Έκανε «σεφτέ» ο Ολυμπιακός Β

Παρουσία περίπου 200 φίλων του ποδοσφαίρου στο «Ελ Πάσο» το απόγευμα της Δευτέρας, ο Ολυμπιακός Β επικράτησε με 2-0 του ΠΑΟ Ρουφ και πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Το 1-0 ήρθε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με πλασέ του Κωστή μέσα από την περιοχή.

Στο 65’ της συνάντησης μοιραίο λάθος του Πανουργιά, ο οποίος νόμισε ότι του έγινε επιθετικό φάουλ και έπιασε την μπάλα με τα χέρια μέσα στην περιοχή, είχε ως αποτέλεσμα ο διαιτητής να δείξει το σημείο του πέναλτι και ο Μπα να ευστοχήσει και να διαμορφώσει το τελικό 2-0 όπου ήταν το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Ολυμπιακός Β (Οκκάς): Παπαδούδης, Μπα (88′ Αργυρίου), Αποστολόπουλος (90+1′ Κεραμιδάς), Κουτσίδης, Νταμπό, Μαυρουδής, Μαρίνος (46′ Ιμπαγάσα), Βοΐλης (67′ Βλαχομήτρος), Κατσουλίδης, Κωστή (88′ Συρμής), Χρυσόπουλος.

ΠΑΟ Ρουφ (Βελέντζας): Κουνάδης, Τασιούλης, Καμί, Χατζηλάμπρος (60′ Κονέ), Κατσούλης, Σμίλτος (79′ Φιλιμέγκας), Καλλέργης, Βενάρδος, Κυριαζής (69′ Νιτσάκης), Τσιάβος (60′ Ζαφειράκης), Πανουργιάς.