LIVE: Παναχαϊκή-Επισκοπή Ρεθύμνου 2-1 (Τελικό)

Δείτε LIVE μέσω του gnomip.gr την εξέλιξη αγώνα, ανάμεσα στην Παναχαϊκή και την Επισκοπή Ρεθύμνου από το γήπεδο της Αγυιάς,  για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα 2 της περιόδου 2022-2023. Στην επιμέλεια της ιστοσελίδας είναι ο Τάσος Αγγελόπουλος και στο γήπεδο βρίσκεται ο Χαράλαμπος Γαλαριώτης.

Διαιτητής της συνάντησης είναι ο Γρηγόρης Ρηγόπουλος (Ηλείας) με βοηθούς τους Δημήτρη Κύριο, Παναγιώτη Τσούκα (Αρκαδίας). Τέταρτος διαιτητής είναι ο Ηλίας Κόκκορης από τον ίδιο σύνδεσμο.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σ. Παπαδόπουλος): Κολοβούρης, Λιποράσε, Τσακμάκης, Λαρέα, Στεργίδης, Κωνσταντακόπουλος (65΄Λινάρδος), Τσιάρας, Ν. Καρακλάιτς (46΄ Νιλτίνιο), Μπουρλάκης (66΄Αλεξόπουλος), Κέρι (88΄Ρουγκάλας), Μυτίδης.

Στον πάγκο βρίσκονται: Θεοδωράκης, Λινάρδος, Νιλτίνιο, Τριμμάτης, Ρουγκάλας, Καρλίτος, Τοπάλ, Αλεξόπουλος, Ι. Σίλβα.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΡΕΘ. (Σ. Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Σταθόπουλος (60΄ Βουκελάτος), Πολίτης, Παπαδόπουλος (59΄Κρίκλοου), Λαμτσέ, Κεφαλάς, Χοβχανισιάν, Κούτσιας (90΄ Αραμπατζής), Σκεντεράι (81΄Αμποφό), Σαμουρκασσόβι, Εμπουέλλε.

Στον πάγκο βρίσκονται: Βάτζιος, Αμποφό, Τσιλεδάκης, Νταμπίζας, Καφετζής, Τζωρτζινάκης, Βουκελάτος, Κρίκλοου, Αραμπατζής.

Η Παναχαϊκή τιμά τον τερματοφύλακά της Αιμίλιο Δρουγούτη

Τον παλαίμαχο τερματοφύλακά της Αιμίλιο Δρουγούτη, αναμένεται να τιμήσει η ΠΑΕ Παναχαϊκή, κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού. Ο 88χρονος γκολκίπερ φόρεσε τη φανέλα της κοκκινόμαυρης ομάδας από το 1963 έως το 1975.

Στον πάγκο της Παναχαϊκής βρίσκεται ο νέος γενικός διευθυντής της, Στάθης Μουντζουρούλιας.

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι. Κι ο αγώνας Παναχαϊκή-Επισκοπή ξεκίνησε.

2ο ΛΕΠΤΟ: Ο Εμπουέλλε έβαλε δύσκολα στην Παναχαϊκή από τα πρώτα λεπτά, καθώς πήγε να σουτάρει, αλλά ευτυχώς γλίστρησε κι έχασε την ευκαιρία.

4ο ΛΕΠΤΟ: Σουτ του Κέρι από καλή θέση, η μπάλα πέρασε άουτ.

Η Παναχαϊκή σε αυτά τα πρώτα δέκα λεπτά παιχνιδιού πιέζει την αντίπαλό της Επισκοπή, αλλά δεν έχει ανοίξει το σκορ.

Φτάσαμε αισίως στο 20ο λεπτό της συνάντησης, η Παναχαϊκή έχει τον έλεγχο, έχει δημιουργήσει κάποια ρήγματα στην άμυνα της Επισκοπής, αλλά το γκολ που τόσο θέλει δεν έχει έρθει.

ΗΡΘΕ Ο ΓΟΥΕΙΣ

Ο ένας εκ των πολλών ιδιοκτητών της Παναχαϊκής Γουέις έκανε την εμφάνισή του στο γήπεδο της Αγυιάς, τον οποίο και υποδέχτηκε ο Πέτρος Σταθάκης.

29ο ΛΕΠΤΟ: Σουτ του Τσιάρα από καλή θέση η μπάλα πέρασε άουτ από την εστία του Καλογεράκη.

30ο ΛΕΠΤΟ: Ο Καρακλάιτς σούταρε,  η μπάλα αποκρούστηκε από τους αμυντικούς και στη συνέχεια αυτή κατέληξε στα χέρια του Καλογεράκη.

35ο ΛΕΠΤΟ: Σουτ του Τσιάρα από καλή θέση ο Καλογεράκης απόκρουσε σε κόρνερ. Εκτελέστηκε από τον Λιποράσε, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο.

ΤΡΙΑ ΛΕΠΤΑ καθυστερήσεων στην Αγυιά και δεν υπάρχει σκορ.

Λήξη πρώτου μέρους Παναχαϊκή-Επισκοπή 0-0.

Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Το δεύτερο ημίχρονο στο γήπεδο της Αγυιάς ανάμεσα στην Παναχαϊκή και την Επισκοπή ξεκίνησε.

46ο ΑΛΛΑΓΗ: Νιλτίνιο αντί του Καρακλάιτς.

59ο ΑΛΛΑΓΗ: Κρίκλοου μέσα, Παπαδόπουλος έξω.

60ο ΑΛΛΑΓΗ: Βουκελάτος μέσα, Σταθόπουλος έξω.

61ο ΓΚΟΛ: Ο Βουκελάτος έστρωσε στον Εμπουέλλε και ο φορ της Επισκοπής με προβολή το 0-1.

65ο ΑΛΛΑΓΗ: Λινάρδος αντί Κωνσταντακόπουλου.

66ο ΑΛΛΑΓΗ: Αλεξόπουλος μέσα, Μπουρλάκης έξω.

67ο ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Νιλτίνιο κεφαλιά πάσα του Τσιάρα στον Λιποράσε, κεραυνός σουτ 1-1.

73ο ΓΚΟΛ: Φάουλ του Κέρι η μπάλα έφτασε στον Λιποράσε και με πλασέ πέτυχε το 2-1.

76ο ΛΕΠΤΟ: Κόρνερ του Κέρι η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ από την εστία της Επισκοπής.

81ο ΑΛΛΑΓΗ: Αμποφό μέσα, Σκεντεράι έξω.

88ο ΑΛΛΑΓΗ: Ρουγκάλας αντί Κέρι.

89ο ΛΕΠΤΟ: Σουτ του Μυτίδη από καλή θέση, ο τερματοφύλακας της Επισκοπής Καλογεράκης του είπε “όχι”.

90ο ΑΛΛΑΓΗ: Αραμπατζής μέσα, Κούτσιας έξω.

Τέλος αγώνα, ο Τοπάλ, δεν πρόλαβε να περάσει στο γήπεδο.