Αρόης- Αργυρά………………2-1

Δαβουρλής- Αετός Ρ……………1-1

Φοίνικας- Ηρακλής Π…………1-1

ΑΕ Αιγίου- Θύελλα Αιγ………..0-4

Καλάβρυτα- Φλόγα Ροδ……….1-0

Ανω Καστρίτσι- Αχιλλέας Κ….2-3

Αστέρας Τεμ.- Ζαβλάνι………..3-3

ΕΠΟΜΕΝΗ

20ή ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δαβουρλής- ΑΕ Αρόης

Αργυρά- Φοίνικας

Αετός Ρ.- ΑΕ Αιγίου

Ηρακλής Π.- Καλάβρυτα

Θύελλα Αιγ.- Άνω Καστρίτσι

Φλόγα Ροδ.- Αστέρας Τεμ.

Αχιλλέας Καμ.- Ζαβλάνι

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Αχαϊκός                              51-14     48

ΑΕ Ροϊτίκων                     55-14     46

Αναγέννηση Πατρών     43-18    40

ΑΕ Περιβόλας                 49-20     39

Σταροχώρι                       43-38     29

Ατλας Πατρών                39-31     28

ΑΟ Τριταίας                    24-29     28

Φαραϊκός                        36-25      27

Παναχαϊκός                     43-43     26

Αστέρας Λεοντίου           26-41     18

Ίκαρος Πετρωτού           26-46     18

Πείρος Ισώματος             36-53    17

Κρίνος                                 24-55   10

ΑΠΟ Αρόη                          12-80    5

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Αιγίου                    54-12      52

ΑΕ Καλαβρύτων                 65-21     47

ΑΕ Αρόης                             28-24     34

Ηρακλής Πατρών               44-35     32

Αετός Ρίου                            44-32     31

Δαβουρλής Κ. ’92                41-23     30

Αστέρας Τέμενης                 25-33    25

Φοίνικας Ζήριας                   20-17    24

ΑΕ Αιγίου                               24-35   24

ΑΠΣ Ζαβλάνι                         32-40   23

Αχιλλέας Καμαρών                 21-41  21

Φλόγα Ροδιάς                          28-47 16

Αργυρά Πατρών                     22-47 10

Άνω Καστρίτσι                         16-57 2

 

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ- Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Δεν κόβει… πουθενά ο Αρης, νίκησε ο Παναιγιάλειος, στραβοπάτησε ο Κεραυνός

Δημοσιεύθηκε

στις

Ασταμάτητος ο Άρης Πατρών νίκησε και στο ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής του Β’ ομίλου της Α’ Κατηγορίας με 3-1 επί του Εθνικού Πατρών. Τα τέρματα της ομάδας του Θανάση Παπουτσή σημείωσαν οι Σπανός (6′, 81′) και ο Αγγελής (63’). Ο Εθνικός είχε ισοφαρίσει σε 1-1 στο 56’ της συνάντησης με τον Νικολόπουλο.

Ο Παναιγιάλειος έκανε το καθήκον του και νίκησε στο Δημοτικό Στάδιο του Αιγίου την Νίκη Προαστίου με σκορ 3-1 και κράτησε τη διαφορά των πέντε βαθμών από τον πρωτοπόρο Άρη. Για τους Αιγιώτες δύο γκολ σημείωσε ο Γκάτσης (20’, 53’) και ένα ο Σκούτας (90’) ενώ για την ομάδα του Προαστίου είχε ισοφαρίσει προς στιγμήν στο 34’ ο Πατρώνης.

Γκέλαρε στην Ακράτα ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου καθώς παραχώρησε την ισοπαλία στην τοπική Αιγείρα στο ντεμπούτο του Χάρη Ράντου στον πάγκο της ομάδας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 43’ με τον Καραχανίδη όμως δεν κατάφεραν να κρατήσουν το εύθραυστο αυτό 0-1 με την Αιγείρα να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια στο 72’ με τον Καλούδη.

Η Αναγέννηση Ψαθοπύργου χάρη στο εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Αθανασόπουλου στο 74’ πήρε ένα σπουδαίο «τρίποντο» με 1-0 απέναντι στον ουραγό Απόλλωνα Εγλυκάδος.

Σημαντική νίκη σημείωσε και ο Ατρόμητος Πατρών με 1-0 επί της Πάτρας 2005 χάρης στο τέρμα που σημείωσε στο 20’ ο Τσάκωνας. Μάλιστα στο 83΄οι πορτοκαλί έπαιζαν και με έναν παίκτη λιγότερο καθώς αποβλήθηκε ο Πανταζόπουλος.

Με λευκή ισοπαλία ολοκληρώθηκε το παιχνίδι του Πήγασου με τον Αετό/Αστραπή με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό (0-0).

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παναιγιάλειος- Νίκη………….3-1

Αιγ./Ακράτα- Κεραυνός……..1-1

Πήγασος- Αετός Π…………….0-0

Άρης- Εθνικός Π………………..1-3

Ατρόμητος Π.- Πάτρα 2005.. 1-0

Αναγέννηση Ψ.- Απόλλων Εγλ…1-0

Ρεπό: Παν./Αχιλλέας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

20ή ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αιγ./Ακράτα- Παναιγιάλειος

Νίκη- Πήγασος

Κεραυνός- Άρης

Αετός Π.- Ατρόμητος Π.

Εθνικός Π.- Αναγέννηση Ψ.

Πάτρα 2005- Παν./Αχιλλέας

Ρεπό: Απόλλων Εγλ.

 Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ.      Ν-Ι-Η         ΓΚΟΛ              Β.

Άρης Πατρών                  18       17-0-1           56-12             51

Παναιγιάλειος                 17       15-1-1           45-10             46

Κεραυνός                         18       12-3-3          45-22             39

Εθνικός Πατρών            17       10-4-3           27-14             34

Πήγασος                         17       7-3-7              26-27             24

Αετός/Αστραπή            17       6-6-5              20-20            24

ΑΕ Αιγείρα/Ακράτα     18       6-6-6            20-24             24

Αναγέννηση                    18       6-4-8            24-35             22

Νίκη Προαστίου            17       5-5-7              17-20             20

Ατρόμητος Πατρών       17       4-4-9              18-22             16

ΑΕ Πάτρα 2005             16       1-4-11             12-37             7

Απόλλων Εγλυκάδας    18       2-0-16           11-40             6

Πανιώνιος/Αχιλλέας     17       1-2-14           17-54             5

 

 

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα